Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Opět neskutečně nádherné kresby, ovšem děj trošku pokulhával oproti 1. dílu. 4,5*

29.09.2017 5 z 5

Příjemné čtení při kterém jsem se párkrát smála tak hlasitě, že na mě lidé v okolí koukali jako na blázna. Člověk má hned chuť hodit všechny starosti našeho každodenního života za hlavu a také někam vyrazit. Kniha je zpracovaná moc hezky, ale chyběly mi fotografie přímo z cest (autor v knize neustále zmiňuje co všechno si fotil, ale žádnou z fotek v knize bohužel nenajdeme).

28.09.2017 4 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Moc se mi líbil autorčin styl psaní a nejraději bych o jejím životě četla dál a dál. :) Musím ale říct, že nejvíce se mi líbila první část knihy o pobytu v chatě uprostřed divočiny Kanady. Další části knihy byly také skvělé, ale už méně. Při čtení knihy (a i nyní poté) mám strašnou chuť vyrazit do Kanady. A dům uprostřed přírody je můj sen. :) 4,5*

19.09.2017 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že série Tucker Wayne mě zaujala více. Ale i tak se jedná a dobré odpočinkové čtení, nad kterým čtenář nemusí moc přemýšlet a zabaví ho, protože se stále něco děje a kniha má spád. 4*

14.09.2017 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Bohužel mě děj moc nebavil, prvních 100 stran byla nuda a pak to nebylo o nic lepší. Zápletka nicmoc a autor se až moc vyžívá v popisovaní (podle mého) naprosto zbytečných věcí, což knize ubírá na spádu. Kdyby mě tak moc nenadchla autorova předchozí kniha, tuto bych ani nedočítala. Za mě zklamání.

06.09.2017 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Další skvělá kniha od Austen. Zařadila bych jí kvalitou hned za Pýchu a předsudek, který u mě stále vede. :)

21.08.2017 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Přesně co jsem čekala, jsem dostala - milé oddechové čtení u kterého čtenář může úplně vypnout. Hlavní hrdinka mi tedy občas lezla na nervy (a občas jsem se v ní viděla), ale jinak moc fajn příběh. 4* a ráda si přečtu další díly.

31.07.2017 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Po úžasné první kapitole byl zbytek knihy nuda. Děj se vlekl v obou dějových liniích a přišel mi nezajímavý. K čtení jsem se musela nutit a kdyby se text nečetl tak rychle, tak bych knihu ani nedočítala. Bohužel 2,5*.

31.07.2017 3 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Tak tohle je opravdu skvost! Naprosto úchvatná kresba, o ději a celkově o novém vymyšleném světě (spíš celém vesmíru), a jeho neuvěřitelné rozmanitosti, ani nemluvě. Moc se těším na další díly.

30.07.2017 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Barvu kouzel jsem přečetla se zaujetím, ale vyloženě nadšená jsem nebyla. Bylo to rozhodně něco nového, ale text se mi celkem těžce četl a s vidinou dalších 40 napsaných knih v sérii, se mi do dalších dílů moc nechtělo. Po pár měsících jsem dostala náhle chuť přečíst si další díl a to už byla jízda, kterou jsem si opravdu užila. Jen jsem nevěřícně kroutila hlavou, jak tohle dokázal někdo napsat a hltala stánku za stránkou. Teď mám za sebou 3. díl a můžu říct, že se z toho stala závislost. Jsem na úplném začátku série a už teď mám pocit, že tich knih je málo. :D :(
(Co jsem pochopila, tak Prachett je spojen s malými knihami v měkké vazbě, ale já si nemohu pomoct... Ty dvojknihy od Talpressu jsou prostě dokonalost.)

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Příjemná oddechová kniha plná životních pravd a mouder, ale že by byla nějak uchvacující a změnila mi život? To ne,... ale dobré čtení, mnohdy k zamyšlení a ráda si přečtu další díly. :)
(Hned na začátku knihy jsem moc nepochopila jak to, že kočce bylo vytknuto když ulovila myš, s tím že si má vážit ostatních živých bytostí, ale pak byla po celou knihu krmena kuřetem, granulemi, atd. Takže sama lovit nesmí, ale při zabíjení zvířat na výrobu granulí, už "vážení si živých bytostí" neplatí? )

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Některé obrázky byly opravdu naprosto trefné a vtipné, některé méně, ale i tak je úžasné, že autorka dokázala sepsat a nakreslit něco, v čem se vidí tisíce lidí. :)

26.07.2017 4 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Překvapivě velmi příjemné čtení, jen to chce nad logikou děje moc nepřemýšlet.

06.07.2017 3 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Úžasná kniha, která se ovšem propaguje jako "love story" a já musím říct, že tohle by byla asi ta poslední slova, kterými bych knihu popsala. Podle mého má kniha jiné "poslání". Libby se svým bojem proti sobě samé i okolnímu světu je neskutečná! Vlastně zářila tak moc, že okolní děj (ono "love story") mě moc nezajímal. A vážně doufám, že to čtenáři nebudou brát jako dobře vymyšlený příběh, ale něco z čeho si mají vzít příklad, poučit se,... A je jedno na které straně zrovna stojí... 4,5*
(Pro Dakarianna: Tak jestli jste si z knihy odnesla toto, tak to Vám s dovolením doporučím si knihu přečíst ještě jednou. :) Nebo jsme možná každá četly jiný příběh? :O :) )

09.06.2017 4 z 5

Okovy minulosti Okovy minulosti Nalini Singh

Série si pořád udržuje skvělé tempo a Clay byl prostě úžasná postava. Ovšem ve všech knihách autorka opakuje stejné "chyby". Třeba z některých rozhovorů není jasné co jaká postava říká a čtenář v tom má zmatek. Dále třeba naprosto nechápu členění kapitol - uprostřed rozhovoru autorka najednou kapitolu ukončí a dá novou. To mi nějak nedává smysl.
Ale po dějové stránce skvělé knihy. Opět 4*.

04.04.2017 4 z 5

Láska až za hrob Láska až za hrob Petr Heteša

Čtivá kniha se zajímavým, originálním námětem. 3,5*

29.03.2017 3 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Moc pěkný úvod do mnohadílné série. Skvělý děj i postavy. Překvapilo mě, že i když se kniha prezentuje spíše jako erotická, má promyšlený děj, dobrou detektivní zápletku a celkově autorčin vymyšlený svět funguje a věci do sebe zapadají. 4*

19.03.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Oddechové čtení určené opravdu pro mládež, ale moc čtivé a hezké. Minimálně u konce se určitě každý bude culit jak blázen. 4,5*

16.03.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Další skvělé čtení od tohoto autora! Doufám, že autor napíše pokračování s těmito hrdiny. Moc mě zaujala atmosféra knihy. 4,5*

18.02.2017 4 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

A tady je vidět, jak se každému líbí něco jiného. :) Mě právě styl "cestopisu s filozofickými úvahami" naprosto sedl a opravdu jsem si užívala každou stránku. Na začátku mi možná chvilku trvalo než jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale pak už jsem se začetla a bylo to skvělé čtivo s mnoha zajímavými úvahami. Dokonce bych brala knihu mnohem delší, přijde mi že druhou část cesty už autorka strašně zkrátila a bylo mi to líto. Ale jinak skvělá kniha s ještě lepším námětem!! Ráda si od autorky přečtu další knihu, pokud něco vyjde. :) Hodnotím 4,5* a doporučuji.

15.02.2017 5 z 5