Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Zmiznuté dievčatá Zmiznuté dievčatá Angela Marsons

Skvele pokračovanie serie.

24.06.2022 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Maximalne odporúčam. Nie len že to bolo ukážkové švédske krimi ale aj skvelá rodinna dráma. Všetky postavy (Adam, Stella, Amina, Ulrika aj Michal) boli úžasné. Od začiatku som tušila koniec ale aj tak celý príbeh bol tak dobre napísaný, že mi to ani nevadilo.

24.06.2022 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Osobne som s knihou spokojná. Príbeh ma dobre tempo a klasické detektívky a najmä Poirota mám rada. Aj na Catchpoola som si zvykla takže určite si ešte niečo od autorky prečítam.

23.06.2022 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

(SPOILER) Nakoľko už skôr som videla televíznu adaptáciu s Amy Adams a dopredu som vedela ako to dopadne aj tak ma mrazilo z postavy Ammy a toho všetkého čo sa stalo Camille. Kniha je dosť krátka a číta sa rýchlo. Postavy sú komplexné a aj ked Camille je hlavná rozprávačka aj tak ponúka pohľad do hĺbky hlavne Adory a Ammy. Podľa mňa je thriller jednoznačne pútavý a temný.

22.06.2022 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

S knihou som bola maximálne spokojná. Bola to posledná kniha, čo mi chýbala z tejto série nakoľko som nešla stále podľa poradia, a som rada, že som si ju nechala na 'záver'. Postavy mám rada a tak ako aj predchádzajúce bol príbeh napínavý a pôsobivý.

22.06.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Úžasné pokračovanie s Joonom, Sage a Jurekom. Príbeh bol ako vždy od začiatku napínavý, dômyselný a akčný. Autorského dua sa nič iné ako skvelé pokračovanie série nedalo očakávať.

22.06.2022 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha bola super. Mne sa príbeh náramne páčil. Pre mňa asi druhá alebo tretia najlepšia zo série. Vrelo odporúčam.

21.06.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zase raz úžasné krimi s Joonom Linnom. Príbeh je od začiatku napínavý a jednoznačne predchádza očakávania, čo začal prvými zmienkami o Jurekovi Walterovi z predchádzajúcich dieloch. V tejto série sa skrátka nedá inak ako pokračovať.

21.06.2022 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Prvých pár kapitol bolo dosť nezáživných ale potom som knihu jednoducho musela dočítať. Príbeh naozaj vtiahol človeka do deja. Grace bola záhada, ktorú ani po dočítaní nechápem ale práve to je na tom skvelé. Určite odporúčam.

20.06.2022 5 z 5

Klamári Klamári Emily Jenkins

Začiatok ma zaujal ale postupom času ma kniha trocha sklamala. Ťažko sa orientovalo v deji, ktorý Cadence rozprávala, čo je škoda lebo inak nápad bol super.

19.06.2022 3 z 5

Manželka na poschodí Manželka na poschodí Rachel Hawkins

Príbeh bol dobrý ale až tak veľmi ma nezaujal. Od začiatku som všetko správne uhadla, a tak koniec nebol nijako prekvapivý. Postavam chybala hĺbka a aj ked Jane mi bola sympatickejšia ako Bea nevadilo by mi ani keby som príbeh nedočitala.

19.06.2022 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha je od začiatku do konca zaujímavá a napínavá. Kim aj jej najvernejších som si obľúbila a postava Alex a toho, čo dokázala bola naozaj desivá. V sérii budem určite pokračovať aj ked vo veľa veciach mi postava Kim pripomína detektívku Helen Grace alebo F.B.I agentku Sayer Altair z ich vlastných sérii.

19.06.2022 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Podľa mňa kniha bola skvelá a od prvej strany som ju hltala. Všetky postavy nech boli ake boli (okrem Clare, ktorá mi okamžite nesadla) som si ihned obľúbila. Psychologický thriller to bol zaujímavý a zápletka prepracovaná. Môj osobný nazor je, že kniha by si zaslúžila aj lepšie hodnotenia.

18.06.2022 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Štýl písania mi pri tejto knihe tak úplne nesadol. Rozprávanie príbehu mi prišlo chaoticke, čo je škoda lebo téma bola dobra a keby som mala porozprávať iba hlavné body príbehu človek by si naozaj myslel, že je to skvelý a zaujímavý pribeh. Naozaj sa mi páčila asi iba preposledná a posledná časť.

18.06.2022 2 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Osobne som s knihou spokojná. Kapitoly boli krátke a rýchlo sa čítali. Postava Elin sa mi páčila aj ked zo začiatku bola trocha roztržitá. Ako to bolo so Samom som typovala od začiatku správne ale ten epilog ma dosť zarazil ale vďaka nemu práve dávam plný počet. Je to dobrá detektívka a zaslúžila by si lepšie/vyššie hodnotenia.

17.06.2022 5 z 5

Zoznam hostí Zoznam hostí Lucy Foley

Na knihu som sa tešila už dlho a musím povedať je to absolútna bomba a stálo to za to čakanie. Postavy sú do hĺbky prepracované a každá kapitola ponúka iný jedinečný hlas, ktorý pomaly rozmotáva príbeh. Kniha naozaj pripomína klasické detektívky a aj keď chýba vyšetrovateľ pri tomto príbehu to ani nevadí. Príbeh je dômyselný a napínavý a jedine, čo lutujem, je že nemá viac strán. Maximálne odporúčam každému kto má rad detektívny a thrillery.

16.06.2022 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Kniha bola super. Meave som mala rada už aj v predchádzajúcej knihe ale okrem nej som si nové postavy až tak neobľubila. Bavilo ma čítať, čo sa dialo s pôvodnou štvorkou. Ale samotný príbeh ma zaujal až od polovice teda vraždy. Potom to už bolo naozaj také dobre ako cela prvá kniha.

15.06.2022 4 z 5

Dievča, 11 Dievča, 11 Amy Suiter Clarke

Kniha sa mi veľmi páčila. Štýl písania bol super aj časti s podcastom aj normálny text pekne pasovali a rozprávali pribeh v dobrom a rychkom tempe. Identitu Elle som typla hned ale inak to bolo pekne napínavé. Určite vrelo odporúčam všetkým, čo majú radi thrillery o sériových vrahoch. Myslím si, že by si učíte by si založila viac a lepšie hodnotenia.

14.06.2022 5 z 5

Pekne spinkaj, bábika Pekne spinkaj, bábika M. J. Arlidge

Kniha sa mi páčila o niečo menej ako predchádzajúce ale aj tak som bola spokojná. Kapitoly sú krátke takže sa svižne a dobre čítajú. Príbeh bol zaujímavý a postavy Helen a Charlie mám rada.

14.06.2022 4 z 5

Žena za dverami Žena za dverami Cass Green (p)

Nebolo to uplne najlepší thriller. Hoci téma bola ako stvorená pre tento žáner, štýl písania ma veľmi nezaujal. Najviac na knihe sa mi páčil Hesterin koniec.

13.06.2022 3 z 5