Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

Rakev do domu Rakev do domu Miloslav Švandrlík

Oblíbená kniha, která má co nabídnout. Vynikající povídky, které neztrácejí své kouzlo ani postupem času.

Draculův poslední doušek Draculův poslední doušek Miloslav Švandrlík

Perfektní kniha hororových povídek pro všechny milovníky tohoto žánru. Hodně se povídky opakují, milovníci Švandrlíka potvrdí, že pod různými názvy knih jsou povídky totožné. Jen v jiném pořadí.

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

Skvělá kniha hororů. Prakticky všechny tyto povídky se opakují v různých knihách, pod jinými názvy. Čtivé, perfektní, mrazivé, vtipné.

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Všechny knihy a povídky od Švandrlíka jsou perfektní. Soubor povídek strašidelných, úsměvných, prostě typický humor pana Švandrlíka.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Povinná četba, která většině spolužáků ani mně nic neříkala. Samozřejmě vím o čem tvorba je, ale ráda jsem po škole na ní zapomněla.

09.06.2023 1 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Přečteno v rámci povinné četby. Tenkrát na mně toto dílo bylo dost těžké, hutné a špatně se mi četlo. Film jsem neviděla, mohl by být určitě pěkně zpracovaný. Ale po zklamání knihou nějak po podobné literatuře ani filmu neprahnu.

09.06.2023 1 z 5

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

Knihu a filmové zpracování miluju. Za mně ztřeštěné dobrodružství dvou upálených čarodějnic, převtělených do moderní doby. Úsměvné situace na sebe nenechávají dlouho čekat.

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Velice známé a zdařilé dílo pro děti a mládež.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Ani kniha, ani film mně teda neuchvátily. Ani přes pochvalné komentáře a recenze jsem si k Bridget cestu nenašla a nenajdu.

09.06.2023 odpad!

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Moc hezky zpracovaný příběh. Jako v každém podobném díle si hlavní postavy prožívají své dobrodružství, smutek, ale i spousta radosti a komických situací. Velmi silný příběh o samotáři, který s vyženěným synkem zažije spousta příhod a probudí i city, o kterých Louka ani nevěděl, že něco takového může být.

Zvoník od Matky Boží Zvoník od Matky Boží Walt Disney

Velmi známý příběh ze staré Paříže. Klasika, která je prakticky nesmrtelná.

Základní instinkt Základní instinkt Richard Osborne

Jako puberťačka jsem knihu samozřejmě potají přečetla jedním dechem. Knihu jsme si se spolužačkami půjčovaly a byl to dlouhý čekací seznam. Ale vyplatilo se. Dnes na to vzpomínám s láskou a nostalgií. Sympatický thriller a ta erotika tam.............

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Za mně bohužel. Nepřišla jsem tomuto románu na chuť a ani seriál se mi nelíbil. Ale samozřejmě to nehaním, to vůbec, jen asi je pro mně těžké číst poválečnou literaturu, kde to letci měli opravdu drsné a špatně se s nimi zacházelo.

08.06.2023 1 z 5

Kat nepočká Kat nepočká Norbert Frýd

Moc hezké a zároveň hodně smutné čtení, ostatně jako každé z období druhé světové války. Všude se našli hrdinové, kteří v zápalu boje proti zlu neváhali pomoci potřebným byť s vědomím, že na to doplatí životem oni i celé jejich rodiny. Za mně hrdinové, protože každý na takovou oběť neměl a takovým lidem patří hluboká poklona a obdiv.

08.06.2023

Kdo zabil Karen Silkwoodovou? Kdo zabil Karen Silkwoodovou? Howard Kohn

Hodnotím velice kladně, jak knihu tak film. Cítila jsem z příběhu docela beznaděj a nechtěla bych být v kůži nešťastné paní Silkwoodové. Silný příběh, bohužel pravdivý.

08.06.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Václav Erben

Výborné čtení a velice sympatický kapitán Exner. Jak kniha tak filmové zpracování nemá chybu a své nadšence si vždy najde.

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Bohužel už jako malá jsem malou čarodějnici neměla ráda, byla mi neuvěřitelně nesympatická. Nepodařilo se mi jí ani oblíbit si tuto pohádku jako večerníček. Za mně nejhorší po Kosích bratrech.

08.06.2023 1 z 5

Sindbád : vypravování Sindbáda námořníka z arabské sbírky pohádek Tisíc a jedna noc Sindbád : vypravování Sindbáda námořníka z arabské sbírky pohádek Tisíc a jedna noc neznámý - neuveden

Krásné vyprávění a hezké zpracování orientálních pohádek.

29.01.2023 5 z 5

O koblížkovi O koblížkovi Taťána Součková

Velmi dobře známá pohádka, kterou znají všichni čtenáři i posluchači od nejmenších po větší. Krásná nostalgie na kterou se nezapomíná.

29.01.2023 5 z 5