Kopretina Kopretina komentáře u knih

Aristokočky Aristokočky Walt Disney

Malou dcerku zaujaly, mě ne, asi jsem jiná generace..

19.10.2017 2 z 5

Nezbedné komiksy Nezbedné komiksy Josef Lada

Je zajímavé vidět, čemu se lidé smáli před sto lety. Dnes by podle mě Ladovy komiksy byly sporné - např. ty o zabíjení zvířat. Byl to "Pan malíř" a "Pan spisovatel".

14.10.2017 4 z 5

Karkulín je nejlepší Karkulín je nejlepší Astrid Lindgren

Dětem se dovádění Karkulína líbilo, mně moc ne. Když jsem se jich na konci knihy zeptala, která postava je v knize kladná, jen nejstarší uhodl, že Ben. Samolibý a sobecký Karkulín spíš způsobí jisté výchovné potíže u mých dětí. (Ale musím uznat, že se dost u knihy smály. ;) )

24.09.2017 3 z 5

Kuře Cupity Kuře Cupity Miloš Nesvadba

I mé děti poslouchaly jako pěny, dokonce občas uhádly slovo do rýmu. No a poslední věta je dostala úplně:
A takovouhle chvíli najít, to je jako vylovit z potoka velrybu, setřást s višně kedluben nebo zapískat písničku na buben.

11.09.2017 5 z 5

Dinosauři Dinosauři David Norman

Knihu jsem dětem četla po večerech (přes prázdniny byly hodně pryč, tak to šlo pomalu). Synové mají velký přehled v tomto oboru a vždy hned hlásili dopředu informace, které věděli a také upozorňovali, co je v knize špatně (teorie zániku dinosaurů, velikosti dinosaurů apod.). Pro děti je kniha dobře udělaná (jen já si kladu otázku, jestli celé to haló kolem nich je založeno na pravdě).

04.09.2017 5 z 5

Její pastorkyňa (román) Její pastorkyňa (román) Gabriela Preissová

Neznala jsem děj této klasiky a jsem moc ráda, že jsem se s ním mohla seznámit. Vždycky mě štve, když lidé kladou důraz na to, co by o nich řekli jiní. Kniha, kde se to jen potvrzuje.

26.08.2017 3 z 5

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Získala jsem knihu zadarmo a chtěla dát neteři Lucince. Ale nejprv jsme ji s dcerou přečetly, ale moc nás nezaujala. Autorku mám ráda.

24.08.2017 3 z 5

Najít si čas pro Boha Najít si čas pro Boha Jacques Philippe

Perfektně a pro každého srozumitelně napsal autor pomůcku, jak se přiblížit Bohu. Nejsou to žádné teologické nebo filozofické úvahy. Často člověka od modlitby mohou odpoutávat různé nezdary, především pak nedostatek času či jeho neschopnost se soustředit; i tomu se zde autor věnuje, a - nepřikládá těmto nezdarům takovou váhu, doporučuje hlavně vytrvat. Knihu doporučuji.

12.08.2017 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Co ke knize říct - jde o vyprávění otce, jeho syn zažil nadpřirozené věci. Věřím, že se to tak stalo, věřím, že nevšední zážitky, či setkání s Bohem (bohužel i opakem) se stávají. Přeji této rodině vše dobré. A nám ostatním, abychom si ze všeho brali také to lepší.

28.07.2017 4 z 5

Tychonova hvězda Tychonova hvězda Zuzana Kočová

Útlou knížku jsem nosila v kabelce a četla po chvilkách v autobusu, vlaku atd. Dnes jsem ji násilím ve vlaku dočetla. 57ti letá žena je poslána do důchodu, byla jako rázná umývačka nádobí v hospodě nepohodlná. Je z toho velmi rozčarovaná a protože neumí sedět doma se založenýma rukama, pustí se do malování bytu, začíná pomáhat lidem v okolí a hledá svou hvězdu "aby se jen nezdála, ale aby byla", jak ji to kdysi dávno radil její otec. Časem pochopí některé věci v životě, které by nepochopila, kdyby se propuštění z práce nestalo. Mně nejvíce zaujalo to, že se dalo jít v 57 do důchodu, to bych znovu zavedla. Jinak mě kniha neoslovila.

09.07.2017 2 z 5

Pirátský poklad Pirátský poklad Thomas Brezina

Bezva díl, vyžadovalo víc pátrání a pozornosti.

04.07.2017 4 z 5

Indiáni z Větrova Indiáni z Větrova Markéta Zinnerová

Hodnotím dětské knihy hlavně podle toho, jak se líbily mým dětem. No a Indiáni z Větrova se jim líbili tak napůl. Konec nemohly pochopit - proč Fanda radši šel k cizím lidem, než aby zůstal v domově mezi kamarády. Ráda jsem se s knihou seznámila.

30.06.2017 3 z 5

Zombie z jeskyně Zombie z jeskyně Thomas Brezina

Mami, dočti už toho Brezinu, ať ho můžeme vrátit do knihovny - mi ráno řekly děti. Tak jsem si dvě knížky vzala do vlaku a jednu - tuto - přečetla cestou tam, druhou cestou zpět. Klub tygrů je podle mě lepší, toto je pro mé děti už moc děsivé, ale mě se celkem líbilo.

29.06.2017 3 z 5

Safari v ohrožení Safari v ohrožení Thomas Brezina

S dětmi sjíždíme Klub tygrů. Tento díl byl moc prima.

17.06.2017 5 z 5

Mexická vlna Mexická vlna Maxim E. Matkin

Nezaujala. Nejvíc mi z ní utkvěla definice lásky chlapů z hospody. Za mě příliš přisprostlá.

17.06.2017 1 z 5

Bludiště hrůzy Bludiště hrůzy Rose Estes

Hele, skvělý! Líbilo se mi putování v bludišti, a po několika neúspěšných pokusech jsem i zvítězila!

15.06.2017 5 z 5

Malá cesta uzdravení Malá cesta uzdravení Pauline Edwards

Kniha se mi líbila. Na začátku autorka popisuje svůj život a cestu k malé cestě uzdravení. Prostřední, nejrozsáhlejší část, se věnuje svědectvím lidí, kteří prošli touto školou. Nejhodnotnější mi připadá závěr knihy: praktické rady a postup uzdravování vzpomínek, vč. zodpovězení některých důležitých otázek. Myslím, že to v praktickém duchovním životě můžu využít.

14.06.2017 5 z 5

Útok z vesmíru Útok z vesmíru Thomas Brezina

S dětmi sjíždíme příběhy Klubu tygrů, tento je fakt povedený!

07.06.2017 5 z 5

Moji přátelé Moji přátelé Jakub Deml

Pro mě druh literatury, ke které musím dorůst. Některé věty jsem četla několikrát, abych pochopila, nahlédla, představila si. Nejbližší byla pro mě pupava, zde bych si některé myšlenky podtrhla. Zajímavé seznámení s autorem.

20.05.2017 4 z 5

Kačenka Madlenka Kačenka Madlenka Eva Bešťáková

Pokud budu hodnotit knihu z pohledu pětileté holčičky, byla z ní nadšená. Smála se při četbě jednotlivých příběhů a všechny úkoly ráda plnila. A dočetly jsme ji až do konce, což se taky vždy nestává. Jména jednotlivých zvířátek se jí moc líbila a stále je používá, pamatovala si je lépe než já.

18.05.2017 5 z 5