kuky921 kuky921 komentáře u knih

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Knížku mi kdysi dala babička a dnes jí čtu dcerkám. Je stále moc pěkná, čtivá, prostě úžasná.

15.10.2014 5 z 5

Johnny Cash Johnny Cash Stephen Miller

Kvalitně zpracovaný životopis, jen ten pravopis občas dělá problémy.

20.09.2014 4 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Knížka se mi nelíbila. Děj nemá spád a je nečtivá.

07.04.2014 2 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Příběh je spíše o lidském svědomí než o něčem jiném. Povídky si ale cením daleko výše.

24.01.2014 3 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Knížka, která se čte sama. Je pravda, že jsem se o Narnií dozvěděla až po filmovém zpracování.

30.09.2013 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Velmi pěkně napsaná knížka a jak už bylo napsáno, místy je smutná, takže sem tam nějaká slza ukápne.

26.09.2013 4 z 5

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Po 60 stránkách jsem knížku odložila, zdá se mi trochu o ničem a zbytečná ztráta času.

24.05.2013 1 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Velmi pěkná knížka, zatím jsem četla jen první díl a postupně se snad dostanu i dalším.

05.05.2013 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Výborná knížka, která se čte úplně sama.

05.05.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba. Líbí se mi více dějových linií, detektivka je velmi čtivá. Moc se mi líbila.

30.04.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborná detektivka, která chytne a nepustí. Spousta otázek, které se postupně prohlubují a gradují. Úžasně napsané. Viděla jsem i kousek filmu, ale knížka je mnohem lepší.

29.04.2013 5 z 5

Jessie a Morgiana Jessie a Morgiana Alexandr Grin (p)

Knížka se velmi dobře čte. Jen ten závěr mi připadal jako když to chce mít autor už za sebou .... to bylo trochu zvláštní, ale jinak prima. Možná shlédnu i zfilmovanou podobu, abych měla srovnání.

21.06.2024 5 z 5

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Velmi příjemná jednohubka, která pobaví.

26.05.2024 4 z 5

Tvůrčí psaní pro každého 2 Tvůrčí psaní pro každého 2 Markéta Dočekalová

Knížka mě nebavila, pokud si chcete přečíst něco opravdu o psaní, tak šahněte po Kingovi. To je úplně jiná liga.

18.05.2024 2 z 5

Nebe Nebe Mieko Kawakami

Na knížku jsem byla zvědavá, ale bohužel má očekávání splněna nebyla. Věděla jsem, že hlavním tématem je šikana, ale očekávala jsem nějaký vývoj, řešení, něco ... ale v tomto případě nic takového nenastalo. Jediným plusem je, že se kniha velmi dobře četla.

14.03.2024 3 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Příjemný, velmi netradiční příběh.

07.03.2024 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Velké zklamání, děj nemá spád a hlavní hrdinka mě vůbec nebavila. Na to, že jsem se na tuto knížku velmi těšila, tak nic moc. Jediné, co je na knížce pěkné, je ta obálka.

04.03.2024 2 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

Moc pěkná publikace, která mě donutila jednotlivé objekty vyhledávat a zkoumat aktuální stav. Všichni mají můj obdiv, nepustila bych se do toho, i když zříceniny a ruiny miluji.

01.01.2024 5 z 5

Přečetla jsem, ale s vypětím všech sil. Asi do 50 stránky je to nečtivé, potom se to trochu rozběhne, aby se děj se konci táhnul o to pomaleji. Nechápu, že i dnes je tato knížka v povinné školní četbě.
Jediným plusem jsou ilustrace.

22.10.2023 3 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Příjemné čtení o dobrodružství se vším všudy.

15.09.2023 4 z 5