Kyta Kyta komentáře u knih

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Závěrečného dílu téhle skvělé série jsem se nemohla dočkat a ukázalo se, že těšit se dalo určitě na hodně. Podle mě je tenhle díl nejlepší, protože na každé stránce se dělo něco důležitého a něco, s čím by konec série nebyl takový, jaký byl. Mně se hodně líbil, je tam spousta nových hrdinů, nečekaných zvratů, překvapení a napětí na každé stránce... Já jsem se teda vůbec nenudila. Tenhle díl jsem si navíc užívala zatím nejvíc, protože hlavnímu hrdinovi je tolik co mě, takže v mnoha situacích jsem ho chápala.
Kniha měla poutavou zápletku a udržovalo si to pořád svižné tempo. Rozhodně to bylo skvělé a nezapomenutelné čtení, jakým si Rick Riordan získal spoustu příznivých čtenářů. Tahle série určitě nezůstane jediná, jakou jsem od něj přečetla. Co nejdřív se pustím do série Bohové Olympu, která volně navazuje na Percyho. Podle závěru, ve kterém na ni autor upozornil, můžu už teď říct, že to bude další skvělé čtení. :)

Autor vymyslel nádherný a dokonalý svět řecké mytologie, z níž se mnozí čtenáři přiučili něčemu novému a navíc zábavnou formou. Já si díky téhle sérii konečně pamatuju takové ty základní informace a události týkajících se bohů apod. Nevím, jestli to byl autorův záměr nebo ne, každopádně tahle série je nezapomenutelná a určitě stojí za přečtení!!

30.09.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Předchozí dva díly se mi zdály originální, zajímavé, čtivé a naprosto jedinečné, ale oproti tomu třetí díl... Ten mě opravdu dostal! Ať svým dějem, nečekanými zvraty, událostmi nebo vyřešením různých situací, tenhle díl byl prostě fantastický!

Oproti předchozím dílům pociťuji ohromné zlepšení. Na začátku jsem se divila tomu, že kniha má přes 400 stran, protože se zdálo, že všechno bude rychle vyřešené, ale právě naopak. Postupně přibývaly zvraty a dějové linie se rozšiřovaly a začínalo být jasné, že tenhle díl předčí všechna má očekávání. Nejdřív mi trochu vadilo, že se autorka nezaměřuje jen na jednu hlavní postavu, ale že přeskakuje od jedné ke druhé. Když to ale začínalo být zajímavé, byla jsem za to spíš ráda, protože mě jednotlivé scény překvapovaly víc. Ani mi nevadilo, že děj byl občas předvídatelný, protože následující tajemství, která vyšla najevo, mi to vynahradila. Každé odhalené tajemství mi vytvořilo ve tváři udivující a ohromený výraz, že jsem i chvíli nebyla schopná číst dál, jak mě to dostalo! V těch chvílích jsem si začala uvědomovat, jak to měla autorka od začátku série krásně a pečlivé promyšlené a jednotlivé prvky do sebe krásně zapadají.

Já bych se spokojila s tím, kdyby takhle celá série skončila, ale na druhou stranu jsem ráda, že autorka nezůstala jen u trilogie a že se rozhodla svou sérii o pár dílů rozšířit. Aspoň se máme ještě na co těšit. :)

21.09.2014 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Další pokračování neobyčejného hrdiny Percyho mě ani v nejmenším nezklamalo.
Čtvrtý díl se mi hodně líbil, je tam spousta nových hrdinů, nečekaných zvratů, překvapení a napětí na každé stránce... Já jsem se teda vůbec nenudila. Tenhle díl jsem si užívala zatím nejvíc, protože hlavnímu hrdinovi je tolik co mě, takže v mnoha situacích jsem ho chápala a rozuměla mu. Dějové linie se nádherně prolínají a je vidět, že od začátku knížky to měl autor krásně promyšlené. Děj se tentokrát stáčí k labyrintu a hrdinové se vydávají zachraňovat Tábor a zastavit vládce Krona. Děj tady nabírá na důležitosti a já se moc těším na to velké finále, po kterém se konečně dozvím, která strana nakonec vyhraje.

15.09.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl byl o něco lepší než první. Už mi ani trochu nepřipomínal Harryho Pottera, jako se mi stalo u předchozího dílu - nabralo to nový, lepší a jedinečný směr. Líbily se mi nové zápletky, nepřekonatelný humor a hlavně mimořádné napětí. Protože jsem věděla, o co přesně v knize jde, už mi nepřišlo jako problém se v knize zorientovat a bylo to proto o hodně srozumitelnější a o moc lépe chápavější, což by se u prvního dílu moc napsat nedalo. Svět lovců stínů si teď víc užívám a lépe mu rozumím. Velké plus za to, že kniha zaujme hned na začátku a čtenáře dlouho nepustí. Moc jsem zvědavá na další díly. :)

Všem můžu jen doporučit!

10.09.2014 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Druhý díl mi přišel podobný tomu předchozímu s tím rozdílem, že tentokrát tam přibyla trocha akce. Po prvním dílu, který se mi nezdál zrovna nejlépe napsaný, jsem čekala něco víc promyšleného a originálnějšího... Bohužel, ani tentokrát to nebyla žádná sláva. Hlavní hrdinka Ever mi svým uvažováním a myšlenkovými pochody připadala stále divná a nesympatická.

Kniha se mi četla dobře, ale při většině chvílích mě nudila a já jsem si musela dát pauzu nebo jsem si přála konečně otočit poslední stránku. Některé pasáže byly naprosto zbytečné, nepromyšlené a několik informací se tam hodně opakovalo. Kniha měla ale docela zajímavé zápletky; Země léta pro mě bylo něco nového a výjimečného, za což dávám velké plus a je to asi to jediné, co se mi na knize líbilo.

Do dalšího dílu se už ale rozhodně NEPOUŠTÍM!

04.09.2014 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Autorka vykreslila nádherný svět, ve kterém bych chtěla sama žít a který mi něčím připomínal svět Harryho Pottera. Zápletka se mi moc líbila; bylo to pro mě něco nového a jedinečného. Postavy byly moc povedené; obzvlášť čtenářkami tolik obdivovaný, arogantní a vtipný Jace. :) Do postav jsem se dokázala snadno vžít. Všechny pojmy v knize mi přišly naprosto úžasné a dokonale vymyšlené: nefilim, zavržený, zkázonoš, dveře pěti dimenzí, stéla, země Idris...

Na začátku mi připadalo těch informací najednou docela moc a já jsem se v tom trochu ztrácela, ale je to tam postupně vysvětlené tak, že už jsem potom neměla problém se v knize zorientovat a pořádně jí chápat... Myslím ale, že kdybych jí přečetla ještě jednou, lépe bych pochopila určité nesrovnalosti. Možná by taky stačilo číst jí bez přestávek, protože mi někdy přišla zamotaná a několikrát jsem si musela připomínat, co se předtím dělo. Druhá polovina knihy mi přišla srozumitelnější a taky mě víc pohltila. Na konci to bylo samé překvapení a já nevěděla, na co ještě se mám připravit; v těch chvílích jsem se od knihy nedokázala prakticky odtrhnout. Občas mě určitá informace tak zarazila, že jsem chvíli nebyla schopná číst dál.

Autorka si mě svým prvním dílem téhle skvěle začínající série získala. Je napsaná zábavným stylem a já jsem si jí moc užila. Mě se teda nehorázně líbila a moc se těším na další díly a zápletky!!

30.08.2014 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tohle bylo geniální a nezapomenutelné zakončení příběhu, kterému bych vůbec nic nevytkla.
Ani se mi nechce věřit, že jsem to doopravdy dočetla. Myslím, že nejen pro mě bylo hodně těžké rozloučit se s Frodem a Samem, jejich putováním k Hoře osudu, se všemi ze Společenstva, všelijakými výpravami... Vlastně vůbec s celou tou dokonalou Středozemí tohohle výjimečného spisovatele.
Tolkien vytvořil nádherný příběh, na který nikdy nezapomenu a ke kterému se budu vždycky ráda vracet. Od začátku série bylo všechno dokonale promyšlené, propojené a já celý příběh můžu obdivovat stejně jako samotného autora. Téhle neobyčejné trilogii se nemůže nic vyrovnat a já se vůbec nedivím, že se vryl do srdcí tisíců čtenářů! Je to nejlepší fantasy dílo, jaké jsem kdy přečetla.

Pána prstenů by si měli přečíst všichni milovníci fantasy, protože je to prostě dokonalé!! Nemám co dodat!

26.08.2014 5 z 5

Rozbité zrcadlo Rozbité zrcadlo Alina Bronsky

První díl mě celkem zaujal, bylo to pro mě něco nového, a proto jsem byla hodně zvědavá, jaké bude pokračování - nebylo však podle mého očekávání. Ne že by mě vyloženě zklamal, ale myslím, že by to šlo napsat poutavěji. Na některých místech jsem se vyloženě nudila a už jsem chtěla otočit poslední stránku. Kdyby to třeba bylo víc rozepsané, upoutalo by mě to víc... Ale je pravda, že to má skvělý a originální nápad, přesto mě nepotěšil tolik jako předešlý díl. Je to lehké čtení, takže u toho nemusíte moc přemýšlet, ale já jsem tam našla pár nesrovnalostí... Myslím, že to ani nebylo nijak zakončené; konec mi připadal až moc uspěchaný, což zrovna nepřidalo na mém hodnocení.
Říkám, nápad dobrý, ale ne příliš poutavě napsaný. Pro mě docela škoda.

22.08.2014 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasné zakončení celé trilogie. Musím říct, že tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, protože byl nejlépe napsaný - tady bylo krásně vidět, že se Kerstin Gier každým dílem zlepšovala. Nemohla jsem se od něj prakticky odtrhnout. Třetí díl vynikal nezapomenutelným humorem, vyvolaný hlavně Xemeriusem, který tady získal mnoho prostoru. Díky němu jsem se docela často smála nahlas.

Konečně jsem se dočkala odpovědí na mé otázky vyslovené už při čtení prvního dílu. Tady bylo opravdu poznat, že autorka celou sérii krásně promyslela, protože všelijaké události do sebe hezky zapadaly, i když někdy mi to připadalo trochu zamotané (např. záchrana Jamese; ještě teď tomu tak docela nerozumím). Úplný konec mě malinko zklamal, jelikož byl dost otevřený, a přestože jsem si ho trochu domyslela, bohužel už se nedozvím, jak to mělo být myšleno doopravdy. Možná mi to nedošlo nebo to snad mělo být záměrně, aby tady čtenář získal prostor pro svou vlastní fantazii, ale já bych stejně byla radši, kdyby to tam bylo doslova. Samozřejmě tohle mi nebrání dát 5*, protože si je opravdu zaslouží!

Trilogie Drahokamy byla vážně skvělá a moc mě bavila. Ani v nejmenším nelituji jejího přečtení, je to vážně ÚŽASNÉ!!

18.08.2014 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Už na začátku jsem věděla, že to bude krásná kniha. Na její čtení jsem se moc těšila, jelikož si přes ta léta získala ohromný úspěch a ohlas; když jí tedy všichni chválí, já ji budu chválit taky. Je to nádherná kniha vyprávějící život čtyř sester, které nejsou bohaté, ale ani chudé, a které se postupně mění v ženy, prožívají první lásky, trápení, starosti a radosti. Každá z nich má svůj životní sen a přes všechno se ho snaží uskutečnit. Líbily se mi jejich povahy, které byly naprosto odlišné, ale přesto si rozuměly. Kniha je tolik nabitá jejich emocemi, že by bylo těžké s nimi nesoucítit a všechno s nimi neprožít.

Až na některé pasáže mi kniha ani nepřišla vůbec starodávná. Díky dobrému překladu se mi četla moc dobře a myslím, že upoutá každou čtenářku. Rozhodně si nemyslete, že když je napsaná v době před 150 lety, nebude se vám zamlouvat nebo špatně číst... právě naopak!

Já jsem si z knihy odnesla ohromné ponaučení do života. Ukáže vám, že se nemá hledět na to, jestli je někdo chudý či bohatý, důležité je, že má srdce na pravém místě. Za to, co tahle kniha dokázala spoustě čtenářkám, si zaslouží výborné hodnocení a samou chválu. Jsem si jistá, že když jí čtenáři četli před 150 lety, bude se číst teď a klidně za sto let, protože má svoje kouzlo, které ještě dlouho potrvá.

17.08.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl mě nadchl snad ještě víc než první!! Po Rubínu, který končil hodně otevřeně, jsem se nemohla dočkat, až začnu číst pokračování a (přesně jak jsem si myslela) - nezklamal mě!! Docela se mi zamlouvalo, že kniha začínala přesně tam, kde končil první díl, což hodně oceňuji, jelikož takhle začíná málokterá kniha. Často jsem si ale musela připomínat, co se v předešlém díle stalo.

Na téhle se mi knize hodně líbila postava Xemerius, který tuhle knihu úplně oživil a hlavně díky němu je kniha o tolik vtipnější. U jeho hlášek a poznámek jsem se hodně nasmála. I další postavy mě příjemně překvapily. Gwen jsem si oblíbila ještě víc, i když se tenhle díl stáčí hodně k její naivitě a lásce ke Gideonovi. A Gideon... Někdy jsem nechápala jeho tajnůstkářské chování ke Gwen, samozřejmě dokud jsem nepochopila příčinu. Po jeho konečném přiznání jsem si o něm nemyslela to nejlepší, ovšem po dočtení Epilogu se to zase změnilo. Charlotte je přesně ten typ namyšlené sestřenice - i mě při každé scéně lezla na nervy! Líbilo se mi, že se tady vystřídaly všelijaké lidské povahy a vlastnosti.

Kniha opět plná zábavy, akce, úžasné čtivosti a hlavně tajemství! Myslím, že od prvního dílu se tady ani nic moc nevyřešilo, spíš se vše krásně zkomplikovalo. Díky konci (ani mě nepřekvapilo, že byl otevřený) jsem neskutečně zvědavá na rozuzlení závěrečného dílu!!

11.08.2014 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Další úžasné pokračování série. Richelle Mead ani tentokrát nezklamala!
Moc se mi líbí vztah Sydney s Adrianem a hlavně to, jak se obě postavy postupem času úplně změnily. Potěšilo mě, že se tady ukázaly staré známé postavy z VA. Kniha je vyprávěna z pohledu Adriana a Sydney a když jsem se o tom dozvěděla, byla jsem na to pořádně zvědavá. To opravdu přidává na originalitě knihy, její výjimečnosti a myslím, že taky tomu, že je tohle zatím snad nejlepší díl. Někteří čtenáři si myslí, že vyprávění z pohledu Adriana by mohlo knihu zkazit, ale právě naopak! Rozhodně se toho nemusíte obávat, já jsem se u toho náhodou krásně nasmála. :)

Dějové linie se po celou knihu krásně prolínají a autorka vymýšlí každý detail, který se může kdykoliv ukázat jako pěkně důležitý. Nikdy nevím, co ještě mě u téhle série může překvapit. Opět nechyběla úžasná zápletka, ani pořádná romantika. Kniha se čte sama!

Věděla jsem, že až tenhle díl dočtu, konec bude opět stát za to a o to mi bude připadat doba do vydání dalšího dílu nekonečná! Nemýlila jsem se! Konec mě opravdu dostal a jsem hodně zvědavá, jak to v posledních dvou dílech autorka vyřeší. Pátého dílu se nemůžu dočkat a opravdu mě zajímá, jak tu dobu do dalšího dílu vydržím!!

Já jsem z téhle bezkonkurenční série naprosto nadšená. Ani jeden díl mě nezklamal a jsem si jistá, že to tak bude až do konce série. URČITĚ DOPORUČUJI!!!

08.08.2014 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Tuhle sérii hodně obdivuji. Stejně jako u prvního dílu mě překvapil a nadchl ten nápad. Kniha byla v několika případech předvídatelná, ale to mi zas tak nevadilo, přestože jsem tak přišla o různá překvapení, která mě v knize čekala. Strašně moc se mi líbí svět, který autorka vytvořila; v tomto případě podzemní město. Kdo byl Prométheus, mi bylo jasné už od začátku, i když jsem o tom někdy pochybovala. Líbilo se mi hodně nových postav, které knihu oživily, přesto mám pořád nejradši Orena a Zinku spolu s hlavní hrdinkou - tyhle postavy nejspíš do konce trilogie nezklamou. Knize nechyběla pořádná akce a originalita.

Oba dva díly jsou opravdu úžasné a výjimečné a strašně moc jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Myslím, že závěrečný díl ještě bude stát za to a doufám, že vyjde co nejdřív!! Z téhle trilogie jsem hodně moc nadšená a musím doporučit!

06.08.2014 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Další skvělé pokračování! Autorka mě každým dílem těší stále víc: je to díl od dílu lepší a lepší!!
Ani tady samozřejmě nechyběla pořádná zápletka. Ta záležitost s Marcusem a čarodějnictvím mě ohromně potěšily. Je to poutavé čtení, které mě v žádné chvilce nenudí a které mě vždy vtáhne do děje a já potom všechno prožívám se Sydney. Tady jsem si jí oblíbila ještě víc, protože se nechová tak zodpovědně (což mě převapilo) jako v předchozích dílech. To vlastně už vypovídá o jejích překvapivých rozhodnutích. Na knize se mi líbily scény s ní a Adrianem; četla jsem to s úsměvem - už od začátku jsem tušila, jak to s nimi dopadne. A ještě díky tomu nečekanému konci se můžu těšit na další díl; okamžitě ho začínám číst. Už teď vím, že to ještě teda bude stát za to!

Kdo ještě nečetl, má se na co těšit!!! :)

04.08.2014 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Nádherná kniha, která skrývá hodně citlivý příběh. Příběh o patnáctiletém Georgovi, který dostal od zesnulého otce dopis, který mu napsal těsně před svou smrtí. Ptá se v něm, zda má smysl žít... Nejvíc dojímavé na tom celém je, že už se nikdy neuvidí a protože Georg si na svého otce moc nepamatuje, jako jedinou vzpomínku na něj má právě ten dopis.
Dívka s pomeranči je dojímavá a až příliš citově silná kniha, která pořádně chytne za srdce. Příběh vypráví o lásce a vztazích v rodině; samozřejmě nechybí ani trocha filozofie. Přestože čtenář ví, jak celý příběh dopadne, stejně ho to na konci velmi emocionálně zasáhne.
Určitě stojí za přečtení a já se k ní s jistotou ještě vrátím.

"Snít o něčem nepravděpodobném má své jméno. Říká se tomu naděje."

01.08.2014 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Teda četla jsem mnohem lepší knihy než je tahle. Abych řekla pravdu, čekala jsem od ní něco víc. Je to odpočinková kniha, taková, že u ní nemusíte ani moc přemýšlet; docela poučná, za což dávám velké plus... Přesto je to pro mě průměrná kniha. Vypráví o rodinných vztazích a rozchodech. V jednu chvíli mě kniha natolik přestala bavit, že už jsem si říkala, jestli by nevadilo, kdybych přeskočila o pár stránek dál, což se teda u dobré knihy dít nemá! Nic moc se tam nedělo... První polovina ještě tak nějak ušla, to bylo takové to seznamování s jednotlivými postavami atd., ale druhá polovina byla o dost horší - přestávalo mě to bavit, bylo tam moc zbytečných dialogů a svým způsobem to celé bylo o ničem... Ke konci se řešily jen rozchody, o nichž celá kniha vlastně byla.

Hlavní hrdinka Remy mi připadala dost nesympatická, divná a bezcitná, čímž si mě teda nezískala a někdy mě tím svým chováním taky lezla na nervy... Nelíbila se mi její povaha a její střídání kluků jednoho za druhým - je to přesně ten typ holky, z níž by si ostatní neměly brát příklad. Ale chápu její názor ohledně lásky, že na ní nevěří, když se její máma už pětkrát vdala. Ze všech postav jsem si nejvíc oblíbila Dextera - on a jeho kapela vlastně celou knihu oživovali.

Konec nebyl nějak zvlášť nečekaný, přesto mě to dojalo. V knize bylo dost vtipných hlášek, díky nimž jsem se i smála nahlas. Je to má první kniha od autorky a podle mě se teda moc nepovedla... Cítím nehorázné zklamání...

30.07.2014 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Před touhle knihou jsem od autorky přečetla zatím jen první díl ze série Drahokamy; ten mě samozřejmě upoutal natolik, že jsem byla zvědavá na její další knihy. Po přečtení prvního dílu téhle nové začínající série musím říct, že Kerstin Gier je vážně skvělá spisovatelka a odteď patří mezi mé oblíbené!!

Moje první kniha s tématikou na sny a musím říct, že je vážně hodně promyšlená a čtivá. Z téhle knihy jsem neskutečně nadšená. Podle mě jí nic nechybělo - měla přesně to, co by každá kniha měla mít: humor, lásku, dokonalou myšlenku, originalitu, tajemství, skvělé postavy. Opět mě potěšilo, že autorka nechává čtenáře až do poslední stránky v napětí a stejně jako u Drahokamů jsem nad ní hodně přemýšlela (ještě teď přemýšlím nad tím, kdo by mohl vězet za Secrecy!). Nad autorčiným humorem jsem hodněkrát musela nahlas vybuchnout smíchy. Chodba s dveřmi mi přišla naprosto úžasná a celá ta záležitost s démonem... Prostě úžasná kniha a mám z ní moc dobrý pocit.
Díky poslednímu slovu autorky se nemůžu dočkat dalšího dílu, takže doufám, že to do jeho vydání vydržím!

Myslím, že kniha vás nezklame a po jejím přečtení nebudete litovat, že jste jí vzali do ruky; rozhodně stojí za přečtení!! :)

30.07.2014 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Na třetím díle mě zaujalo hned několik nových hlavních hrdinů (Thalia, Zoe, sourozenci di Angelo...) a samozřejmě nechybělo další nezapomenutelné dobrodružství na ochranu Olympu - zkrátka to, na co jsme už u tohohle autora s obrovskou fantazií zvyklí. Tohle je první díl, kde umře hlavní hrdina, což mě překvapilo, ale o to jsem tu měla víc smíšených pocitů. Už jsem si zvykla na autorův styl psaní; je to jednoduché a vše dobře vysvětlené, takže mi nedělalo problémy vyznat se v ději, jelikož se toho v knize dělo opravdu dost! I třetí díl byl skvělý a já jsem ráda, že jsem si trochu osvěžila paměť ohledně jednotlivých bohů.
Zatím ani jeden díl ze série Percy Jackson mě nezklamal. Mám dojem, že se autor každým svým napsaným dílem jen zdokonaluje. :)

29.07.2014 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Ani nevím, co přesně jsem měla očekávat, ale tohle to rozhodně nebylo! Je to úžasný příběh plný nečekaných zvratů, dokonalých popisů prostředí a pocitů, které byly, jako bych je snad sama prožívala. Chvílemi mi Ptačí zpěv připomínal Hunger Games nebo Divergenci - opravdu tam bylo hodně shodných znaků z obou trilogií.

Až na několik málo prvků, které mi připomínaly fantasy, by kniha mohla být hodně reálná. Kniha o budoucnosti, kde je město chráněno zdí poháněné energií z "obnovitelných" před "stínovými lidmi". Možná nic nového a zajímavého, ale jakmile jsem knihu začala číst, dlouho mě nepustila a já tam objevovala hodně originálních prvků, které teda v žádné jiné knize nejsou. Všechno tam bylo úžasně popsané a já jsem si díky tomu vše dokázala živě představit. Ani mi nevadilo, že v ní v jednu chvíli nebylo tolik dialogů; mě to bavilo i tak! Na konci mě teda všechno překvapovalo a já si uvědomila, že je to dost dobře promyšlená kniha.

Ptačí zpěv by se měl zamlouvat milovníkům dystopické literatury. Já jsem z ní teda hodně nadšená a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla!!

28.07.2014 5 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Zajímavá kniha. Mně to (stejně jako většině čtenářů) připomínalo ságu Stmívání, takže ti, co si jí oblíbili, se bude i první díl série Nesmrtelní zamlouvat.
Od začátku čtení jsem si myslela, že je to kniha o upírech, kteří jsou vlastně taky nesmrtelní, ale není o nich, přestože mi to tak někdy přišlo. Námět byl dobrý, ale pro mě možná nepříliš originální. Čtení myšlenek, aury, vidění duchů, nesmrtelnost - tolik nadpřirozených věcí a schopností by byly na jakoukoliv knihu příliš, ale tady mi to ani tolik nepřišlo. Stejně se nemůžu zbavit dojmu, že té knize něco chybělo, tedy včetně akce a napětí. Nerada to přiznávám, ale ta kniha byla pořád o tom samém; v několika chvílích i o ničem. Myslím, že by autorka mohla některé dialogy vynechat, protože mi připadaly naprosto nezajímavé a nepodstatné. Postavy mi taky zrovna nesedly. Přes to všechno se mi ale kniha četla překvapivě rychle.

Každopádně jsem zvědavá na další díly. Doufám, že budou o něco originálnější a zajímavější než tenhle.

27.07.2014 2 z 5