Leeonteena Leeonteena komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Šla jsem do knihy s velkým očekáváním a nevím co se stalo, ale ať naslouchám sklenitu sebevíc, píseň neslyším. Tento žánr tedy není můj šálek kávy, ale občas po něm ráda sáhnu pro odlehčení. Loni jsem četla asi 3 fantasy knihy a třeba Děti krve a kostí se mi líbily víc a to oproti Naslouchači mají hodnocení spíše průměrné. Nicméně, abych byla fér! Svět, který je v knize popisovaný, historie, postavy, sklenit, Duvalské pohoří, nížiny a nestrey jsou úžasně vykreslené do detailu. Fantazie a nápad autorky oceňuju, ale chyběla mi akce. Beru Naslouchače jako welcome book ze série a pokračuju Fajou. Třeba si do mého srdce sklenaři vyšlapou cestičku :-)

07.03.2019 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Ze začátku jsem byla opravdu hodně nadšená. Líbil se mi jak autorčin styl tak originální příběh na jehož vyvrcholení jsem byla hodně natěšená. Ale.. právě proto jsem byla zklamaná tím koncem. Myslím si, že si kniha zasloužila trochu dramatičtější konec. Od vývoje příběhu jsem si to prostě slibovala. Ale to je asi otázka očekávání. Je to milé, je to moc hezky napsané, je to kratičké a od autorky jsem si hned pořídila i Jediné pravé lásky. Takže doporučit to určitě můžu.

22.02.2019 4 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Příběh o dvou přítelkyních, ke kterým byl osud nelítostný a které se společnými silami rozhodnou najít v životě radost za každou cenu. Jelikož jedné z nich zbývá pouhých 100 dní života, rozhodnou se žít každý den jako by byl ten poslední. Je to kniha nejen o životě a umírání, ale o hledání štěstí uvnitř sebe. Styl aurorky mi ze začátku trochu vadil, ale zhruba v polovině převládla síla příběhu a hltala jsem stránku za stránkou. Je to silný příběh s velmi sympatickýma postavama.

10.02.2019 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Pane bože, děkuju! Konečně opět kniha, které s klidným srdcem mohu dát 5 hvězdiček. Opravdu skvěle zpravovaný příběh plný úvah a citátů, které vám zůstanou dlouho v hlavě. Měla jsem husí kůži, slzy, vráštila čelo.. prostě jsem se sžila s každou postavou a prožívala každou stránku. Knihy s touhle tématikou čtu ráda a tahle byla velmi dobrá.

03.02.2019 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

První setkání s mr. Kingem a určitě né poslední. Těžko svedu napsat něco co tu ještě nikdo nenapsal. Je to moc krásná knížka o lidských vlastnostech, o těžkých časech, o vězení, o myši, o francouzovi, o obru černým jako kafe a dalších postavách, které se vám dostanou pod kůži.

22.01.2019 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Zbožňuji příběhy z prostředí druhé světové války. Lidská odvaha a síla překonat pro lásku a přátelství všechny překážky, které tahle doba přinesla je neuvěřitelná. Tento příběh je toho plný, navíc dost emotivní a originální námět.

29.12.2018 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Ve své podstatě nemám knize co vytknout. Není to žánr, který vyhledávám. Naopak! Spíš jsem po ní sáhla pro zpestření. Líbil se mi jak styl, kterým je kniha psaná tak i příběh samotný. Četla se dobře, hezky plynula, místy napínavá. Postavy sympatické, dobře se v nich orientuje. Další díl si určitě přečtu.

13.12.2018 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čtivý příběh z malého okresu v Alabamě z 30 let 20 století, kdy Amerikou otřásla hospodářská krize a rasová problematika, vyprávěný 8 letou dívkou Scout (v českém překladu Čipera - což jsem nepochopila). Ta dětská naivita a bezprostřednost dodává příběhu velmi milou atmosféru. Postavy jsou sympatické a dobře se v nich orientuje, každá má své kouzlo. Příběhy samotné ať už o Tomu Robinsonovi nebo Bubu Radleym jsou velmi silné a odráží se v nich realita tehdejší doby. Kniha je v základě velmi jednoduše psaná a věřím, že se někomu může zdát nezáživná. Je to klasika no a mě se líbila :-)

23.11.2018 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Kniha o tom jak se dokáže v jeden moment změnit váš život navždy a naprosto nezvratně. O tom jak silná mohou být přátelství navzdory všemu. A hlavně o tom jak si dodnes spoustu lidí myslí, že provinění vůči slabším mohou zůstat bez trestu. Hodně emotivní čtení umocněné tím, že autor je i samotným aktérem příběhu. Drsné a krásné zároveň.

05.11.2018 5 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Příběh se mi líbil moc i když se chvilkama jevil zdlouhavě vůbec mi to nevadilo. Ano, první polovina je sice akčnější, protože se točí kolem vraždy, vyšetřování a je plná čerstvých emocí, ale ta druhá polovina na mě působila takovým klidným až smířlivým dojmem. I s koncem jsem byla spokojená. Určitě stojí za přečtení. Mám ráda i film, i když knížka je samozřejmě lepší.

28.10.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dojemná kniha o mladé Sisi, která stejně jako les ukrývá svá nejtemnější tajemství hluboko pod povrchem. Líbí se mi prolínání minulosti s přítomností a postupné odkrývání drtivých skutečností. Ráda čtu podobné příběhy, které dokáží vylíčit pocity pro mě absolutně nepředstavitelné, a Houbařka taková je. Navíc je psaná opravdu moc hezkou češtinou.

24.10.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi krásná a zároveň stejně tak smutná kniha v níž mladičká Lina líčí hrůzy druhé světové války jenž zasáhla nemilosrdně její zemi a musí tak čelit společně se svou rodinou krutým podmínkám sibiřské tundry. Pro mě úplně nové skutečnosti o nichž jsem neměla ponětí, ačkoli knihy o druhé světové válce čtu. Kniha byla čtivá, napomáhaly tomu i kratičké kapitoly. Mohla být ale více podrobná a stejně tak bych ocenila i propracovanější postavy.

15.10.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Moje první Třeštíková, sáhla jsem po ní z takové vnitřní povinnosti, že bych tedy asi měla a záměrně jsem sáhla po této knize, protože mi byla velmi doporučovaná. Prvních 100 stran jsem se trochu trápila. Bojovala jsem z předsudky a se stylem psaní. Nakonec mě ale příběh uchvátil a kápnul mi do noty. Druhou polovinu knížky jsem zhltla jedním dechem.

11.10.2018 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stmívání jsem nečetla a filmy viděla jen z pocitu, že bych asi měla. Nijak mě neoslovily. A možná i proto mě tolik překvapilo jak mě Hostitel uchvátil. Nejprve film a posléze i kniha. Je příjemně čtivá a hezky plyne. Pohled Poutnice, jakožto vyprávěčky, je úžasný už v tom jak cizí bytost vnímá počínání lidstva, jeho klady i zápory. Jak se nechá přemoci emocema a láskou pro ní dosud neznámou. Na první pohled young adult sci-fi romance, ale po bližším začtení skrývá hluboké a fascinující úvahy.

30.09.2018 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Ta obálka! Byla to ta obálka co mě tolik lákala. Po přečtení recenzí jsem stále váhala.. ale ty červenky! Ty jsem prostě musela mít. A díky bohu za ně. Atmosféra je dramatická. Silný popis prostředí, úplně cítím vlhký vánek z fjordu. A Allis a Bagge? Tajemství, strach, vibrace, napětí. Funguje to skvěle! Jen ten konec mě trochu zklamal, mohl být víc rozvinutý. Čekala jsem silnější myšlenku na závěr, vývoj knihy to trochu sliboval.

05.09.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je čtivá. Styl autorky se mi líbí. Nejvíc oceňuju skvělí náhled do historie a do velmi nelehkých období, která naší zemí zmítala. To pro mě bylo asi nejzajímavější a vzhledem k současné politice jsem za to velmi vděčná. Člověk by neměl zapomínat jakou cenu má naše svoboda. Nicméně co se týče rodinné ságy, postav a příběhů, které je spojují, to už jsem nadšená o něco míň. Není to špatný, to vůbec, jen mi tam prostě něco chybělo. Nevyhnu se srovnání s Hanou, kde pro mě byly postavy silnější a víc mě zasáhly u srdce.

02.09.2018 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Nezáleží o čem.. záleží jak! Tahle knížka mě utvrdila v tom co jsem vnímala už dřív. Není nutné román vystavět na komplikovaném příběhu plném zápletek s postupnou gradací a i přesto může být úžasný. Příběh popisuje vztah lidí ve složité životní situaci, kterou většina z nás zná, ztráta velmi blízké osoby. Skvěle nechává čtenáře nahlédnout hluboko do srdce hlavní hrdinky. Mě se knížka velmi dotkla a moc jsem si ji užila.

17.08.2018 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Četla jsem od autorky Všichni jsme utkáni z hvězd, kniha se mi moc líbila, i když stylu psaní jsem musela přivyknout. Bohužel jsem se od té doby už pročetla spoustou o dost lepších a silnějších knih a po Knize vzpomínek jsem sáhla, když jsem dočetla Mezi krásou a ošklivostí (která mě naprosto odzbrojila). Možná i to ovlivnilo můj kritický pohled na tuto knihu. Jsem zklamaná! Očekávala jsem ryzí příběh ženy v boji s Alzheimerem a místo toho jsem dostala sladkou love story jak z young adult knihovny. Byly tam dojemné i smutné pasáže, ale příběh působil těžkopádně. Trápila jsem se s ní dlouho a dočetla jsem jí z donucení. Zařadila bych to do oddychové četby, není to zlý, ale není to prostě to co jsem čekala.

27.07.2018 3 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Moc hezká knížka.. ale na rozdíl od Dárce je opravdu "jen" pro děti a mládež. Nicméně příběh je čtivý a je vystavěný na skutečných událostech, které se v tu dobu v Dánsku odehrávaly. Což velmi oceňuji ;-)

30.05.2018 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Jestli hledáte knížku, která s váma pořádně "zatřese", tak bych vám moc ráda doporučila tuhle.. Je to román, který vás úplně odzbrojí a donutí vás zbavit se všech předsudků a pravidel, kterými jsme společností okováni. Jako čtenář svádíte s příběhem vnitřní boj o tom co je správné, ale když se tomu poddáte okouzlí vás svou čistotou. Je to drsný, zvrhlý, dechberoucí, bolestný, ale plný naděje a nekonečné síly.. a hlavně lásky! Za mě 5 hvězdiček - za originalitu a autentičnost. Myslím, že mi v hlavě dlouho zůstane.. i v srdci

21.05.2018 5 z 5