Liduka Liduka komentáře u knih

Stírací losy Stírací losy Kerstin Ekman

Kniha absolutně o ničem. V anotaci je řečeno vše, co se v podstatě stane. Kdo je otcem Inge se dozvíte asi tak v polovině a pak jen čekáte, zda přijde ještě nějaký skandál, ale to se nestane. Třičtvrtě knihy jsem přeskákala rychlostí blesku a i to jsem si mohla odpustit a přečíst si posledních pár stran a o nic bych nepřišla.

16.09.2017 2 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Co říci. Kniha mě trochu zklamala. Těšila jsem se, že to bude něco ve stylu Kate Morton nebo L. Riley, ale té minulosti tam bohužel moc nebylo a navíc mi přišla zmínka o ní taková nedokončená (hlavně co se týkalo Maddiina otce-podle mě si zasloužil, aby se také trochu víc rozpovídal o Nancy) a chaotická hlavně co se týkalo Catherine. Nějak jsem nepochopila, proč jí tam autorka zakomponovala. Mohla alespoň uvést, jak a přes koho je s ní Maddie příbuzná - takový malý rodokmen by neuškodil. To by to alespoň trochu vylepšilo. Také mě neskutečně štvala Hannah. Kdybych doma měla takového spratka tak nevim. Za mě 3 a půl hvězdičky.

13.09.2017 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Skvělá kniha plná humoru, od které jsem se nedokázala odtrhnout, i když už nejsem nějaký ten pátek YA. Leea nešlo si nezamilovat. Moc se těším na další díl.

03.09.2017 5 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Sice jsem původně chtěla dát 4 hvězdičky za ten pomalejší rozjezd a neustálé odbočování z hlavního příběhu k Jeremymu, ale ten konec to vynahradil. Jen mě mrzí, že tam autor nepopsal, co se vlastně v ten osudný den seběhlo mezi vrahem a Crystal.

31.08.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Z knihy mám smíšené pocity. SPOILER: Ze začátku jsem se nemohla odtrhnout, protože to bylo fantastické a čekala co se z toho nakonec vyvrbí. Líbily se mi jiné světy, které Jason navštívil a že nakonec našel ten svůj. Jakmile se ale v jeho světě přeJasonovalo, tak se z toho stala hrozná slátanina a zkazilo mi to celkový dojem z knihy. Chápu, že ty Jasonové tam někde prostě byli a taky se chtěli dostat k Daniele, ale tohle bylo až moc přehnané a to vraždění taky. Za mě tedy zklamání.

26.08.2017 3 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Na knihu jsem se moc těšila, protože mám ráda knihy, kde se střídá minulost a současnost, ale docela mě zklamala. Byla psaná dost rozvláčně a moc se tam toho v podstatě nedělo, na to že měla kniha tolik stránek. Navíc byla dost předvídatelná. SPOILER: Sally mě svým chováním rozčilovala, jak se neustále nemohla rozhodnout co vlastně chce a Kitty byla sama proti sobě, když Edovi nic neřekla. Nicméně mě překvapil onen poslední dopis, co si četla Laura v letadle. KONEC SPOILERU. Za mě tedy tři a půl hvězdičky

25.08.2017 3 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Kniha se mi celkem líbila, ale připadalo mi, že tam bylo nakonec až moc zvratů a celkově to na mě působilo dost překombinovaně. Za mě tři a půl hvězdičky

23.08.2017 3 z 5

Duchové minulosti Duchové minulosti Janet Dailey

Popravdě mě kniha dost zklamala. Čekala jsem nějakou pěknou akci, kdy se hledá vrah, najevo se dostávájí rodinná tajemství a dva lidé se do sebe zamilují - přesně jak je psáno v anotaci. SPOILER: Jenže to byla strašná nuda. Asi třičtvrtě knihy bylo o tom, jak se Kelly vypracovala na své místo v televizi a o životě na vinici Rutledgeových. Vražda byla spáchána až v poslední třetině a ta to taky nevytrhla. Neříkám - někomu se kniha může líbit, zvláště tomu, kdo má rád víno a jeho pěstování. Mě ale kniha neuchvátila.

17.08.2017 3 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Skvělá kniha s neobvyklým detektivem. Každá postava tam měla uvedený svůj životní příběh, což bylo vynikajícím zpestřením hlavního děje. Moc se mi líbilo, jak Cal pátral po osudu svého dědečka, který utonul v moři, jehož se týkala minimálně polovina knihy a pak také po vrazích mladé dívky, která měla tu smůlu, že byla prostě příliš hezká. Už se těším na další díly.

16.08.2017 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Skvělá kniha, která ovšem na Hodnou holku nemá. Začátek měl až moc pomalý rozjezd, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbily pohledy jednotlivých postav a také to průběžné odhalování Willowiny minulosti. Určitě doporučuji k přečtení

13.08.2017 4 z 5

Do nebe Do nebe Barbara Cartland

Je to taková miloučká oddechovka na jedno odpoledne.

10.08.2017 4 z 5

Mrtvý dům Mrtvý dům Linda Fairstein

Popravdě mě kniha zklamala. Do třetiny se skoro nic nedělo a těžko jsem se začítala. Navíc mě strašně rozčilovalo, jak Chapman nazýval Alex "děťátkem". Rušivé mi také přišly další Alexandřiny případy, které neměly s hlavní zápletkou nic společného. Poslední třetina však byla velice zajímavá, ale ani to nezměnillo můj názor na hodnocení.

09.08.2017 3 z 5

Všechno zlé je k něčemu dobré Všechno zlé je k něčemu dobré Katherine Center

Skvělá kniha, u které jsem zavzpomínala na to, jak byly začátky péče o dítě těžké. Určitě doporučuji přečíst nastávajícím maminkám.

06.08.2017 4 z 5

Bestie Bestie Thomas Laird

OBSAHUJE SPOILER: Musím se přiznat, že na mě byly vraždy až moc brutální a přišlo mi i těžko uvěřitelné, že by někdo zavraždil tolik svědků, jen aby ochránil bestiálního vraha, vždyť to muselo být samo o sobě podezřelé. Navíc knize sebralo další důveryhodnost to, že se čtenář nakonec vůbec nedozvěděl, proč Carla vláda chránila. Všechno byly jen domněnky a navíc tak nějak přitažené za vlasy. Knize se ale musí nechat, že byla velmi čtivá.

04.08.2017 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Kniha se mi moc líbila. Popisování nejprve bezstarostného života posádky, kterou následně zasáhla ztráta jednoho člena. Napětí se pak dalo krájet. Čtenář se postupem času dozvídal o tom, co jednotlivé postavy zaválo na "Modrou". Zpestřením také byly střídající se kapitoly ze současnosti a minulosti. No a nejvíc mě dostal epilog.

03.08.2017 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Rozuzlení bylo velmi nečekané. Místy jsem ale musela přeskakovat i celé odstavce, které byly až moc popisné, abych se dozvěděla jak to bylo dál.

30.07.2017 4 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Kniha se mi moc líbila. Hlavně to prolínání minulosti a současnosti. Čtenář se tedy postupně dozvídal jaký měl Ramsey Miller život, co předcházelo oné tragédii a kam nakonec zmizel. Možná mi tam trochu chyběla zmínka o tom, jak se vlastně dala Ramseyho hudební skupina dohromady. Jinak ale mohu jen doporučit.

27.07.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo, jak se střídaly kapitoly ze současnosti a minulosti. To, co začínalo jako pohádka o gentlemanovi, který zachránil Grace z nepříjemné situace, do které jí dostala její nemocná sestra, se změnilo v noční můru. Grace jsem litovala a stále doufala, že se jí podaří utéci. Sama jsem nakonec měla chuť Jacka zabít. Nejvíc mě mrazilo, když odříkával své novomanželce "zážitky" z dětství.

23.07.2017 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Jak už tady někdo psal - kniha je opravdu doplňující a vše je zde vysvětleno. Je úžasné, jak to měla autorka promyšlené, to se jí musí nechat. Druhý díl jsem také hltala jako ten první, nicméně první konec byl lepší, protože tam přeci jenom bylo více časových linií a já se nemohla dočkat, až se opět dozvím více z každé z nich. Tady mi také vadilo (ne že bych měla něco proti homosexuálům), že Clove byla lesba, prostě mi to k ní nějak nesedělo. Více by se mi líbilo, kdyby našla lásku, která by byla opačného pohlaví.

22.07.2017 4 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Podle mě zatím nejlepší kniha od autorky. Hannin osud byl skutečně strastiplný a bylo v něm mnoho zvratů. Myslím si, že velké plus také bylo, že se autorka tentokráte více soustředila na minulost a kapitoly ze současnosti tvořily pouze příjemné vsuvky v celém tom příběhu, takže čtenář nemusel dlouho čekat, než se zase něco dozvěděl o Hannině životě.

19.07.2017 5 z 5