kuky921 kuky921 komentáře u knih

Kejklířova žena Kejklířova žena Philipp Vandenberg

Je to slabší standard od Vandenberga, zápletka bývá lépe propracovaná.

16.04.2014 4 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Prima lehké čtení do postole při stonání. Dějové linky byly dost čitelné a konec už předen daný.

30.03.2014 4 z 5

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Velmi zvláštní příběh, film jsem neviděla, tak nemůžu srovnávat. Knížka je útlá a pěkně se čte.

30.10.2013 4 z 5

Istanbul Istanbul Orhan Pamuk

Velmi jemná knížka, vypráví o dětství a rodinných vztazích a zejména o jeho milovaném Istanbulu a Bosporu. Jedná se zejména o popis, kdy máte občas pocit, že jste s ním.

27.10.2013 4 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Čtení akorát do autobusu, krátké povídky, některé jsou lepší a některé horší. Ale žádné zázraky nečekejte.

18.10.2013 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Pěkné čtení, velmi dobře se čte. Místy se mi zdálo, že je děj dost předvídatelný. Přečetla jsem si tento příběh ráda, ale asi se k ní v budoucnosti vracet nebudu.

18.10.2013 4 z 5

Princ básník Princ básník Kathleen McGowan

Třetí díl se mi líbil o trochu víc než druhý, ale myslím si, že některé knížky by neměly mít pokračování. První díl je nejlepší.

12.10.2013 3 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Kathleen McGowan

Po prvním díle jsem se vrhla na pokračování, ale bohužel už není tak strhující. Historický děj je sice taky zajímavý, ale na první díl nemá.

26.09.2013 3 z 5

Ludvík II. Bavorský Ludvík II. Bavorský Franz Herre

Biografie Ludvíka II. je velmi zajímavá, alespoň trochu jsem pochopila jeho stavy. Jen čtení bylo náročnější než jsem se dostala přes všechny rodinné vazby :-)

26.09.2013 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Úžasná knížka a příběh, který chytne a nepustí. Navíc je knížka psaná velmi čtivě.

28.05.2013 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Příběh o né přiliš úspěšném podnikateli, kterému se vše bortí. Knížka se četla dobře, jen posledních sto stránek bylo už na mě moc. Připadalo mi už ke konci knížky už chybí ten sprád... Není to knížka, kterou bych zatratila, ale zároveň to není knížka, ke které se někdy budu vracet.

26.05.2013 3 z 5

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

Mám tohoto spisovatele ráda, ale Faraonku pokládám za jeho nejslabší román.

05.05.2013 3 z 5

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Tom Egeland

Knížka má napínavý děj a velmi dobře se čte.

05.05.2013 5 z 5

Cyril a Teniska Cyril a Teniska Zbyněk Malinský

Velmi pěkná dětská knížka, mým dětem se velmi líbila přes spaním.

05.05.2013 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Velmi dobrá detektivka, více dějových linií, které se krásně proplétají.

30.04.2013 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Velmi čtivá detektivka, jen jsem si musela trochu na "řeč oběti".

29.04.2013 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Krásně čtivá knížka ... maličko ve stylu kdyby, tak by...
Pohodovka.

29.04.2013 5 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Kniha se moc dobře četla, cestování v čase mě baví. Jen ten konec se mi zdál trochu zmatený. Ale na cestování MHD, paráda ....

12.08.2024 4 z 5

Nová společnost s ručením omezeným: Právo, účetnictví, daně Nová společnost s ručením omezeným: Právo, účetnictví, daně Markéta Pravdová

Velmi užitečná knížka při zakládání a změnách ve společnosti.

02.05.2024 5 z 5

Malování akrylovými barvami: Krajina Malování akrylovými barvami: Krajina Werner Maier

Výborný průvodce malbou krajiny od A do Z.

30.03.2024 5 z 5