Kopretina Kopretina komentáře u knih

Tělo a duše ve zdraví a nemoci Tělo a duše ve zdraví a nemoci Zdeněk Susa

Některé kapitolky se mi líbily hodně, např. ty poslední dvě, některé byly - za mě - slabé. Autora jsem zažila naživo při jedné z přednášek "Kavči" - Králické akademii volného času.

16.11.2019 3 z 5

Nikoho neponížíš Nikoho neponížíš Arnošt Lustig

Autora mám ráda, a moje první setkávání s válečnou literaturou jsem prožívala s ním. Vždy mi jeho díla připadala hluboká a deprimující. Tato kniha mě ale úplně nezaujala. Přijde mi jen depresivní, ulpívající na nepodstatných věcech, ale co můžu hodnotit, v situaci hlavních postav jsem nebyla, třeba to právě na tom je to nejpodstatnější.

15.11.2019 2 z 5

Dýky temnoty Dýky temnoty Steve Jackson

Četli jsme s dětmi několik večerů a dnes jsme konečně vyhráli! Moc je to bavilo, na mě příliš dlouhé a drsné. Každopádně obdivuji myšlenku, spád, nová a nová dobrodružství, promyšlený sled.

19.10.2019 4 z 5

Kde se nosí krky Kde se nosí krky Miroslav Tvrz

Částěčně četla sedmiletá dcerka, částečně jsem předčítala já. Není to špatné, má to novou myšlenku.

08.10.2019 4 z 5

Láska a smrt Láska a smrt František Halas

Hodně textů znám z písní.

27.08.2019 2 z 5

Světla v močálu čarodějnic Světla v močálu čarodějnic Thomas Brezina

Pěkný, strašidelný příběh.

22.07.2019 4 z 5

Sdílení naděje Sdílení naděje Jaro Křivohlavý

"Náhodou" jsem narazila na tuto útlou, ale hutnou knížku a pomalu ji slouskávala. I když je staršího data, překvapila mě nadčasovostí a komplexností zpracovaného tématu, jak předávat "poklad víry". Zajisté z ní budu čerpat.

21.07.2019 5 z 5

Záhadný hřebec Záhadný hřebec Sharon Siamon

Od knihy jsem moc nečekala, překvapila dějem a čtivou formou. Dceři (7 let) se moc líbila.

05.07.2019 4 z 5

Na výsluní Božím Na výsluní Božím Wilhelm Hünermann

Příběhy poplatné své době, nejvíc se mi líbil poslední.

20.06.2019 3 z 5

Pozvání do ticha Pozvání do ticha Juraj Jordán Dovala

Krátká zamýšlení o důležitých věcech v jednoduchém podání. Inspirativní.

20.06.2019 4 z 5

Tajný slib Tajný slib Paula Harrison

Za mě nic moc, sedmileté dcerce se to celkem líbilo, taky by chtěla být ninžovská princezna.

26.05.2019 3 z 5

Lilo & Stitch Lilo & Stitch Walt Disney

Za mě brak, dojal mě jen "prorodinný" konec.

12.05.2019 1 z 5

Kniha o lidech a zvířatech Kniha o lidech a zvířatech Axel Munthe

Jiný žánr, nový pohled na svět, nové obraty. Jsem ráda za seznámení se s autorem. Nejvíce mě zaujala povídka o stoupání na Monc Blanc, o řádové sestřičce a tajemná povídka o choleře v Neapoli. Za zamyšlení pak stojí pojednání o cirkusových zvířatech.

08.05.2019 4 z 5

O bílém kocourkovi O bílém kocourkovi Holly Webb

O tom, jak Mia nevěděla, zda chce nebo nechce nového kocourka. Dcerka to prožívala a málem brečela, když se schylovalo k tomu, že kocourek u Mii nebude. Za mě citově náročnější, ale jinak hezké, nepoplatné době.

01.05.2019 4 z 5

Medailon moci Medailon moci Oldřiška Ciprová

Neoslovilo mě, sedmiletá dcerka to okomentovala: líbila se mi láska, nelíbili se mi strašidelní černí havrani.

18.04.2019 1 z 5

Učitel z vesmíru Učitel z vesmíru Thomas Brezina

Určeno pro menší děti. Četla se rychle. Naštěstí to dopadlo ne magicky.

11.04.2019 4 z 5

Perla přání Perla přání Paula Harrison

Dcerce se líbily obrázky, děj nic moc.

01.04.2019 1 z 5

Krokodýl aneb můžeš růst Krokodýl aneb můžeš růst Marek Dunda

Nemám moc ráda návody na použití duchovního života. Tato knížečka mi přinesla však malou pomůcku a to na večerní ohlédnutí za dnem.

30.03.2019 4 z 5

Pomsta červené mumie Pomsta červené mumie Thomas Brezina

Super, škoda, že jsem to nečetla jako menší.

26.03.2019 4 z 5

Nové příhody kocourka Zrzečka Nové příhody kocourka Zrzečka Tereza Davídková

Nemohu si pomoci, ale stylistika byla katastrofální, děj - o ničem a navíc jsem měla vydání, kde se téměř třetina knihy opakuje a zase třetina stran chybí.

17.03.2019 1 z 5