ladyfromskye ladyfromskye komentáře u knih

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Knížku jsem si přečetla na doporučení a bohužel musím říci, že z dílka se slibně znějícím příběhem se vyklubalo něco, co jsem sice přečetla, ale o co jsem klidně mohla přijít. V první řadě mi vadilo chování a vyjadřování postav, které někdy přecházely až do těžce uvěřitelných výlevů. Pak přišla část, která mě neskutečně bavila a užuž jsem chtěla na počáteční nepříjemnosti zapomenout, když tu přišel konec. A ten pro mě celou knížku totálně pohřbil. Redaktor/-ka, který/-á na knize pracoval/-a, totálně selhal/-a. Stačí jen trocha pozornosti a dojde vám, že takový, jaký je, prostě nemůže být ani omylem. Vůbec nekoresponduje se zbytkem knihy. Takže za mě: je mi líto, ale tohle, pokud jste alespoň trošku hákliví na nelogičnosti v textu, určitě ne!

17.06.2019 3 z 5

Divoký koník Ryn Divoký koník Ryn Bohumil Říha

Moc krásná knížka, ale... obávám se, že pro děti je příběh příliš složitě napsaný, že ho pochopí jen ti sečtělí. Snad se pletu... No a pak i ta poplatnost době, to se mi také příčilo. Vždyť většina autorů psala pohádky právě proto, že do nich tu ideologii cpát nemusela.

13.06.2019 4 z 5

Coolman a já Coolman a já Bertram Rüdiger

Hrozně nerada knížce kazím její hodnocení, protože něco uvnitř mého čtenářského mozku mi říká, že naopak většina rodičů a dětí s ní bude nadmíru spokojená, ale já nemohu jinak. Po celou dobu čtení mě tlačilo něco nepříjemného, něco možná i trochu nebezpečného... Prostě... je v pořádku ukázat dětem, že nechat svého imaginárního kamaráda vylézt tak na povrch, že na něj před lidmi dokonce mluví, je vlastně relativně normální? Já Káje potkat, když se zrovna s Coolmanem hádá, budu ho považovat za psychicky nemocného, a to přesto, že vím, co to je mít imaginárního kamaráda, vždyť kdo ho neměl. A pak ten dědula. Pro většinu bude neškodný, nový překvapivý kamarád a spojenec hlavního hrdiny. Jenže pro mě už to byl... dost možná nebezpečný člověk.
Přeháním? Možná... Ale co když ne?

12.06.2019 2 z 5

Jdeme do školy! Jdeme do školy! Vlasta Švejdová

Neprávem opomíjená knížka! Určitě si musím přečíst i předchozí knihu o víle Mimi. A všem rodičům i jejich ratolestem knížku vřele doporučuji!

11.06.2019 5 z 5

O Pralince, která chtěla na procházku O Pralince, která chtěla na procházku Holly Webb

Další nádherný příběh! Tuto sérii všem dětem i velkým milovníkům psů a koček a zvířat obecně vřele doporučuji!

10.06.2019 5 z 5

Jak Alfík zůstal sám Jak Alfík zůstal sám Holly Webb

Má první kniha od této autorky a jsem nadšená. Opravdu moc pěkná dětská knížka. Těším se na další příběhy.

10.06.2019 5 z 5

Jak přežít partnerovy koníčky Jak přežít partnerovy koníčky Daniela Řezníčková

Umím si velmi dobře představit, že se spousta lidí u této knížky pobaví, já k nim ale nepatřím. Naprosto průměrná kniha.

01.04.2019 2 z 5

Malé strašidýlko Malé strašidýlko Otfried Preussler

Kouzelná knížka pro malé i větší děti. Malé strašidýlko si nelze nezamilovat!

01.04.2019 5 z 5

V korunách stromů - Pohádky s křídly V korunách stromů - Pohádky s křídly Ludmila Bakonyi Selingerová

Stejně krásná a poučná jako knížka V trávníku. Pohádky s krovkami. Kéž by se dostala k více dětským čtenářům.

O černém beránku a bílém vlkovi O černém beránku a bílém vlkovi Bernard Clavel

Nádherná dětská knížka. Příběh s několika poselstvími do života a krásné ilustrace - co víc si pro dítě přát? Rozhodně doporučuji!

Tajnosti skotské metropole Tajnosti skotské metropole Ivana Mudrová

Tak tohle si nechám líbit. Perfektní knížka pro všechny milovníky Edinburghu i cestování obecně. Už se nemůžu dočkat, až se do skotské metropole vrátím a s touto knížkou ji znovu objevím.

Kocour Olivier a malíř Monet Kocour Olivier a malíř Monet Miroslava Kubišová

Nejdříve pozitiva: nápad to byl opravdu skvělý, většina ilustrací byla moc krásná a... a to je vše. Tohle byla tragédie. Naprostá tragédie. Lépe napsat by to zvládlo snad i dítě na základní škole. K tomu se pak váže i trestuhodné uvedení dvou (!) korektorů, kteří na knize neodvedli vlastně žádnou práci. Nebo to nakonec bylo ještě horší a oni se jen v té šílenosti utopili? Nevím. Každopádně, tohle rozhodně není knížka, kterou byste svému dítěti měli byť jen ukázat. Bohužel.

30.03.2019 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tak tohle bylo opravdu Něco. Doporučuji všem, kteří mají rádi napětí, skvěle propracovanou psychologii, hororovou atmosféru a šílené příběhy. Naopak nedoporučuji budoucím rodičům, chvíli mi bude trvat, než si zase řeknu: ano, jednou chci mít děti...

30.03.2019 5 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Knížka psaná na míru dnešním dětem, z nichž většina si knih neváží a neumí se k nim chovat. Bohužel, její učení zabere asi jen na ty nejmenší. Ale i děti, které vědí, co a jak, může knížka potěšit, to ne že ne.

23.03.2019 4 z 5

Mistr úniků Mistr úniků Brad Meltzer

Bylo to výborné, bylo to skvělé, až do zhruba sté strany před koncem, kde se událo hned několik zvratů, které mi absolutně nesedly, ba dokonce se mi zdály až nepravděpodobné. Sice to posledních asi 15 stran trochu vylepšilo, ale rozhodně nenapravilo. Takže za mě 4*.

22.03.2019 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Tentokrát jsem zklamaná nebyla. Příjemné, odpočinkové čtení, ke kterému se jednou ráda vrátím.

13.03.2019 5 z 5

První kamarádi První kamarádi Linda Chapman

Krásné. 4* za příběh, protože začátek byl v kontextu celého příběhu příliš dlouhý (nebo většina příběhu příliš krátká). 1* za nádherné ilustrace. Tohle určitě bude Ta knížka, která si získá srdce malých čtenářek.

10.03.2019 5 z 5

Emoce zvířat Emoce zvířat Marc Bekoff

Zklamání. Začátek byl úžasný, ale prostředek už kulhal a agresivní agitka knížku totálně zabila.
Jen namátkou: Jestliže jsou lidé brutální kvůli tomu, že jedí zvířata, jak je na tom takový tygr, sokol, štika... Jsou také brutální, protože jedí jiná zvířata? À propo! Dnes už víme, že i rostliny mají do jisté míry něco, co můžeme označit jako emoce. Takže, pane autore, svým vegetariánstvím jste si moc nepomohl.
A o tom, že kritizuje zoologické zahrady, přestože některé toho udělaly pro přírodu hodně - bez té pražské by už byl kůň Převalského minulostí -, ani nemluvě.

22.02.2019 2 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Znovu zklamání. Že bych se mýlila a Barbara Woodová bude pro mě spisovatelkou jen skrze jednu knihu?
Více jak dvě * bych nedala ani tomuto románu, ale že jsem skrze něj letmo ochutnala chuť Egypta...

22.02.2019 3 z 5

Úrazy ve sportu a jak jim předcházet Úrazy ve sportu a jak jim předcházet Jaroslav Pilný

Knížka, kterou podle mého názoru ocení nejen vrcholoví sportovci a týmy kolem nich, ale i sportovci rekreační, případně lidé, kteří přišli k úrazu i mimo sportovní činnost. Obsahuje totiž stavbu kostí a svalů, jednotlivé úrazy, jejich okamžité a lékařské řešení, léčení a rehabilitaci a nakonec i popis některých opatření, která by měla zabránit případnému návratu zranění. Zkrátka, stane-li se vám něco a chcete-li být informováni a co nejrychleji se vrátit do běžného života, určitě po této knize sáhněte. Neměli byste být zklamaní.

03.02.2019 4 z 5