ladyba ladyba komentáře u knih

Zakázané přesvědčovací techniky Zakázané přesvědčovací techniky Rintu Basu

Reklama na knihu slibuje trochu víc, než doopravdy nabízí. Autor v jednotlivých lekcích témata nakousává, naznačuje, ale důsledněji nevyloží. Jako by nechtěl prozradit úplně všechno a přijít o svou vlastní klientelu. Přesto stojí za vaši pozornost. Seznámit se ní není ztrátou času.

04.06.2015 3 z 5

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Tento titul je jakýmis shrnutím informací o gestech a mimice sgnalizující napětí, stres anebo přímo lež z předcházejících publikací. Je jasným přehledem těchto gest s popisy, jak je dešifrovat.

03.06.2015 4 z 5

Moderní rétorika Moderní rétorika Alena Špačková

Čtivá a v celku sympatická příručka pro ty, co nejsou zvyklí řečnit a potřebují nabýt jistoty. Autorka připomíná i důležitost celkévé image pro dokonalý profesionální vzhled.

03.06.2015 3 z 5

52 týdnů k dosažení životního úspěchu 52 týdnů k dosažení životního úspěchu Napoleon Hill

Tato poměrně útlá lehce stravitelná kniha je jakýmsi shrnutím Hillovy filosofie úspěchu. Na někoho nezasvěceného může působit povrchně, ale ne na toho, kdo četl ostatní Hillovy tituly. Motivačních knih existují mraky, ale Hill patří k průkopníkům motivačních titulů a jeho myšlenky a rady jsou naprosto nadčasové.

03.06.2015 4 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Napoleon Hill nabízí velmi svérázný výklad ďábla a ještě svéráznější disputaci s ním. Četba je trochu náročnější, právě pro silnou koncentraci hodně hlubokých myšlenek a moudrosti, ale velmi duchaplných a poučných. Tohle si prostě přečtěte.

01.06.2015 4 z 5

Řeč těla Řeč těla Peter Clayton

Existuje řada publikací na téma řeči těla. Tato bohužel patří k těm slabším. U knihy mne zarazil už samotný design a volba papíru. Papír s výraznou gramáží, spousta barev, spousta fotek má na první dojem zapůsobit luxusně a znalecky, ale právě pod tímto pozlátkem naleznete chudičký obsah a málo informací. Výkladový text je stručný, v duchu král promluvil, neřekl skoro nic, popisky k fotkám jsou minimalistické. Silný papír zjevně dohání stručnost obsahu, aby z toho vůbec byla kniha. Barevné řešení na mne zapůsobilo spíše rušivě. O řeči těla jsem se toho moc nedozvěděla, výklad je navíc odtažitější než v jiných publikacích.

30.05.2015 2 z 5

Rady pro život Rady pro život Allan Pease

Stručný a jednoduchý rádce, jak komunikovat v běžném životě. Krásná připomínka toho, co by mělo být samozřejmostí.

28.05.2015 3 z 5

40 největších mýtů o budování kariéry 40 největších mýtů o budování kariéry Marcus Schmidt

Trochu mi unikl smysl této knihy, je též moc zaměřená na domovinu autora, na Německo.

28.05.2015 2 z 5

Tajemství úspěchu Tajemství úspěchu Jiří Plamínek

Filozofující pojednání na téma úspěchu. Trochu jiný pohled na problematiku, než jaký nabízejí americké bestsellery.

28.05.2015 3 z 5

Řeč těla lásky Řeč těla lásky Allan Pease

Peasovi patří k velkým znalcům řeči těla, tato brožurka nabízí pár vypíchnutých pravidel na úzké dílčí téma, ale mnohem lepší je seznámit se s jejich dalšími publikacemi.

27.05.2015 5 z 5

27 manipulativních technik 27 manipulativních technik Andreas Edmüller

Zajímavé téma, ale trochu letem světem probíráné jednotlivé techniky. Doufám, že Velká kniha manipulativních technik nabídne víc.

26.05.2015 3 z 5

Umění komunikace Umění komunikace Shirley Taylor

Kniha obsahuje zajímavé rady a postřehy, co mně na ni ale zarazilo je samo levné vydání. Jde o opravdu laciný paperbck s droboučkým písmem a ošizeným tiskem (barvou), že máte co dělat, abyste ji vůbec mohli číst. Z čtenářského hlediska dost hutstý lowconfort. Myslím, že to vydavatel trochu přepískl.

26.05.2015 3 z 5

Vše, co znamená úspěch, mě naučil Napoleon Hill Vše, co znamená úspěch, mě naučil Napoleon Hill Don M. Green

Opět titul, který stejí za pozornost, pokud svoje podnikání, popř. pozitivní příístup k životu a cestu k úspěchu berete vážně. Myslet prostě znamená žít.

25.05.2015 4 z 5

Mějte odvahu zvítězit Mějte odvahu zvítězit Jack Canfield

Číst tvorbu Jacka Canfielda a jeho partnerů dává čím dál tím větší smysl. Jde o přístup k životu v jakékoliv profesi a ne jen honbu za penězi.

22.05.2015 5 z 5

Dokonalý džentlmen Dokonalý džentlmen Robert O´Byrne

Jednoduchý a praktický průvodce odíváním dokonalého gentlemana. Měl by se s ním seznámit každý, muži proto, aby se poučili o tom, jak se správně oblékat a že treková uniforma obuv ve městě je směšná stejně jako kralfíčky v horách. Ženy zas proto, aby se vyvarovaly chyb, než zas navléknou muže do nějakého fast fashionového trendíku.

19.05.2015 5 z 5

Pozitivním myšlením k úspěchu Pozitivním myšlením k úspěchu Napoleon Hill

Pozitivní myšlení, pozitivní duševní postoj k život, ať děláme, co děláme, je úspěchem a zárukou naší spokojenosti.

17.05.2015 5 z 5

Klíč k životu Klíč k životu Jack Canfield

Canfield je mimořádně čtivý autor a když vidím, jak jsou lidi negativní, rozhodně by se s ní měli seznámit. Ale v porovnání s jinými tituly, mi tahle kniha přijde až moc komerčně vykalkulovaná. Málo textu a spousta formulářů... Na četbu super, ale proč tolik týrat naše lesy?

15.05.2015 4 z 5

Jak nebýt perfektní, ale úspěšný Jak nebýt perfektní, ale úspěšný Simone Janson

Inspirativní čtení nejen pro perfekcionalisty. Zajímavý pohled na přístup k práci i k životu a k prostému faktu, že není třeba ze všeho hned vyšilovat.

15.05.2015 4 z 5

Business etiketa a komunikace Business etiketa a komunikace Ladislav Špaček

Pravidla etikety a byznys etikety jsou v podání Ladislava Špačka mimořádně čtivá a přístupná opravdu každému.

15.05.2015 5 z 5

Řeč těla Řeč těla Vojtěch Černý

Český pohled na problematiku řeči těla, s četnými odkazy na zahraniční badatele a psychology, nabízí trochu výkladovější a fundovanější pohled na problematiku, plný terminologie, který laika může i odradit, ale je dobré vydržet a knihu prostudovat. Přiložené dvd je ovšem pro mě zklamáním, ukázek jen pár, čekala bych víc.

05.05.2015 4 z 5