Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Žena a spoločnosť Žena a spoločnosť Karl Marx

Zajímavé politické pojednání.

15.02.2019 3 z 5

Inaugurální adresa ustavující manifest mezinárodního dělnického sdružení Inaugurální adresa ustavující manifest mezinárodního dělnického sdružení Karl Marx

Zajímavý popis manifestů dělnických sdružení.

15.02.2019 2 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Stejně jako první díl. Krásný historický životopis.

Karel Marx v Karlových Varech Karel Marx v Karlových Varech Egon Erwin Kisch

Velice zajímavé reportáže s Karlem Marxem.

Pražský pitaval Pražský pitaval Egon Erwin Kisch

Velice zajímavá kniha.

15.02.2019 3 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Zajímavý román, ale bohužel čekal jsem něco víc přímo o Golemovi

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Krásná romantická kniha.

15.02.2019 5 z 5

Matka Kuráž a její děti Matka Kuráž a její děti Bertolt Brecht

Pěkná divadelní hra.

Velmi důvěrné Velmi důvěrné Ian Fleming

Je to Flemingova první sbírka povídek o Jamesi Bondovi. Některé povídky mě velice bavily, ale románové bondovky mám radši.

25.01.2019 4 z 5

Oheň Oheň Henri Barbusse

Válečný román o 1. světové válce. Je to velice zajímavé čtivo nebo spíše Na západní frontě klid, jenže z francouzské strany.

25.01.2019 5 z 5

Letec a živly Letec a živly Antoine de Saint-Exupéry

Exupériho Válečný letec na mě zapůsobilo víc.

25.01.2019 4 z 5

Válečný pilot Válečný pilot Antoine de Saint-Exupéry

Krásná válečná povídka.

25.01.2019 5 z 5

Goldfinger Goldfinger Ian Fleming

Goldfinger asi zatím vede ze všech Flemingových bondovek, které jsem četl. Klasický záporák toužící po zlatě. Skvělý James Bond, ale bohužel narozdíl od filmu málo zmiňovaná bond girl. Přesto stejně jako film Goldfinger nejlepší bondovka.

20.01.2019 5 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Očekával jsem od této knihy trochu víc.

13.01.2019 3 z 5

Pátá kolona Pátá kolona Ernest Hemingway

Opět další krásná kniha od E. Hemigwaye ze španělské občanské války. Stejně jako Komu zvoní hrana zde vyjadřuje podporu španělským republikánům proti fašistickým frankistickým vojákům a špionům.

13.01.2019 5 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Ian Fleming

Skvělé ukončení zápasu Bond vs. Blofeld. Ale narozdíl od filmu se zde Blofeld velice málo vyskytuje, prakticky jen ve třech kapitolách. Ale to mi nevadí. Ty čtyři hvězdy dávám za to, že mi to chvilkami připadalo jako boj o Takešiho hrad. Blofeld jako zlý hrabě Takeši. Tygr Tanaka jako generál Lee a James Bond jako účastník soutěže, který si natluče.

02.01.2019 4 z 5

Ve vzduchu, na zemi i ve vodě Ve vzduchu, na zemi i ve vodě Jiří Bílek

Užitečná knížka o jednotkách ČSLA.

01.01.2019 4 z 5

Tváří v tvář okupaci: Příběh čs. vojenské rozvědky v srpnu 1968 Tváří v tvář okupaci: Příběh čs. vojenské rozvědky v srpnu 1968 Milan Macák

Přesná faktografie. Skvělé popsání historie.

01.01.2019 5 z 5

Jednotky zvláštního určení 1957-2001 Jednotky zvláštního určení 1957-2001 David Jirásek

Užitečná kniha o našich speciálních jednotkách.

01.01.2019 4 z 5

VÚ 7374: 7. výsadkový pluk zvláštního určení VÚ 7374: 7. výsadkový pluk zvláštního určení Jiří Dufek

Pan plk. v. v. Jiří Dufek v této knize popsal všechno ze svých vzpomínek a zkušeností z doby kdy u tohoto útvaru sloužil. Škoda, že pan plk. již před pár měsíci zemřel.

01.01.2019 5 z 5