Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tenhle díl už byl lepší. Kettovy rozmazlené holčičky už tam nebyly tak rušivým elementem, ale nevím, zda se někdy vrátím k dalšímu dílu série.

13.11.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

První dil série se šéfinspektorem Kettem, ktery se přestěhoval mimo Londýn, aby se vzpamatoval z únosu své ženy a venoval se svým třem dcerám. Ihned po přestěhování však začne pomáhat místní policii ve vyšetřování unosu tři dívek. Kniha má v sobě napětí a příběh mě bavil, ale jeho nevyvcálané holčičky mi docela pily krev.

11.11.2022 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Autorka je sázka na jistotu, že se pri čtení nebudu nudit. Bavil mě nemilosrdný vílí svět a těším se na další díl.

14.08.2022 4 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Tohle vůbec nebyl špatný příběh. Dvě dějové linky a obě mě bavily, jen ten konec mi nějak uniká.

18.06.2022 4 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Hezký příběh putování mladé neohrožené dívky po kraji, na které jí potká nejedno dobrodružství a nakonec i láska.

02.04.2022 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Příběh o sukubě, která se zuby nehty brání lásce jen proto, aby někomu neublížila a přesto netouží po ničem jiném, než po někom blízkém je nevšedním námětem. Jenže tahle kniha mě nezastihla v tom správném rozpoložení. I když mě příběh bavil, tak jsem se chvílemi musela do čtení nutit, ale to dávám za vinu spíše své únavě než příběhu jako takovému a proto se k této sérii vrátím až budu na tento příběh lépe naladěna.

22.03.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Mám ráda celou tuhle sérii a ráda se k ní vracím, takže bylo jasné, že tahle kniha mi nesmí scházet. Pustila jsem se do ní po delší čtecí krizi, hned jak vyšla, ale musim říct, že jsem lehce zklamaná. Sledovat známý příběh z pohledu Edewarda mě bavilo, jeden se dozvěděl i další udalosti, které se odehrávaly bez přímé účasti Belly, ale její pohled je mi přece jen bližší. Co ale mě fakt zklamalo, byla obrovská spousta chyb. Mám pocit, že tuhle knihu neviděl vůbec žádný editor, jinak není možné, aby tohle někdo pustil do tisku.

09.03.2021 3 z 5

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Kniha s podtitulem "historická detektivka plná intrik" není klasickou detektivkou. Je to spíš příběh hlavní hrdinky Tillie o snaze vydobít si právo žít si svůj život po svém, což v bohaté rodině na přelomu 19 a 20 století nebylo jednoduché. Lucy, sestra hlavní hrdinky, je zavražděna a rodina má obavy ze skandálu, tak vyšetřování moc nepodporuje. Tillie se s tím mechce smířit a tak se pustí do vyšetřování, ale má co dělat především sama se sebou a svou závislostí na opiu a to jí přivede do nejedné nebezpečné situace.

17.01.2021 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

(SPOILER) Ani jedné z hlavních hrdinek nezávidím situaci ve které se ocitly. Jako matce je mi jasné, že každá z nich brání vlastní dítě, já bych dělala to samé. Musím říct, že mě příběh hodně pohltil a jednu hvězdu jsem ubrala jen díky tomu neuvěřitelnému konci. Takový "happy end" si jaksi po tom všem neumím představit, já bych to nedokázala.

02.01.2021 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tento příběh má velmi zajímavý námět, který je zasazený do kouzelného cirkusu, kde najdete vše jen v černé a bílé a otevírá se jen v noci. Celá kniha je vyprávěna třetí, jakoby nezaujatou osobou a to mi moc nesdlo, škoda, protože příběh jako takový byl velmi zajímavý.

16.11.2020 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Přestože byl začátek pomalý tak jsem knihu nemohla jen tak odložit. Zvláště od chvíle, kdy se objevila další unesená žena a příběh dostal spád. Už teď se těším další případy Josie.

09.11.2020

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Zpočátku jsem měla problém se do děje začít. Přišlo mi to rozvleklé a nudné, ale jak jsem později pochopila, bylo nutné představit nám svět, ve kterém se kniha odehrává a vlastně i osobnost hlavní hrdinky. Pak mě příběh vytáhl a jsem nutně potřebovala vědět co bude dál , takže jsem zas nemohla knihu odložit :-) . Už se těším na další díl.

04.11.2020 4 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Příběh ze světa Lovců stínů tentokrát věnovaný Alekovi s Magnusem jsem si celkem užila, ale přesto mu něco scházelo, jen pořád nevím co. Byla tam akce i napětí, ale nějak mě děj knihy nedokázal pohltit a bohužel jsem neměla problém knihu odložit a věnovat se něčemu jinému, což se mi u těch TOP příběhů prostě nestává.

26.10.2020 3 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

S každou přečtenou stránkou jsem si uvědomovala, ze jsem tento díl již jednou četla, ale už je to asi pár let, takže se mi děj již moc nevybavoval. Přesto přeze všechno jsem si příběh užívala a moc se těším na další díly.

30.08.2020 4 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Ani další příběh Cottona Maloneho mě nezklamal. Berry je stejně jako Rollins mistr v namíchávání dokonalého koktejlu fikce a skutečných událostí, že se jeho příběhy čtou v podstatě samy a jsou téměř uvěřitelné. V této knize se vydáváme při pátrání po dokumentu o samém vzniku křesťanské víry na Maltu, ostrov plný kostelů, který pevně spjatý s historií Maltézskych rytířů.

26.08.2020 4 z 5

Navěky Navěky Adriana River (p)

Když jsem v loni dočetla poslední díl série, moc jsem si přála pokračování s Adamem a dostala jsem ho v podobě tohoto bonusového dílu. A přesto jsem nedostala jsem to, co jsem si představovala. V žádném případě však nejsem z knihy zklamaná, když nad tím tak přemýšlím ono nacpat 14 tisíc let života do jedné knihy je naprosto nemožný úkol: -). Celá tahle sága je obrovským emočním kolotočem, ale i pohlazením na duši a já vím, že se k němu budu ráda vracet. Nechápu pouze jenu věc a to, proč tyto knihy nezaujímají přední příčky žebříčku bestsellerů a téměř se o nich neví a moc si přeji, aby se to změnilo, neboť autorka opravdu psát umí.

06.08.2020 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Ani závěrečný díl mě nezklamal. I kydž konečně rozmotal většinu tajemství stejně nějaká zůstala. Navic se v příběhu objeví nová (pro Tillii asi velmi důležitá) postava o které se toho moc nedozvíme. Proto si říkám, jestli šlo opravdu o závěrečný díl?

19.05.2020 4 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Tento díl vypráví příběh Tillie a Natea a opět je temný. Jejich už tak složitý vztah zkomlikuje dění kolem jejich malé dcery a opravdu to není hezké čtení. Navíc se ukazuje, ze Tillie je se způsobem života králů propojená víc než tušila.

17.05.2020 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

I kydž miluju knihy psané z různých pohledů, tady mě to zklamalo. Sérii to notně ubralo na záhadné temnotě, až zvrácenosti příběhu a sklouzlo to do rutiny tohoto žánru. Přesto jsem rozhodnutá dočíst celou sérii, protože zbývá ještě spousta nezodpovězených otázek.

16.05.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Asi jsem jí četla ve špatnou dobu, ale prostě nenadchla, ani neurazila. Čekala jsem větší drama a to nepřišlo.

01.05.2020 3 z 5