lenyleny lenyleny komentáře u knih

Loď komediantů Loď komediantů Edna Ferber

Tento román bych definovala jako přívlastkový. Popis všeho ať již osob, děje, krajiny se neobejde bez mnoha přívlastků. (jeden nestačí někdy je jich i deset).Ale dá se na to zvyknout a není to na úkor děje a kvality popisu. Prostě trochu jinak psaný román. Mně se moc líbil.

16.01.2019 4 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Tuto knihu jsem vybrala pro předčítání pro jednu starší paní, která se nedokáže déle soustředit a tak pro ni nemohu číst romány nebo delší povídky.Tato kniha je však ideální ,neboť její jednotlivé pověsti jsou krátké srozumitelné a napsané krásnou češtinou a navíc z Prahy kde paní žije a Prahu má moc ráda. No a moje srdcovka to je i s ohledem na ilustrace od pana C.Boudy.

11.01.2019

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Tuto knihu jsem jako doporučenou literaturu na střední škole nedočetla . Nyní jsem se k ní vrátila. Člověk má po tolika letech již na vše trochu jiný náhled a tak se mi dnes již kniha i styl psaní líbil. Doporučuji přečíst. Jen mi trochu vadilo, že je tam až moc znát podtón doby, ve které vznikla. Jako by ti správní lidi mohli být jen "straníci komunisté".

10.10.2018 3 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Jsou knihy které nadchnou, jsou knihy které se nám nelíbí. A existují knihy, ke kterým se vracíme třeba několikrát a pro mne je to právě kniha "To by se zvěrolékaři stát nemělo". Nejsem si jistá proč, ale asi pro tu čistotu pojetí života ,života lidí i zvířat. Prostě je to oddechové a zároveň plné života. Díky za takové knihy.

08.08.2018 5 z 5

Nesmrtelný kovboj Nesmrtelný kovboj Mirko Pašek

Tak trochu jiná kovbojka, ale zaručeně v tom dobrém slova smyslu. Kniha má perfektní styl, spád, nemá hluchá místa, naprosto věrohodný děj. Za takové knihy dík. "Oddechovka" na vysoké úrovni . Pouze si myslím, že knihu ocení až dospělí čtenář ne děti.

15.07.2018 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Tuto knihu jsem poprvé četla asi před 30 lety. Velice se mi líbila a působila na mne jako živá voda. A tak když jsem potřebovala dodat trochu životního elánu, sáhla jsem po ní znova. Příběhy spojené se zvířaty jsou prostě ++++++ Díky za takové knihy

06.06.2018

Ďáblův mlýn na Orinoku Ďáblův mlýn na Orinoku Karl Reiche

Je to starší styl detektivky, trochu více popisný než spádový, ale to je to co já mám ráda. Velmi čtivé,nenáročné a prvotřídní překlad. Prostě skvělá " oddechovka".

01.05.2018 4 z 5

Kleopatra Kleopatra Aleksander Krawczuk

Kniha mi leží v knihovně pěkně dlouho a nějak jsem neměla odvahu se do" knihy faktů" začíst. A to byla chyba. Z knihy jsem přímo nadšená. Autorovi tleskám. Vlastně to není ani kniha faktů , ale spíš román, ale ani ten to není. Takto perfektně podanou historii jsem již dlouho nečetla. Kdyby bylo možné dala bych i více hvězdiček.

22.03.2018 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Pokračování knihy Kocour Bob mne nezklamal. Mám ráda optimismus a z konce této knihy přímo tryská. Díky!!!! I když je v životě mnoho zla a pesimismu, tak jeden silný příběh dokáže prosvětlit svět kolem nás.

26.02.2018 5 z 5

Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Barbara Delinsky

Kniha - Tři přání - je velmi smutná , ale jako doplnění k ostatním knihám a tématům v této knize dobře vybraná. K ostatním knihám jsem komentáře napsala přímo k titulům od jednotlivých autorů. Jako celek doporučuji.

28.01.2018 4 z 5

Zrádný měsíc Zrádný měsíc Michael Connelly

No nějak mne tato kniha nechytla. Někdy až moc podrobný popis co některé postavy dělají a jak to dělají, někdy dosti nereálné vyústění situace. Jako příběh dobré, jako detektivka již méně.

18.01.2018 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda David Baldacci

Autor má lepší detektivky. Ze začátku jsem se nemohla chytnout , ale pak velmi rychle dočteno. Konec je až moc překombinovaný. Za vypravěčský um dávám tři hvězdičky, za prokreslení postav ještě jednu.

04.01.2018 4 z 5

Písky Sakkáry Písky Sakkáry Glenn Meade

Nevěděla jsem co od knihy čekat, autora také neznám. Po přečtení .....Tleskám.... Reálný příběh, děj má spád a styl jakým je román psán nemá chybu.

10.12.2017 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

O p t i m i s m u s - to je správné slovo pro tuto knihu. Zde se poukazuje na skutečnost, že lidi si začnou všímat okolních lidí -cizích lidí někdy až prostřednictvím zvířat, ať je to pes,kočka papoušek fretka...... Najednou je možnost se s tím cizím člověkem začít bavit, všimnout si ho, zapamatovat si ho, najít na něm něco dobrého. A zároveň je zde krásně popsána nutnost mít přítele a nemusí to být člověk ,aby se život se zvládal líp.
Máte-li špatnou náladu, nebo si prostě potřebujete duševně odpočinout tak prosím čtěte. A nemusí být přece každá kniha na vysoké literární úrovni ,aby přinesla štěstí,dobrou náladu a optimismus.

08.11.2017 5 z 5

Beethoven a džínsy Beethoven a džínsy Krystyna Siesicka

Velmi pěkně psané,stručné a při tom perfektně navazující i popisné a ne únavné. Jen mi tam chyběl nějak konec.????? Proto dávám jen čtyři hvězdičky.

31.10.2017 4 z 5

Moje zlatá Audrina Moje zlatá Audrina Virginia Cleo Andrews

Musím přiznat, že začátek pro mne byl tak nějak divný a to co do děje tak i stylem . Kdybych od autorky nečetla jiné knihy, asi bych tuto knihu odložila a nedočetla. Ale pak jsem se do knihy přece jen začetla. Určitě to není to, na co jsem u autorky zvyklá. Ke knize se asi nebudu vracet, ale k autorce určitě ano.

15.10.2017 3 z 5

Ostrov Bohyně Ostrov Bohyně Michelle Paver

Na doporučení jsem si nejprve přečetla POZNÁMKY AUTORKY a po přečtení knihy toto doporučuji každému. Kniha by bez toho působila jako pohádka pro dospělé. Takto si čtenář připomene, že chápání světa a jevů v popisované době a v popisované oblasti bylo jiné a bere příběh tak nějak jinak. Pro mne to bylo příjemné, napínavé a i působivé počtení.

02.09.2017 5 z 5

Ani pták nezazpíval Ani pták nezazpíval Farley Mowat

Nerada čtu knihy o válce, ale mám rada knihy Farleyho Mowata. A tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. A nelituji. I když mi z knihy nebylo dobře, ale je nutné si připomenout, že se takové hrůzy děly . Styl jakým je kniha psána tu krutost a nesmyslnost války podtrhne ale i zmírní , ale jen trochu. Musí to být strašné něco takového prožít a nevím jak se lidé s takovými prožitky pak vyrovnávají,..... ale musí a spisovatel se z toho dostává psaním. Není to krvák a přesto z toho mrazí.

19.08.2017 4 z 5

Mimořádný případ Mimořádný případ Ota Dub

Mám ráda knihy od pana Duba. Jeho schopnost popsat obyčejné situace a věci tak, aby popis neunavoval a přitom vypovídal vše a ještě vás zaujal - na jedničku.

30.07.2017 5 z 5

Vandrovali vandrovníci Vandrovali vandrovníci Adolf Branald

Knihu jsem dostala již před několika lety k narozeninám a to hlavně proto, že rodina ví, že mám ráda ilustrace pana Cyrila Boudy. Přerovnávala jsem knihovnu a ejhle, krásná kniha (zevnějškem) a já ji nečetla. Tak jsem se do ní začetla. A ona je krásná i obsahem. Doporučuji přečíst jako návod pro životní optimismus.

05.07.2017 4 z 5