koolsavage koolsavage komentáře u knih

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

V půlce mě to nějak přestalo bavit. Námět to byl ale skvělý a dokážu si představit serialové / filmové zpracování.

06.07.2020 3 z 5

Neškodná Neškodná Linda Hogen

Celkově je Linda sympaťanda, spontánní a zábavná, ale chvílemi v tomhle díle až nechutná. Nicméně tenhle deníčkový styl psaní mě baví a je to docela dobrá oddychovka.

01.06.2020 3 z 5

Manželky a jiné ženy Manželky a jiné ženy Lubomír Macháček

Nudné, v celku o ničem, 2,5*. Nejlepší je poslední povídka "Co o tobě ještě nevím".

12.04.2020 2 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Trochu zklamání, ač mám ráda vyprávění skrze dvě časové linie, tohle mě nebavilo, obsahovalo zdlouhavé popisy, které stejně k ničemu nebyly. Styl psaní zvláštní, až nudný. Zápletka - proč ne...pokud se necháte rádi unést představivostí :-)

21.03.2020 3 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Dobrý nápad, slabší konec, strašná obálka.

05.03.2020 3 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

(SPOILER) Je pravda, že kniha se mi moc dobře nečetla, nedokázala mě pořádně vtáhnout, i když konec knihy a finální odhalení dojem dost zlepšil. Poměrně hodně deskriptivní styl psaní, chvílemi až nudný a nezáživný. SPOILER !!! ten epilog opravdu nechápu; celou knihu nám autor popisuje utrpení matky a na konci je schopna se dát do cajku, odpustit všem okolo a začít nový vztah za v podstatě oka mžik...

16.01.2020 3 z 5

Kdybych tě nepotkal Kdybych tě nepotkal Viktorie Besó

Lehce naučný příběh s kapkou erotiky.

25.08.2019 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

3,5 * a poměrně přesné vykreslení mentality některých občanů

01.06.2019 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Håkan Östlundh

Dobře se to četlo, a i když jsem sérii Frederik Broman vůbec neznala, vůbec nevadilo, že jsem začala až posledním dílem. Zajímavý případ, uspokojivé rozuzlení.

16.05.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Chvilemi hrozna nuda, cetla jsem to strasne dlouho, ale pointa fajn, tak to celkove pozvedava me hodnoceni. Ale, ze bych knihu nekomu doporucila, to urcite ne.

28.03.2019 3 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Cat Buchananová: neobyčejně neochotnej týmovej hráč.

Oproti Se(x)znamu více čtení á la červená knihovna. Příjemný relax.

07.09.2018 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Je to smutné, ale mnohdy pravdivé. Kniha se četla velice dobře, na jeden zátah.

04.07.2018 4 z 5

Univerzální katalog zoufalců Univerzální katalog zoufalců Přemysl Krejčík

střídání postav a příběhů u vyprávění, vtažení čtenáře do děje otázkami a návrhy, abychom se zastavili a přemýšleli, proč se ta konkrétní věc děje, zajímavé téma - vztahy a to celé završené vyústěním spojení všech linek. kniha je svou originalitou čtivá, ale žádné univerzální odpovědi nenabízí.

01.05.2018 4 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Celé to bylo psáno takovým odtažitým a povrchním způsobem.

30.04.2018 3 z 5

Miluj mě ironicky Miluj mě ironicky Maxim E. Matkin

Krátké a vypointované příběhy o tom, jaké jsou vztahy.

06.04.2018 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Jediná věc, co bych vytkla, je místy až chaotické vyprávění. Na druhou stranu, oproti seriálové verzi je kniha o pár tříd výše.

03.02.2018 4 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Sex ve městě po česku? No, nemyslím si. I když chvílemi to bylo stejně otravné a nudné. Ale bylo to i vtipné a pravdivé. Dobře se to četlo. Mám ráda tyto oddychové deníkové knihy. Průměr.

30.08.2017 3 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Doporučuji Brennbarovy bláboly. Kouzelné. Jinak se tady napříč povídkami tolik projevuje Irvingův typický humor a styl vyprávění. Není to autorova topka, ale stojí za přečtení!

15.08.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Autorčin styl psaní - nebo překlad? - působil tak, že pro mě byla kniha málo čtivá a za další mě irituje přístup autorky k ženám, resp. popisování vztah žena vs. jiné ženy. Ženské postavy byly nesympatické a všechny se chovaly nelogicky, ovšem Cecilia hraje prim. Děj a zápletka poměrně snadno předvídatelný.

25.07.2017 3 z 5

V moci zla V moci zla Peter James

Slušná duchařina. Dobře se to četlo, a chvilkami to bylo i překvapivé.

16.07.2017 3 z 5