Květinka008 Květinka008 komentáře u knih

Gumídci a cirkus Gumídci a cirkus Walt Disney

Moje dětství...! :-) :-) :-)

14.05.2020 4 z 5

Berte život z té lepší stránky Berte život z té lepší stránky neznámý - neuveden

Pěkné motivační citáty. Jako dárek pěkná.

14.05.2020 3 z 5

Láska je vše, co potřebuješ Láska je vše, co potřebuješ neznámý - neuveden

Prostě knížka citátů v "moderním" duhovém hávu, který je trochu zavádějící. Za 29 Kč z výprodeje OK...

14.05.2020 2 z 5

Všechno zlé je pro něco dobré Všechno zlé je pro něco dobré kolektiv autorů

Barevně pěkné, motivační, ale někdy přemýšlím, kdo si takovou knížku koupí za plnou cenu... Já ji mám z výprodeje za 29 Kč a říkám si, že to odpovídá obsahu...

14.05.2020 3 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Kapku zdlouhavá oddechovka. Nápad výborný - jak námět knihy, tak umisťování knih do vlaků... Ale mám radši, když se děj víc hýbe a když se postavy nechovají hloupě :-) Přečteno, pobaveno, posílám dál...

08.04.2020 2 z 5

Síla ženy Síla ženy Barbara Taylor Bradford

Slabší kniha, lidově "nemastná-neslaná". Postavy jsou vesměs kladné, sympatické a hlavní hrdinka tak sladká a dokonalá, až je tím protivná :-) Kladně hodnotím zajímavost prostředí i rodinné tradice klenotníků, naopak děj není silný ani nosný, nazvala bych ho "konverzačním". Problémům, kterým rodina čelí, čtenář příliš nevěří, zvraty jsou ne zcela umně vykonstruované. Najednou se na straně 200 objeví bývalá láska z dětství nebo bývalý násilnický manžel, přestože o nich od začátku knihy nebyla ani zmínka. Naopak se některé informace stále opakují, i po pár stranách. Alespoň že jazykově je kniha na úrovni.

28.03.2020 2 z 5

Quiche a koláče Quiche a koláče neznámý - neuveden

Za mě použitelná tak polovina, protože mí blízcí by nejedli pro nás Čechy mnohdy neobvyklé kombinace potravin. I já dávám přednost jednoduchosti. Ale kdo nepotřebuje k vaření dogmatické návody a rád se třeba jen inspiruje, určitě knihu doporučuji.

06.03.2020 3 z 5

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Odpočinková kniha, která - ač založená na historických faktech, jichž se poměrně úzce drží - je čtivým příběhem. Láká mě k návštěvě Innsbrucku, přesto hlubší dojem nezanechává. Něco mi v příběhu chybí (gradace?) a naopak prostředních cca 100 stran přebývá. Za velmi nešťastně zvolený považuji i název. V této podobě evokuje frivolnější romány červené knihovny a může uniknout těm, kteří si chtějí vychutnat umně zpracovaný historický román. Osobně bych volila jako název knihy jedny z posledních slov v závěru: Zítra budeš hořet.

03.03.2020 4 z 5

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

V první polovině knihy se až tak nic neděje, teprve druhá má spád. Ale i tak... Paní spisovatelka to umí mnohem líp ;-) K téhle už bych se nevrátila.

26.02.2020 3 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Kniha mě mile překvapila. Ze začátku jsem měla problém s krátkými až úsečnými větami, ve kterých autorka píše, ale zvykla jsem si. Stejně jako na datované podkapitoly, to mi přišlo nejdříve divné, jako by se jednalo o deník. Vyhovovalo mi velmi uspořádání kapitol - že se nejdřív čtenář dozví nepřerušovaně o Martině, poté o Zuzaně a nakonec o Ludmile a není to přeskakování s postavy na postavu u souběžných příběhů, jako známe např. z Erskinové nebo Woodové. Pomineme-li idealismus - POZOR SPOILER :-) - a happyend, kdy si všechny ženské postavy padnou do náručí, mají pro sebe nebetyčné pochopení a vstřícnost, mají všechny solidně "naloženo", ale tak už to v životě bývá. Velmi oceňuji propracovanost příběhu, jak do sebe vše zapadá, jakož i vykreslení jednotlivých postav a vtipná pravdivá přirovnání (život člověka - červ v jablku v přepravce na tiráku apod.). Přečetla jsem na jeden zátah a ráda se ke knize někdy vrátím.

12.02.2020 4 z 5

Černá žena od Nilu Černá žena od Nilu Brigitte Riebe

Zhltla jsem ji za jeden víkend, přestože jsem ji četla asi potřetí :-) Zkrátka mě vždy pohltí ten svět starověkého Egypta... Úžasný příběh!

10.02.2020 5 z 5

Hlavní roli hraju já Hlavní roli hraju já Helena Longinová

Nepátrala jsem po věku autorky, ale myslím, že to ani nebylo nutné... Tuto knihu jsem získala po vyřazení z knihovny a je jasné, že ani na přelomu milénia to nebyla žádná "hitparáda". V té době jsem byla cílovou skupinou dívčích románů a rozhodně jsme na sebe s holkama nelily "maminčinu kolínskou", na jarní běhání neoblékaly "oteplovačky" a určitě se kluci nechovali tak, jako ti zdejší.
Hlavně se po prvním rande nemluvilo o "vážné známosti", natož aby (i vesnická) máma plánovala veselku :-D Nemluvě o dvou největších nesmyslech knihy - kdo byla vlastně hlavní postava a zejména: když se Dora tak připravovala na "náhodné" setkání u řeky s klukem, se kterým nikdy nemluvila, ale líbil se jí, určitě by se mu ihned nesvěřovala s velmi osobním rodinným problémem a nechovala by se tak uvolněně.
Zkrátka si myslím, že stará paní (autorka) vytáhla román, který měla rozepsaný v šuplíku od sedmdesátých let, zaktualizovala ho postavou Ester s tehdy "moderním" kouřením trávy a anorexií a šup do tiskárny. Jak jsem se nedávno dozvěděla od odborníků na psaní beletrie - autor by neměl psát pro mladou generaci, pokud je od ní věkově hodně vzdálený, protože bude psát dle sebe, většinou nezvládne psát podle nich. Což tato knížečka jen potvrdila! Jedna hvězda za snahu. Není jich moc, ale jsou i horší knihy.

17.01.2020 1 z 5

Hravé psaní 200 cvičení, která nastartují vaše autorské schopnosti Hravé psaní 200 cvičení, která nastartují vaše autorské schopnosti Bonnie Neubauerová

Dost dost dost dobrý!!! Na trhu jsou stovky kreativních knih na vymalovávání a tvoření, desítky "destrukčních deníků" k vyřádění a vyjádření se, ale pro nás psavce... TOHLE NÁM CHYBĚLO! Díky za vydání a budu se těšit na pokračování! (Přímo od vydavatelky vím, že originál má 400 cvičení, ale kvůli nákladnosti vyšlo v české verzi zatím jen půl. Tak kupujte, ať se dočkáme dalšího dílu! ;-) )

14.01.2020 5 z 5

Maléry s mazlíčky Maléry s mazlíčky Isabel Wolff

Pěkná oddechovka s happyendem. Doporučuju číst k vypnutí přetížené hlavy :-)

14.01.2020 4 z 5

Život té druhé Život té druhé Frédérique Deghelt

Myšlenka dobrá, nadchla mě, ale když se děj ještě na 60. stránce vlekl a hrdinka své potíže racionálně neřešila, začala jsem stránky přeskakovat a dočetla až konec. Tam jsem si uvědomila, že mě fakt irituje způsob autorčina psaní - rozhovory jsou přepsány do jednolitých bloků odstavců, těžko lze odlišit, co kdo říká, natož jestli to jsou jen hrdinčiny myšlenky. Vše se prolíná. Navíc jsem stále čekala nějaké vysvětlení a ono ne...

05.01.2020 1 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Nemám ráda násilí, a především sexuální. Jedna věc je napsat do anotace "vražda", vždyť Agatha taky pracuje s vraždami, ale druhá věc je reálný popis ohavností, které procházejí celou knihou! Anotace rozhodně nesouzní s dějem.
Postavy mi byly nesympatické všechny do jedné, nejvíc Emma. Dost nepříjemná knížka, přesto jsem ji dočetla. J. F. má rozhodně lepší.

25.11.2019 1 z 5

Pod nebem Cornwallu Pod nebem Cornwallu Liz Fenwick

Hezké čtení, sympatické postavy, ale 4/5 knihy se děje něco a najednou v poslední 1/5 úplný obrat... To ráda nemám.

12.04.2019 3 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Opět docela zdařilý výběr, nicméně tento pro mě trochu slabší. Ikona je dost dobrá, ale změť jmen a události na přeskáčku v této podobě dost nezachytitelné. Pumu jsem začala číst a nedočetla, bylo mi z toho smutno. Advokát chudých nejlepší. Zápisník jedné lásky mi přišel rozvleklý v minulosti a potom rychle hnaný současností. To by spíše chtělo delší knihu. Jsou i lepší výběry a zkrácená zpracování knih.

04.04.2019 3 z 5

Čaroděj / Útěk do samoty / S tichým souhlasem / Deník Čaroděj / Útěk do samoty / S tichým souhlasem / Deník Wilbur Smith

Knihy Readers Digest se ke mně dostávají náhodou a vždy jsem velmi spokojená. Od každého žánru trochu a pokaždé perfektní příběhy. Nečetla jsem např. nikdy Řeku bohů a až na základě velmi zkráceného Čaroděje v tomto výběru jsem na ni naladěná! Nejlépe asi hodnotím S tichým souhlasem - brilantní detektivka.

13.03.2019 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Anotace knížky je zavádějící. Očekávala jsem podle ní román, ale jedná se o soubor autobiografických povídek, kterými jednotlivé kapitoly jsou. Řekla bych skoro umělecký "blog".

Když se běžný čtenář oprostí od projevů snobismu a vlivem toho od autorčina odtržení od běžné reality (a přestane té ženě závidět, že si jen tak koupí veterána, jezdí několikrát ročně na poznávačky do zahraničí, kam se my dostaneme 1-2x za život a má 800 let starou "chalupu" ve Francii), musí pochválit jazykovou vytříbenost, širokou slovní zásobu, kvalitní stylistiku. I to, že povídky mají hlavu a patu a končí pointou jako fejetony. Obálka je moc krásná.

Čtení mě bavilo, přečetla jsem za dva dny, ač mě samozřejmě také iritovalo všeobecné prezentování její zazobanosti. Nehodnotím však osobnost Marty Davouze, ale knihu. Řadím si ji do čtenářské výzvy do knihy, která má lichý počet stran, protože číslovaných je 211!

19.01.2019 3 z 5