Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Císařova past Císařova past Steve Berry

Tenhle autor mě opět nezklamal, i když náměty kolem 2. světové války a Hitlera nemám ráda. Smutnou pravdou je, že nacionalismus a xenofobie je na vzestupu na celém světě, ne jen v Evropě. A to, že se lidé rádi nechají utáhnout na vařené nudli, hlavně když je na koho svést vlastní neschopnost, je celkem děsivá, ale bohužel také pravdivá.

26.07.2022 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Tento historický román bych klidně zařadila i do žánru thrillerů. Příběh lazebnické dcery Markéty a nemaželského syna Rudolfa II mě opravdu bavil a udržoval v napětí. I když je v knize hodně zmírněný stejně byl místy velmi brutální.

21.07.2022 4 z 5

Cizinec z papíru Cizinec z papíru Ivica Ďuricová

Když jsem poprvé viděla název téhle knihy, automaticky se mi vybavila kniha Spolubydlící a měla jsem za to, že to bude totéž. Jenže jsem mile překvapena. Ano hlavní linka je stejná, dva lidé, kteří se nikdy neviděli se míjí v jednom bytě. Hlavní hrdinka pronajala přes týden byt, do kterého se vrací jen na víkend, cizímu muži, kterého jí sehnala její kamarádka. Jejich vzájemná konverzace začne na barevných lepítkách a postupně se mění v dopisy, které odhalují jejich největší bolesti,, kdy oba hledají cestu k odpuštění a šanci na šťastný život. Pro mě to mělo překvapivou hloubku, kterou jsem v této knize nečekala.

12.06.2022 4 z 5

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

I když je kniha čtivě napsaná, tak je vlastně o ničem. Pořád jsem čekala na něco (nevím co) a ono to nepřišlo. Nevím, jsem z toho celkem zmatená a nejsem si jistá, jestli je to mým nenapleněným očekáváním, nebo příběhem samotným .

21.05.2022 2 z 5

Prokletá Prokletá Thomas Wheeler

Až když jsem tuto knihu začala číst, tak mě došlo, že jsem videla seriál. Tedy není to žádný zázrak, který by vás chytil a nepustil až do přečtení posleniho slova. Příběh má svá hodně slabá místa a není jich zrovna málo, prostě slabý průměr.

11.05.2022 3 z 5

Údolí ticha Údolí ticha Nora Roberts

Pro mě je celá tahle série docela zklamaním. Ani v posledním díle jsem nenašla to, na co jsem čekala. Prostě tomu chybělo kus od všeho (více akce, více vášně) a závěrečná bitva mě fakt zklamala.

05.03.2022 3 z 5

Tanec bohů Tanec bohů Nora Roberts

Ani druhý díl mě nijak neuchvátil, ale ani neurazilp. Nebylo to úplně špatné, jen tomu něco málo chybělo, ale možná jsem jen hodně náročná.

04.03.2022 3 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Do téhle knihy jsem se pustila kvůli čtenářské výzvě. Jako první díl série mi to přišlo takové nemastné, neslané, ale dám šanci ještě dalšímu dílu.

03.03.2022 3 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Po dlouhé době a velmi složitém životním období se pomalu vracím ke knihám. Krvavá hraběnka se mi docela líbila, mám ráda knihy, kde se odvíjí dvě časové linky, ale...... Možná je to mým rozpoložením, že se stále nedokážu soustředit na příběh, nebo jsem si jen blbě vybrala, nicméně příběh mě nedokázal zaujmout tak, abych ho četla jedním dechem.

27.02.2022 3 z 5

Díky tomu, že brzy vyjde Půlnoční slunce jsem si uvědomila, že jsem ještě nečetla tuhle krátkou novelu. Docela mě bavil příběh Bree, byl to pohled z úplně jiné strany na událostí o kterých jsem věděla jak skončí a přiznám se, že bych si přála, aby to s ní dopadlo jinak. Byla mi sympatická.

05.02.2021 4 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Poměrně naivní příběh o dívce, která se musí během krátké doby rozhodnout zda se stane upírkou. Nenadchne, ale ani neurazí.

31.12.2020 3 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Hezký čtivý příběh o dívce, která jako odsouzenec za vraždu dostane druhou šanci, Stane se ochutnavačkou nejvyššího velitele a nad hlavou jí visí neustálá hozba otravy jedem a nejen ta. Kniha se čte velmi dobře, ale.... něco tomu chybí. Nedokázala jsem se do příběhu zanořit tak, že bych s hlavními hrdiny dýchala a přestala vnímat okolí, což je škoda, protože ten potenciál tam je.

02.10.2020 4 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Tahle serie je taková oddechvka. V každém díle se najde nějaký problém, který ohrožuje upíří komunitu a Merit většinou nezbývá nic jiného než ho vyřešit. Jinak tomu nebylo ani v tomto díle. Záhy bylo jasné kdo je tady hlavnim padouchem, ale ten konec jsem nečekala a hodně mě překvapil.

12.09.2020 4 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

Tahle série mě baví. Vztah mezi Merit a Ethanem je jak na houpačce a jejich vzájemné pošťuchování je velmi svěží. Samozřejmě i v tomto díle je hlavní dějovou linkou snaha odvrátit hrozící válku, tentokrát za pomoci kožoměnců.

07.09.2020 4 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

I druhý díl jsem už asi kdysi četla, jen si to nepamatuji. Přesto musím říct, že mě příběh Merit baví. Jsem zvědavá kdy se vyřeší vztah s Ehanem a také jak daleko jsem se tenkrát v této sérii dostala, jdu ti zjistit u dalšího dílu:-)

05.09.2020 4 z 5

Migréno, díky! Migréno, díky! Jana Kočendová

V úvodu musím říct, že moc (vlastně skoro vůbec) nečtu tenhle typ knih. Mám tím na mysli knihy k osobnostnímu rozvoji. Vlastně ani nedokážu říct proč jsem po ní sahla, možná to byl šestý smysl :-), o kterém kniha pojednává. V úvodním příběhu jsem viděla tak trochu samu sebe. Také jsem účetní na volné noze, a i když svou práci miluji, poslední dobou mě to ubíjí. Zkusím se držet rad, které nám autorka předkládá - změnit svůj přístup a brát vše pozitivně. Třeba zase začnu ráda chodit do kanceláře.

25.02.2020 5 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

No nevím, nevím. Samotný příběh nebyl špatný, ale chvílemi mi Jake lezl hrozně na nervy. Chápu, že se musel vypořádat se svými démony, jenže některé pasáže z jeho pohledu mi připadali hrozně zženštilé, skoro až ukňourané a to mi k němu prostě nesedělo a dle mého to tu knihu celkem zabilo.

18.01.2020 3 z 5

Rekviem pre anjela Rekviem pre anjela Michaela Ella Hajduková

Velmi hezký a milý příběh, který nás zavedl do světa démonů (v tomto případě Inkubů). Moc mě bavilo sledovat jak se pomalu rodí vztah mezi Adrienne a Niccolom (Amadeom) i historická linka, která se vrací k životu Isabelly. Celkový dojem mi však zkazila poslední část, která byla na můj vkus až příliš rozvláčná. Přesto se těším na druhý dil, protože jsem zvědavá, jestli najdou cestu jak spolu být.

10.01.2020 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Když Charlotte prodává své svatební šaty, které si pořídila na svatbu, ke které nikdy nedošlo, objeví jiné, které jí naprosto uchvátí. Neodolá a při jejich zkoušení objeví na vnitřní straně sukně přišpendlený modrý, velmi romantický vzkaz a začne ji zajímat co se stalo s tímto párem. První setkání s autorem tohoto vzkazu však nedopadne zrovna podle jejích představ a tim se začíná odvíjet příběh dvou zrazených srdcí, která se z různých důvodů bojí znovu věřit v lásku. I když se jedná o klasickou šablonu většiny romantických příběhů, kniha byla velmi čtivá a líbila se mi.

21.12.2019 3 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Muka ..... tak to byla i pro mě. Ani tenhle díl mě nebavil. Bylo to pro mě dlouhé a nezáživné. Mám pocit, ze se celá série vůbec nikam neposunula, Luce stále neví co je na ní zvláštního a není k tomuto zjištění ani o krok blíž. Daniel je stále na ránu, protože odmítá s kymkoliv komunikovat, takže budí dojem namyšleného frajera. Jediné co se změnilo byla výměna školy a prostředí ve které byla Luce vězněm. Do dalšího dílu už nejdu.

29.10.2019 2 z 5