lalela lalela komentáře u knih

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Celou knihou nás provází život Heleny, která je samej chlap, a od začátku ví, co chce. Docela jsem jí fandila, aby si našla v životě to svoje, ale přišlo mi, že se spíš celý svůj život trápí, ač měla dítě, manžela, milence, majetek, zajímavou práci, všude bylo něco, co jí ten vysněný život kazilo. Celou dobu jsem čekala, že Hubert zemře, a ona se osvobodí a začne žít ten svůj život naplno. Kniha jako taková byla dobrá, četla se dobře, ale některé postavy tam byly vyloženě navíc, nebo do děje zasáhly jen okrajově, a pak bylo mnoho nevyřčeno.

20.05.2022 2 z 5

Náhradnice z Ukrajiny Náhradnice z Ukrajiny Eva Kadlecová

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Náhradní mateřství a všechno okolo je tak citlivé a zajímavé téma, bohužel myslím, že příběh měl obrovský potenciál, který nebyl využitý. Spoustu věcí se v knížce dozvíte jen v náznacích, nebo velmi okrajově. Když už se začne něco okolo některé postavy trochu rozvíjet, vzápětí je to utnuto a vy si musíte zbytek vydedukovat, domyslet. Opět jedna z knih do poličky neurazí nenadchne.

02.05.2022 2 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Knížku jsem těžce dočítala, jen abych ji nemusela zařadit do škatulky nedočteno. Mnoho bylo nevyřčeno, mnoho bylo nevysvětleno, mnoho nedovysvětleno. Ač toto nebyla prvotina paní spisovatelky, mohla bych děj knihy přirovnat ke slohové práci žáka střední školy. Zápletka byla zajímavá, ale tak nějak těžce průhledná. Žádný překvapivý boom se nekonal, spoustu postav bylo v knížce zmíněno jen okrajově. Myslím, že bych ji mohla dát ještě šanci, ale nenadchla. O to víc mě mrzí, že je to opět spisovatelka z mého kraje.

25.04.2022 2 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

(SPOILER) Ach jo, tolik knížek už bylo na toto téma napsáno a stále se ženské nepoučí. Ale je úžasné, jak hlavní hrdinka líčí příběh očima cizinky. Úplně by se to dalo napasovat na ...Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... Obdivuji ji, že se snažila zvyknout si z britského pohodlí na egyptské nepohodlí. Že přijmula, alespoň na chvíli, že žena v muslimském světě, navíc cizinka je nic. Že nemůže bez souhlasu manžela nic. Když se nad tím člověk zamyslí, je to pro nás evropanky nepochopitelné, mnohdy k nežití. I to, že když se budete chovat tak, jak se vám chce, budete vždy potrestané. Je jen dobře, že sebrala odvahu a podařilo se jí uprchnout ze země, i když se bude muset po celý zbytek života stále ohlížet.

10.02.2022 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

knížku jsem sice přečetla, ale některé pasáže jsem přeskákala, nebyla jsem nadšená, jsou lepší knížky

18.05.2014 1 z 5