kuky921 kuky921 komentáře u knih

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Příjemné čtení s ještě krásnějšími ilustracemi a velmi nápadnou obálkou.

11.01.2020 4 z 5

U nás doma v zoo: Slůně bez maminky U nás doma v zoo: Slůně bez maminky Tatjana Geßler

Příběh pěkný, ale velmi se to podobalo příběhu s gorilí slečnou.

11.01.2020 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Velmi netradiční a čtivá pohádka. Dcerkám se velmi líbila, jen je škoda občas chybek v textu. Ale jinak paráda.

01.01.2020 5 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Velmi pěkně ilustrovaná knížka, která potěší. Myslím, že se povedla více než první díl.

01.01.2020 5 z 5

52 pater 52 pater Andy Griffiths

Prima odlehčení s otesánkovou housenkou :-)

01.01.2020 4 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Vyprávění ze života, někdy více, někdy méně úsměvné. Povídky Prodloužená jízda a Hovnocuc jsou nejlepší.

16.12.2019 3 z 5

Kreativní copywriting Kreativní copywriting Anna Sálová

Knížku jsem si vybrala, abych se dozvěděla, co si mám pod termínem copywriting představit. Za mě prima, nakoukla jsem pod pokličku a líbila se mi hravá forma.

14.12.2019 3 z 5

Nezbedníci Nezbedníci Martina Drijverová

Velmi pěkné příběhy o nezbednících, kteří se kvůli svým zlozvykům dostanou do šlamastiky ... ale nakonec vše dobře dopadne. Velmi pěkné ilustrace.

23.11.2019 4 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Nejprve jsem se do knihy nemohla začíst a po překonání první třetiny se děj rozběhl. Bylo zajímavé pozorovat vztah Japonců a Korejců.

22.11.2019 4 z 5

Páni advokáti Páni advokáti John Jay Osborn jr.

Nečtivé a bez nápadu. Knížku posílám dál, v mé knihovně pro ní nemám místo.

29.10.2019 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Výborné čtení, které potěší.
I když tento druh nevyhledávám, tak jsem byla příjemně překvapena.

27.10.2019 5 z 5

Máme kostru ve skříni Máme kostru ve skříni Jana Štroblová

Velmi nápaditá knížka, která zaujme obálkou - výřez a jakoby látkový povrch. Ilustrace jsou překrásné a na závěr se dozvíte, kdo knížku načmáral, verše spředl nebo kdo byl odpovědným pavoukem :-)
Tolik plusy. Výběr básniček v některých případech se úplně nepotkal s mými představami, takže to bylo slabší.

24.10.2019 4 z 5

Co už vím o dinosaurech Co už vím o dinosaurech Imke Rudel

Malované čtení, velmi srozumitelné s pěknými ilustracemi.

12.10.2019 4 z 5

U nás doma v ZOO - Jak zachránit gorilí mládě? U nás doma v ZOO - Jak zachránit gorilí mládě? Tatjana Geßler

Velmi pěkné čtení z prostředí malé zoo. Přátelství mezi živočišnými druhy.

12.10.2019 4 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Kniha je jiště zajímavá, ale občas jsem se ztrácela v kapitolách, kdy jsem musela hledat, kdo je zrovna vypravěčem.

04.10.2019 4 z 5

Pekelná třída a ďábelský víkend Pekelná třída a ďábelský víkend Vojtěch Steklač

Prima knížka pro mladší čtenáře. Pobaví se i dospěli, některé situace jsou velmi komické - třeba kanibalové.

22.09.2019 4 z 5

Mám vás moc ráda, mí zajíčci Mám vás moc ráda, mí zajíčci Walt Disney

Kraťoučká pohádka pro začínající čtenáře. Velmi pěkné ilustrace.

02.09.2019 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Velmi pomalý rozjezd, šlo to, ale nebavila jsem se.

26.08.2019 3 z 5

Kleopatra v kytaře Kleopatra v kytaře Zdeněk Adla

Příjemná detektivka na cestu do vlaku. Stylem mi to připomínalo kombinaci Mazaného Filipa a Konce agenta W4C...

19.08.2019 4 z 5

Zaslepení Zaslepení Carolina Neurath

Knížka se pěkně čte, tunelování v nejvyšších kruzích. Jen je škoda, že ve skutečnosti ten trest tak rychle nepřichází.

18.08.2019 4 z 5