Lena79 Lena79 komentáře u knih

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Celkem povedená detektivka z prostředí středověké Prahy. S autorem jsem se setkala poprvé a myslím, že se k jeho tvorbě ještě někdy vrátím.

06.09.2021 5 z 5

To že někdy v letech kolem roku 1948 vznikl stát Izrael jsem věděla, ale co jsem nevěděla bylo, za jakých podmínek. Vůbec jsem netušila, že se Britové chovali tak, jak se chovali. Přitom si Židé prožili peklo na zemi v koncentračních táborech a přeživší se museli pomalu omlouvat za to, že přežili. Kniha určitě nabízí podnět k zamyšlení nebo alespoň pohled na malou část historie židovského národa. A kde je Izrael teď, co se týče třeba armády..! Milostná linie na pozadí hlavních událostí nijak nevadila, trochu se tím příběh zjemnil, ale dost mě překvapil konec knihy. To jsem opravdu nečekala. Knihu doporučuji, určitě stojí za přečtení.

18.08.2021 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Na začátku knihy jsem měla dojem, že se autor zbláznil (omlouvám se, pane Vondruško), co se zeměpisu týče. Z omylu mne vyvedl až komentář čtenářky kolacky, která upřesnila polohu děje, kde svým způsobem jedno navazovalo na druhé a při zpětném ohlédnutím se mělo i logiku. Příjemná oddychovka.

11.08.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha se mi líbila, jen mě docela překvapilo, že se Joona ke konci knihy pustil zcela neohroženě do akce zcela sám. ale jo, četlo se to dobře. Můj tip na pachatele opět nevyšel :-)

04.08.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak nějak nevím, jak tuto knihu okomentovat. Angelu Marsons mám ráda, ale tady jsem trochu v rozpacích. Už v komentu 5. dílu série jsem sdílela obavy, aby se postupně nezačaly vynořovat postavy z předchozích případů a ejhle, vynořily se zase (předtím to byla Alex). Přijde mi to jako "nevím, o čem psát, tak vykradu sebe samu". Myslím, že je to škoda, protože autorka umí a má co nabídnout. Přesto si i přes malé škobrtnutí najdu čas na další díl.

05.07.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Po dvou třetinách příběhu jsem začínala mít tušení, kdo je pachatel. Nemýlila jsem se, jen mi unikal motiv. Nakonec bylo vše objasněno. Kniha se četla velmi dobře, děj rychle plynul. Líbilo se mi to.

30.06.2021 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Kniha se mi dobře četla. Často oplakáváme válečné hrdiny. To je v pořádku. Ale kdo oplakává jejich matky, sestry, manželky a milé? Matka z této hry byla skutečná hrdinka.

21.06.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Pěkně napsané osudy lidí, kteří museli čelit hrůzám a bezpráví minulého režimu. A že těch lidí nebylo zrovna málo..Kniha se četla dobře, lehký jazyk mi vzhledem k tématu vůbec nevadil, právě naopak. Knihu doporučuji, je to průřez části dějin naší země.

21.06.2021 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Mám ráda historické romány, o to víc mě těší, že jsem našla autora, který mi "sedl". Příběh zasazen do středověké Prahy, trochu detektivní nádech, duchaplný hlavní hrdina, kterému nelze nefandit. . Jen toho jeho strýce bych vzala něčím po hlavě, aby se vzpamatoval..:-). Prostě příjemná jednohubka na víkend.

14.06.2021 5 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Začínám mít autora ve velké oblibě, protože toto je druhá kniha, kterou jsem četla a opět pecka. Celkem snadno jsem se nechala vtáhnout do děje, v Údolí králů mě to fakt bavilo. Je zde nádherně popsaná trpělivá práce archeologů. Knihu určitě doporučuji.

11.06.2021 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Měkká vazba knihy mě dost iritovala, čtenář se pomalu bojí, aby knihu při čtení nezničil...Teď k samotnému obsahu knihy. Obě dějové linky mě bavily, spíše tedy ta z minulosti. Protože jsem se s autorkou setkala poprvé, uvítala jsem zkopírovaný text z Gutty, Ale chápu negativní reakce těch, kteří předešlý díl četli. Přijde mi to jako sebe vykrádání a tak trochu odfláknutá práce. Taky se to dalo řešit jinak, třeba minisérií :-).

05.06.2021 5 z 5

Smrt měla černý trikot Smrt měla černý trikot Václav Pavel Borovička

Knihy napsané podle skutečných událostí mě vždycky bavily a tato není výjimkou. Případy jsou sebrány z různých částí světa a v různém časovém období. Kniha se mi celkem líbila.

30.05.2021 4 z 5

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Gayle Callen

Celkem příjemná oddechovka, při které si čtenář odpočine. Jen se mi zdály některé okamžiky velmi nepravděpodobné, ale beru, je to kniha, u které si má člověk odpočinout. A to bylo splněno.

30.05.2021 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Upřímně nevím, co si mám o této knize myslet. Hlavní hrdinka je dle mého soudu příliš hysterická sebeplačka (rozuměj, žena typu já jsem chudák atd.) a vydržet s ní hodinu v jedné místnosti taky není asi jednoduché. Ale líbily se mi krátké kapitoly. ke knize se určitě nevrátím, není důvod.

23.05.2021 4 z 5

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

Krásný příběh o dobrodružství zvídavého kocourka. No, ale s pani Langovou bych rozhodně kamarádka nebyla.

22.05.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Klidně si dovolím tvrdit, že se jedná o nadčasovou divadelní hru. Při čtení se mi několikrát vybavil hlas Františka Filipovského, který se této role zhostil.

22.05.2021 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Co napsat k díle, o kterém už bylo řečeno mnohé..? Kniha mi pomohla pochopit socialismus jako takový. Určitě stojí za přečtení.

21.05.2021 5 z 5

Jak se zasnoubit s hrabětem Jak se zasnoubit s hrabětem Sally MacKenzie

Milá oddechovka, která neurazí ani nenadchne. Mám autorku ráda, ale tady mi docela vadilo časté připomínání toho, že se jedná o "Dům pro neprovdané dámy". Některé situace mě i rozesmály.

20.05.2021 4 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Práce se zvířaty mi přijde zajímavá, různorodá. Po přečtení knihy mi přijde ještě zajímavější. Kniha se čte dobře, příběhy nejsou nijak dlouhé. Myslím, že se autorce povedla.

07.05.2021 5 z 5

Černobyl 01:23:40 Černobyl 01:23:40 Andrew Leatherbarrow

Moje první kniha o Černobylu. Napsané tak, aby i laik pochopil, jak taková jaderná elektrárna funguje. Velké plus přikláním k tomu, že autor danou lokalitu osobně navštívil.

05.05.2021 4 z 5