Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Vynálezy na všední den Vynálezy na všední den Pavel Augusta

Stará kniha, která představuje různé vynálezy a jak fungují. Skvělá kniha ve své době. Nyní hodně zastaralá. Ale jako připomenutí dávných časů proč ne, taková malá exkurze do minulosti. Ale za našeho dětství pěkně vyobrazené a vysvětlené.

01.02.2022 5 z 5

Sice klasika, ale mně bohužel neoslovila. Přečetla jsem knihu pouze v rámci povinné četby a více se k ní nevrátila.

01.02.2022 2 z 5

Sládek dětem Sládek dětem Josef Václav Sládek

Krásné čtení a milá vzpomínka na opravdu překrásné básně a ilustrace. Jsou věci, které když se jednou chytí, tak se nepustí. To je moje vášeň a slabost pro tento druh literatury, který je ojedinělý a navždy se zapíše do čtenářova srdce. Stará, dobrá klasika.

Z křišťálové studánky Z křišťálové studánky Josef Václav Sládek

Moje milovaná kniha veršů, kterou mám ve svém srdci od dětství a která si mně naprosto získala a vášeň pro tento druh literatury mně již nepustila.

Těm nejmenším Těm nejmenším Josef Václav Sládek

Hodně stará a velmi vzácná kniha pro děti, která na mně velmi ovlivnila a doslova uhranula od dětství a od té doby je to můj malý poklad. Krásné verše, které se navždy zapíší do srdce každého milovníka knih již od dětství. Krásné ilustrace dodávají tomuto pokladu ten pravý lesk.

Děťátko Děťátko Josef Václav Sládek

Úplně úžasné leporelo pro nejmenší s krásnými kresbami. Skvost.

Rukavička Rukavička Jarmila Závadová

Nostalgická vzpomínka na doby, kdy mi tuto pohádku vyprávěla babička.

O veliké řepě O veliké řepě František Bartoš

Kdo by neznal další skvělou krátkou pohádku o řepě, kde tahali, tahali až vytáhli díky myšce. Klasika, kterou netřeba představovat.

Kouzelné vejce Kouzelné vejce Pavel Šrut

Stará dobrá klasika, kterou jsme se sestrou milovaly. Krásné kresby a příjemný návrat do dob, kdy jsme byly bezstarostní.

Koblížek - Nafoukánek Koblížek - Nafoukánek Věra Provazníková

Klasika, kterou zná každé děcko a na kterou se nedá zapomenout. Pohádka, která je laskavá a zároveň i poučná. Krásná pohádka, kresby. Prostě nestárnoucí leporelo, které osloví všechny od nejmenších dětí po starší čtenáře. Vždy vykouzlí úsměv.

Veselý červenec Veselý červenec Josef Lada

Překrásné. Vše od pana Lady je pro děti díky jeho kresbám tak nádherné a opravdové. Jeho knihy a kresby jsou nezapomenutelné a jsou vždy krásným návratem do dětských let, kdy nás tento výtečný malíř provázel svými pohádkami a díky kresbám je jeho dílo prostě nezapomenutelné.

Moje štěně Moje štěně Sergej Vladimirovič Michalkov

Krásná nostalgie, na kterou se nezapomíná.

Tři kohouti Tři kohouti František Kárník

Perfektní a úžasná roztomilá dětská knížka, která osloví každého menšího čtenáře.

01.02.2022 5 z 5

Pohádka za pohádkou Pohádka za pohádkou Elin Pelin (p)

Krásný návrat do dětství, kde díky pohádkám zlo a všechny boly světa neměly místo.

Milča z naší primy Milča z naší primy Jaromíra Hüttlová

Tuto knížku mám doma po své babičce. Opatruji jí, protože je to takový můj malý poklad, který je hodně starý a kniha má pro mne neobyčejné kouzlo starých časů. Knihu jsem přečetla snad ještě na základní škole myslím v osmičce. Opravdu se mi moc líbila a pěkně se četla.

Praktická hrníčková kuchařka Praktická hrníčková kuchařka Svatava Poncová

Hrníčkové kuchařky jsem si zamilovala. Příprava pomocí libovolného hrnečku je rychlá a praktická. Šetří čas. A recepty výborné. Každý si najde ten svůj oblíbený jak recept, tak hrneček.

Dneska vařím já Dneska vařím já Jitka Bodláková

Hodnotím knihu kladně, pro začátečníky je dobrá. Učí vlastně od základu rozeznat základní potraviny pro vaření a pečení, vysvětluje rozdíly např. u mouky a to je dobře. Je výborné si díky takovýmto knížkám vštípit alespoň základy vaření od útlého věku. To nikdy není na škodu.

Hamlet / Král Lear Hamlet / Král Lear William Shakespeare

Parádní klasika, kterou miluji od střední školy. Za mně perfektní a doslova jsem se ve čtení vyžívala a bavil mně i rozbor díla a úvahy.

23.01.2022 5 z 5

Kartouza Parmská Kartouza Parmská Stendhal (p)

Moc hezké zpracování a vykreslení francouzských dějin. Krásný i seriál.

23.01.2022 5 z 5

Intimní lyrika Intimní lyrika Jaroslav Vrchlický (p)

Díla Vrchlického mně vždycky dostanou. Určitě ho každý nemusí, ale já si ho oblíbila již na základce a láska k jeho dílům mi zůstala. Ráda si kdykoli přečtu jeho knihy, pro něž mám slabost.