lenyleny lenyleny komentáře u knih

Babylon 2 Babylon 2 Margita Figuli

Taktéž druhý díl byl skvělý. I když jsou zde někdy velmi podrobné popisy čehokoli, nepůsobí to jako rozvleklé, nudné nebo zavádějící. Pro mne velice mistrně napsané a myslím si , že se ke knize ještě po nějaké době vrátím. Kniha má velmi překvapující závěr. Oba díly doporučuji.

18.03.2022 5 z 5

Opeřený had Opeřený had Edgar Wallace

Kniha se velmi dobře četla, má spád, nejsou zdlouhavé popisy. U této knihy si přesně uvědomuji, že autor působí i jako novinář - fakta bez zdlouhavých popisů a přitom čtivé a vlastně i podmanivé. Doporučuji.

17.03.2022 4 z 5

Jak vyzrát na cholesterol Jak vyzrát na cholesterol Debra Lee Katz Gordon

No nedá se říci, že bych přečetla vše, ale podstatnou část, hlavně to co mne zajímá a to co by mi mohlo pomoci. Část věcí se opakuje , ale to mi nevadí- opakování matka...... . Je to jedna z knih, ke které se člověk bude vracet aby si věci připomněl nebo se v něčem ujistil, nebo aby mohl vyvrátit své pochybnosti. Takže do knihovny patří.

19.05.2021 4 z 5

Poslední láska císaře Karla Poslední láska císaře Karla Hana Parkánová-Whitton

Čtivý román - ano, historický - již méně. Kniha ani nezklamala, ale ani nenadchla. Já si pod pojmem historický román představuji trochu něco jiného. Ale to neznamená, že by se mi kniha nelíbila, nebo že by byla špatná. Jen se k ní asi již nevrátím.

07.05.2021 3 z 5

Ani tento díl mne nezklamal a asi se mi líbil nejvíc. Na jednotlivé postavy jsem si již zvykla a v tomto díle, kde není již tolik popisovaných bojů jsem si je velmi vychutnávala. Tak se již těším na pátý díl.

01.05.2021 5 z 5

Jean Barois Jean Barois Roger Martin Du Gard

Knihu jsem začala číst , protože jsem se chtěla dozvědět něco víc o Dreyfusově aféře. Tak nějak jsem si obnovila vědomosti , ale čekala jsem více podrobností. Celkově mi kniha nesedla, jednak stylem ( psáno tak trochu jako scénář ) a jednak filosofickými úvahami a rozhovory , které ale jakoby nebyly dotažené. Přesto mne donutily se nad určitými úvahami zamyslet. Což je vlastně asi to nejvíc co mi kniha přinesla. Knihu jsem dočetla, ale asi se k ní nevrátím.

09.02.2021 3 z 5

Křížovkářský slovník Křížovkářský slovník Jan Novotný-Kuzma

O této knize se nedá napsat, že je přečtena, ale asi že je neustále čtena. No v současné době, kdy doma trávíme více času a křížovky se staly skoro denním rituálem je dalo by se říci nejpoužívanější knihou. Díky za ní. Bez ní bych asi některé křížovky nedoluštila.

06.11.2020 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tak nevím. Kniha se četla velice dobře, a námět mne také zaujal, ALE ale . Pro mne kniha neměla konec, na to jak se dobře četla a držela čtenáře stále v očekávání, tak najednou nic. Ale přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Bylo to něco jiného a docela jsem si při ní odpočinula. Za ten konec nekonec dávám o jednu hvězdičku méně.

14.10.2020 4 z 5

Nápadník z inkubátoru Nápadník z inkubátoru Ivan Milan Jedlička

Sice krátké, ale perfektně napsané příběhy ze života. Smekám, protože takto umí psát jen málokdo. Stručné, jasné ,ale přitom poutavě napsané, a přes minimalismus výpravné.

14.08.2020 5 z 5

O liščí mámě O liščí mámě Irina Korschunow

S vnučkou jsme dočetly , ale nějak se jí to nelíbilo. Asi proto , že hned na začátku bylo napsáno, že malé lištičce zabili maminku. To si pamatovala z celé knihy nejvíc. Asi jsem ji měla přečíst později.

11.08.2020 3 z 5

Domeček na Vesuvu Domeček na Vesuvu Ludmila Vaňková

Knihu jsem četla již dříve, ale stále se mi vybavují některé pasáže. Prostě tato PANÍ SPISOVATELKA umí napsat knihu, tak aby se na ní nezapomnělo a může to být román ze současnosti nebo historický. Díky.

04.08.2020 5 z 5

Hodinky s lokomotivou Hodinky s lokomotivou Václav Čtvrtek (p)

Byla to jedna z oblíbených knih mého syna a nyní z ní čtu i jeho dětem. Ale takové obliby nedosáhla. No je to již jiná generace

17.07.2020 3 z 5

Encyklopedie vyšívání Encyklopedie vyšívání Melinda Coss

Dobrý základ pro vyšívání. doporučuji mít při ruce, jestliže se chcete věnovat vyšívání.

17.07.2020 5 z 5

Vyšívame na netradičných materiáloch Vyšívame na netradičných materiáloch Margita Barišová

Knih o vyšívání mám několik, ale tato mi dala asi největší inspirace. Stále se k ní vracím.

17.07.2020 5 z 5

Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Písky Sakkáry / Prostá pravda / Zrádný měsíc / Tři přání Barbara Delinsky

Kniha - Tři přání - je velmi smutná , ale jako doplnění k ostatním knihám a tématům v této knize dobře vybraná. K ostatním knihám jsem komentáře napsala přímo k titulům od jednotlivých autorů. Jako celek doporučuji.

28.01.2018 4 z 5

Beethoven a džínsy Beethoven a džínsy Krystyna Siesicka

Velmi pěkně psané,stručné a při tom perfektně navazující i popisné a ne únavné. Jen mi tam chyběl nějak konec.????? Proto dávám jen čtyři hvězdičky.

31.10.2017 4 z 5

Ostrov Bohyně Ostrov Bohyně Michelle Paver

Na doporučení jsem si nejprve přečetla POZNÁMKY AUTORKY a po přečtení knihy toto doporučuji každému. Kniha by bez toho působila jako pohádka pro dospělé. Takto si čtenář připomene, že chápání světa a jevů v popisované době a v popisované oblasti bylo jiné a bere příběh tak nějak jinak. Pro mne to bylo příjemné, napínavé a i působivé počtení.

02.09.2017 5 z 5

Vandrovali vandrovníci Vandrovali vandrovníci Adolf Branald

Knihu jsem dostala již před několika lety k narozeninám a to hlavně proto, že rodina ví, že mám ráda ilustrace pana Cyrila Boudy. Přerovnávala jsem knihovnu a ejhle, krásná kniha (zevnějškem) a já ji nečetla. Tak jsem se do ní začetla. A ona je krásná i obsahem. Doporučuji přečíst jako návod pro životní optimismus.

05.07.2017 4 z 5

Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Julie Garwood

Tanec v Přítmí J.Garwood : Je to čtivá kniha, ale příběhem mne nějak moc nezaujala. Banální příběh okořeněn detektivní zápletkou.
Ochránce- R.Crais : Protože je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla , nemám srovnání. Ale pro mne je to velice čtivé, má to spád a styl. I když to není typická detektivka , je to žánr který neomrzí. Takže mám zase autora , jehož knihy se mi budou velice dobře číst.
Opravdové zlo - G.Iles Při čtení této knihy mi běhal mráz po zádech už jen z pomyšlení, jak se dá věda a výzkum jednoduše zneužít. Je to velmi působivě až sugestivně napsané. Doporučuji přečíst.
Čarovná Zahrada- S.A. Allenová : Hezká oddechovka, nenadchne, ale ani neunaví.

08.05.2017 4 z 5

Konzervovanie a mrazenie v domácnosti Konzervovanie a mrazenie v domácnosti Jaroslav Balaštík

Tuto knihu jsem dostala od maminky, v době, kdy mně to ještě moc nezajímalo. Ale postupem času jsem za ní byla vděčná. (a posloužila i při křížovkách, jako slovníček). Vím, že nyní jsou již jiné a novější možnosti , ale základ čerpám vždy z této knihy.

22.01.2017 5 z 5