Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Fakt dobrá kniha. Při čtení mně dost mrazilo a to jen při představě, že by se toto opravdu stalo a vládly nám opice.

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Krásná Mayovka, na které jsme před mnoha a mnoha lety jako děti vyrostly. Na film se stály fronty a zážitek z filmu byl nepopsatelný.

26.01.2021 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Krásné, čtivé a vynikající. Ostatně jako všechny knihy o geniálním Sherlockovi.

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Krásná kniha. Ne vždy se podaří vytvořit dokonalé monstrum.

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Kniha je moje srdcovka. Pěkně se četla a jelikož jsem znala i film, spoustu souvislostí jsem si dala dohromady a měla tak pěkný čtenářský zážitek.

26.01.2021 5 z 5

Klasika, kterou netřeba představovat. Velice vtipný a čtivý román, který se může číst dokola, protože je prošpikovaný hláškami, které se nezapomenou.
Moje velká srdcovka.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Hodně smutná kniha o osudu chlapce v koncentračním táboře a naproti tomu život chlapce na druhé straně ostnatého drátu. Nic z období války a holocaustu není veselé a mělo by stále být výstrahou pro další generace.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Čapek je nadčasový a jeho díla neztrácejí lesk ani odstupem času.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Na knihu velice ráda vzpomínám z dob prvního stupně ZŠ.

Hrajeme si celý den Hrajeme si celý den František Hrubín

Překrásné dětské leporelo s kresbami paní Zmatlíkové. Malý dětský poklad, který se většinou dědí a na který mám jen ty nejlepší dětské vzpomínky. Nádherná nostalgie, která zahřeje u srdíčka.

18.01.2021 5 z 5

Zhubněte jednou provždy Zhubněte jednou provždy Antónia Mačingová

Tahle kniha mi nic nedala a autorka mi byla neskutečně protivná. O knihu jsem moc stála, byla velice vychvalovaná, ale za mně teda přišlo zklamání a veliké. Knihu jsem s radostí poslala do knižní budky a bylo mi jedno, že jsem za ní dala dost peněz. Nestála za nic.

13.01.2021 1 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Zbožňovaná kniha mého dětství.

11.01.2021 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Klasika z lesa Řáholce. Krásné pohádkové vyprávění, které zná snad každé dítě. A formou večerníčku úplně úžasná záležitost. Pro děti jedna z báječných knih. A když k tomu někdy předčítají rodiče či starší sourozenci, co více si přát.

11.01.2021 5 z 5

Bubáci a hastrmani a jiné pohádky Bubáci a hastrmani a jiné pohádky Josef Lada

Klasika, která nepotřebuje žádné další komentáře. I filmové zpracování je velice pěkné. A krásné kresby Ladovy. Balzám pro oči.

11.01.2021 4 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Hodně mrazivá, syrová a zároveň čtivá kniha. Byla jsem okouzlena a zároveň zhnusena tím vším, co kniha popisuje. Ačkoliv je kniha dost tlustá, tak se četla výborně. Děj mně posouval dál a dál. Zdánlivě nesouvisející případy se nakonec spojí na konci v jeden. Vše do sebe zapadlo tak nějak samo. Byla jsem otřesena hrubostí všech záporných postav, jejich postojem a pohrdavým odporem k lidskému životu, k životu druhých, zneužívání dětí prostě celkem drsné čtení. Ale řekla bych, že se to bohužel děje i v reálném životě. Hodně jsem o knize přemýšlela a říkala si, proč to všechno ....

10.01.2021 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Hercule má před sebou celkem obtížný případ. Když ale dá všechny nitky, které spolu na začátku skoro nesouvisí dohromady, tak odhalí pravdu a viníci jsou dopadeni. Napínavé od začátku do konce. Stojí za přečtení.

08.12.2020 5 z 5

Z Čech až na konec světa Z Čech až na konec světa Alois Jirásek

Jirásek - od útlého mládí můj milovaný spisovatel. Jeho knihy pro mně byly velkým objevem a postupem času i moji stálicí. Pěkné a velice zajímavé, čtivé dílo, které se ovšem nemusí zamlouvat všem. Jiráskovi je třeba přijít na chuť a poznat ho. Pak je již na každém, zda budou mít jeho knihy čestné místo v knihovně.

08.12.2020 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Fantastické čtení a konečné šokující rozuzlení jako vždycky. Agatha mně nikdy neomrzí a její dílo mohu číst pořád a pořád. Je tu pro mně,kdykoliv potřebuji povzbudit a vždy mně pohladí po mé lačné čtenářské duši. Za mně opravdu knižní mňamka. A film taky stojí za to.Ale tam se některé postavy chovají jako blbci.

06.12.2020 5 z 5

Diogenés v sudu Diogenés v sudu Hana Doskočilová

Vtipně a jednoduše popsané příběhy a nejznámější světové pověsti tak, aby i nejmenší čtenáři porozuměli dějinným souvislostem. Líbily se mi kresby a vlastní forma vyprávění. Kniha mně nadchla a velice ráda jsem ji četla. Spousta věcí jsem se dozvěděla a měla jsem štěstí, protože některé příběhy bych opravdu v jejich původní dospělácké psané verzi číst ani nechtěla. Tohle bylo příjemné uvolnění a nenásilné proniknutí do skrytých tajemství dávnověku.

05.12.2020 5 z 5

Můj Míša Můj Míša Zinaida Alexandrovová (p)

Tuto knihu střežím jako oko v hlavě. Je to můj malý dětský poklad. Moc jsem Míšu milovala a ty nádherné kresby jsou prostě nezapomenutelné. Nádherná ukázka, že dětská kniha může být úplně obyčejná a přesto mít stále svoji cenu. A kouzlo neztratit ani po létech. Vždyť malé děti jsou všechny stejné a tyto srozumitelné kresby a básničky jsou pro ně mnohokráte lepší, než soudobé mazanice a nesmyslné texty.

05.12.2020 5 z 5