Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

No.. dobře,ze tato kniha je poslední v řadě, protože je treba si dát od Cartera delší pauzu. Pro mě už přemrštěné, navíc ten konec..to další díl bude ještě přemrštěnejsi. A nemohu si odpustit- to, jak Hunter pokaždé někde vystupuje a následně si protahuje, nebo se tam tyčí jeho 180 cm vysoká postava,tak umírám smíchy a padám do mdlob zároveň. Co to je, bože! Za jedno se to trapně opakuje v každé knize a zadruhé to není nijak uctihodna výška ????

10.01.2020 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Bohužel musím říct, že jsem byla poměrně zklamaná a odložila jsem knihu cca u strany padesát, pak koukla nakonec. Autorku jsem měla ráda, ale už se příliš opakuje,knihy natahuje a toto téma bylo tedy velice laciné. Děj pouze o uzkostech hl hrdinky, slabé.

31.10.2019 3 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Bohužel v knihách pana Vondrušky nevidím žádný, ale pražádný rozdíl, snad kromě historické doby. U Epopeje se alespoň musel držet nějakých historických bodů a s nimi tvořit příběh, ale zde i toto odpada. Kniha je čtivá, to ano, ale má příliš stran, je rozvlekla, popisuje dalekosáhlé úplně nepodstatné věci, o 200 méně a bylo by to fajn. Jinak je to stejný jazyk, styl a osudy postav jsou tak podobné, že je prakticky nelze odlišit od jiných autorových knih.

01.10.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Děj a zápletka jsou vážně velmi poutavé a vy opravdu chcete vědět, co za tím vším je a proč apod., a to myslím hlavně na úrovni jednotlivých kapitol.....ale ta mučivá vzdálenost, kterou musíte ucist, je tragická.... První polovina je svižná, ale od té druhé to jde od 10 k 5 a bez rychločtení a hledání mezi řádky toho podstatného, bych nedocetla. Konec, snad již v dnešní době tradičně, překombinovaný a hektický!

30.08.2019 3 z 5

Neznáš mě Neznáš mě Imran Mahmood

U této knihy jsem měla docela dilema, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Tři za to, že příběh sám o sobě není vlastně ničím atraktivní, ani poutavý, tedy pokud neujizdite na gansterskych příbězích. A přízvisko právnický bych knize tedy nedala ani za mák, protože proces samotný tu slouží jen jako taková berlička... důvod k vyprávění příběhu hrdiny. Ano, má se na něm také mimochodem ukázat, jak může fungovat soudní systém apod.,ale jinak by se to bez toho klidně obešlo. Hlavním tahákem je hl hrdina a jeho pohled na věc, jeho rozpor, jeho životní rozhodnutí. A za to nakonec 4 hvězdy... protože i když vás příběh o ganzich v Londýně absolutně nezajímá, hl hrdina vás nenechá si ani chvíli odpočinout a nutí vás číst a číst a číst, až to celé přečtěte, ani nevíte jak...knihu nebudete chtít odkládat!

16.08.2019 4 z 5

První díl mě velice zaujal a bavil, děj krásne ubíhal a pěkně se to četlo. To se ovsem o druhem z mého pohledu říci nedá.. nevím..snad je to tím, jaké jsou zde popisovaný události, ale přišlo mi to vše stále dokola, nudné a nakonec až zmateční, co se proti sobě stojících táborů týče....kniha mě bohužel u strany 400 unudila a byla jsem nucena ji odložit.

09.08.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět velice poutavá a velmi čtivá kniha. Ani ne tak příběh,jako slova autorky vas vedou dál. Děj je zajímavě prostřídany s přítomností a minulostí, člověk se seznamujeme s osudem rodiny. Oproti Haně je ale linka slabší a kniha ma za me nedotažený konec, chtělo by to ještě jednu kapitolku o otci a dcerách.

08.05.2019 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

No.. prvních cca 150 stran mě kniha velmi bavila,ale pak to jde raz na raz. Vše stále dokola. Ano, některé ,,lovecké" scény překypovaly napětím, a to je také moje třetí hvězda,ale jinak nijak nápadité dílko!

16.04.2019 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Hrozná fantasmagorie,ani nevím,co víc k tomu napsat. To je snad nejhorší kniha,jakou jsem měla v ruce,úplná jihoamerická telenovela. Jediné světlé chvilky se týkají práce policie. Nedočteno!

12.02.2019 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Povedené! Známe,ale přitom jiné. Konec mě mírně zklamal, proto jen 4 hvězdy,jinak se mi celé zpracování líbilo,něčím vybočuje od klasiky.

21.01.2019 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

První polovina knihy je velice zajímavá, zactete se a děj rychle ubíhá. I trocha toho strachu tam je a když ne to,tak tísnivá atmosféra zaručeně. Nicméně od druhé poloviny převážně nuda a stereotyp. Nejvíce mi vadilo seznamování postav a jejich následné neochvějné přátelství na celý život,jenom díky tomu,že si někdo přečetl něčí deník, nebo byl přítel jiného dobrého přítele apod. To mi vážně přišlo směšné. Musím přiznat,že jsem nedočetla. Slabší tři!

07.01.2019 3 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Doporučuji, skvělé čtení, které střídá napětí s romantikou a má překvapivý konec.

12.10.2018 4 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Bomba, jeden z nejlepších dílů! Velice živočišné...

03.04.2024 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Tak to je hodně překombinované a hlavní hrdinka je snad jasnovidka a ne iluzionistka. Nedočteno!

16.03.2023 2 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Omlouvám se, ale já absolutně nerozumím tomu, v čem je autor a jeho knihy, zejména tato, tak protěžované. Obyčejná červená knihovna s typicky kladnými či zápornými postavami a nic mezi tím. Ploché, místy až úsměvně jednoduchoucke vyprávění, zamíchané s trochou historie, dobrodružství
a sexu. Jsou místa, která jsou poměrně čtivá, ale konec natažený....

04.05.2022 2 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

O něco slabší než předchozí díl, ale ústřední dvojice je stále stabilní kotva příběhu. Hvězdičku jsem ubrala ale kvůli velice složité, až neuvěřitelné, zápletce. Nicméně závěr knihy byl napínavý a podněcoval ke čtení.

07.01.2022 3 z 5

Únos Únos Lee Child

(SPOILER) Klasický Reacher a jiné vzorce už mít autor nebude, ale také proto to čteme,ne? I když je pravda, že některé zaběhnuté klišé, by se daly v takové řadě knih lehce pozměnit či ,, upgrade-ovat". Nicméně vám nevadil ten konec? Zčista jasna a slus. Nikdo nic neví...Tady autor asi už vyčerpal vše co chtěl a já za to ubiram v hodnocení. Škoda.

20.07.2021 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Pane Bože... Zase úroveň rozhovorů pro náctileté nanynky, pardon, ale je to tak. Od začátku podezřele klisoidni, nedokázala jsem dočíst ani do poloviny.

04.04.2021 1 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

S lítosti musím ohodnotit jako nejhoršího Childa, kterého jsem zatím četla. Úderem začátku zhruba poslední třetiny to pro mě bylo ubíjející, nudné. Stále to samé dokola, ty samé omelete otázky. Turnerová děj nijak neobohatí, spíš naopak, což jindy u přidružených postav nebývá. Bohužel, konec jsem přeskakovala.

26.12.2020 3 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Až na ty opakující se popisy silnic :D ...to byla pecka!

04.12.2020 4 z 5