LilianaFalcon Online LilianaFalcon komentáře u knih

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Je mi to vážně líto, ale kniha mě nenadchla. Kdyby to natočili jako film, tak se na to ráda podívám, ale takhle mi to přišlo strašně zdlouhavé a o ničem. Okolo 200 strany se konečně začalo dít to, nač jsem čekala. Bohužel okolo 300 strany jsem zjistila, že ani ten zdánlivý zvrat nezapříčinil nic, co by děj rozpohybovalo. Námět byl opravdu zajímavý, ale čekala jsem trochu něco jiného. Vlastně úplně něco jiného.
Možná, že kdybych si napřed přečetla komentáře o tom, že se jedná o elegantní román, tak by mé hodnocení vypadalo jinak. Nebo bych knihu vůbec nevzala do ruky. Kdo ví...

05.02.2016 2 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne :-D Vím, je to divné, většinou mám v těhlech věcech jasno ;-) Jako by mi ten/ta hlavní hrdina vadil.

04.02.2016 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Rozjezd úžasný, pak už to začínalo být zdlouhavé ;-)

02.02.2016 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Nenechte se zmást obálkou, která zavání cílovkou holčičky 10-13 let. Obsah nemá chybu. Takhle jsem si představovala Všechny malé zázraky, které mě nakonec dost zklamaly. V podstatě je to o tom samém, že někdy už je prostě pozdě.
Celou dobu jsem se říkala, jak jsem ráda, že v Čechách jsou ty střední školy menší a snad i smířlivější.

Spoiler: A happy end tam byl, jediné o co mi šlo, bylo, aby Clay nakonec nebyl prevít jako všichni ostatní.

30.01.2016 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Samostatně by ty příběhy nefungovaly a spolu jsou moc zdlouhavé.
Chvíli mě bavila Lizzie, chvíli Darcy. Oboje mělo něco do sebe, ale...
Začátek byl perfektní. Rychlé vtažení do obou dějů. Moc se mi líbilo, jak se Darcyiny osobní zážitky odráží v jejím díle. Thrilerový začátek Zásvětí neměl chybu. Téma autorského i osobního hledání bylo pěkné. Jen tomu celkově něco chybělo. Možná kdyby byl děj více nahuštěný.
A měla jsem problém uvěřit Darcy i Lizzie tu zamilovanost.
Ale moc moc se mi líbily reakce Drcyiných čtenářů, jak by měla pokračovat :-D

28.01.2016 3 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Ach jo. Mně se to vážně nelíbilo. Asi nejsem dostatečně empatická na to, abych si zrovna tuhle hrdinku oblíbila-alkoholička, která má navíc závislost na prášcích na spaní. Potřebovala bych u tohohle příběhu nějak lépe propracovanou psychologii postav, něco co by to celé lépe dotvořilo.
Od začátku mi to připadalo hodně ploché.
Nemyslím si, že je nutně potřeba, aby měl čtenář hlavního hrdinu rád, ale u jiných žánrů ;-)
Škoda docela bych si i knížku se závislou hlavní hrdinkou přečetla. Jen by musela být lépe napsaná.
Jedna hvězdička je za začátek, protože to vypadlo slibně a druhá je za nehodu a zbytek knihy ;-)

27.01.2016 2 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Velmi zajímavé a originální už od úplného začátku. Vůbec jsem nevěděla co čekat, a i tak jsem byla překvapená :-)
Mackenzie je výborně napsaná hlavní hrdinka, která mi nelezla krkem. Pasáže vzpomínek na dědu byly perfektní a asi to nejlepší z celého příběhu. Za hodně povedené považuji i to, jak různě se hrdinka stavěla ke smrti svého dědy a malého brášky.
Když jsem se pak začetla a zorientovala, tak se z toho bohužel to kouzlo pro mě vytratilo. Pak už se z toho stala spíš jen taková young adult detektivka. Chvílemi to se mnou lomcovalo a uvažovala jsem o 5 hvězdičkách, ale na ty to bohužel nakonec zkrátka nemělo.
Archiv a jeho struktura, Historie, ztráta bratra... to všechno se mi moc líbilo, jen mi to přišlo nedomyšlené.

26.01.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Co o tom napsat? Povinná četba, která mě vážně dostala a donutila k zamyšlení. Nutno podotknout, že to se moc knížkám z povinné četby nepovedlo ;-)

22.01.2016 5 z 5

Rychle a vášnivě Rychle a vášnivě Kristy Bromberg

Co je nevýhodou druhého dílu trilogie? Prostě víte, že to neskončí zrovna růžově ;-)
Jinak knížka byla zase super. Nadprůměrná, co se žánru týče.
Hlavní postavy zajímavé,... ale je to prostě druhý díl. Tak je jasné, jaké schéma v rámci trilogie, se tam asi tak může odehrávat.

22.01.2016 4 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Jedna z těch lepších knih tohohle současného romanticko-erotického žánru.
Celou sérii jsem přečetla v angličtině. Je to takové pohodové nenáročné čtení. Oznčila bych to z jednohubku ;-)
Oba hlavní hrdiny tady samozřejmě stíhá palčivá minulost.
Krása, mládí, úspěch... :-D Co víc si přát?

22.01.2016 4 z 5

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu Kathleen A. Tucker

Pro mě zatím nejlepší díl :-) Bylo to celé vtipnější, uvěřitelnější, vůbec mi nevadilo, že už se to neodehrává v Penny's... a zlomených hrdinů už bylo na můj vkus moc ;-)
Prakticky nemám, co bych tomu vytkla. Byla to taková oddechová jednohubka. Přesně to, co jsem potřebovala :-) Žádné sáhodlouhé hloubavé myšlenky.
Asi největší dojem na mě udělalo, že tam nebyly žádné předvídatelné trapné situace. Vždycky jsem si říkala, tak a teď ona uslyší, co on o ní říká a hrozně se naštve, kvůli tomu bude následovat 100 kýčovitých naštvaných stránek plných přihlouplých nedorozumění a dvojsmyslů a tím to autorka zazdí... ale ono se naštěstí nic takového nedělo :-)

21.01.2016 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Ze začátku jsem byla lehce zklamaná, protože... kurnik kam se poděl všechen ten dokonale vyškrtávaný text?! Ale... pak mi došlo, že to k tomu prostě patří. Hlavní hrdinka se změnila a tak se změnilo i její uvažování.
Vysvětlení některých událostí z předchozích dílů se stalo skvělými zvraty a pomohlo to vše lépe pochopit.
Hlavně se mi doopravdy strašně líbil vývoj postav, protože kdyby byly stejné jako na začátku, vůbec by to nedávalo smysl. Takhle to aspoň pomohlo celkovému rozuzlení.
Kdyby byl takhle dobrý závěr každé knižní série, tak se snad ani nebudu zlobit, že jim nestačilo napsat jen jednu knihu :-D

17.01.2016 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Trojúhelníkům nefandím a takovémuhle už vůbec ne.
Tru mi absolutně nesedla. Jake mi přišel lépe napsaný než ona, přece jen bohatý rocker s manýry-od toho se prostě očekává, že vám chvílemi poleze krkem.
Ona byla prostě pipina :-D I když v jednom místě knihy doufala, že se tak nechová. Pro mě se tak chovala celou dobu.
A i kdyby byli hlavní hrdinové lepší, tak se v knize všechno milionkrát opakuje. Jak kdyby byl čtenář hlupák a potřeboval všechno připomínat.
Ale konec se povedl ;-) za to je ta 3. hvězdička. V rámci žánru to totiž zase taková katastrofa nebyla ;-)

SPOILER: Toto říká svému bývalému, kterého podváděla dost nehezkým způsobem:
"Kus mého já po tobě taky touží, ale patřím k Jakeovi..."
Tohle prostě není pro mě :-D Až moc mi to připomíná Bellu x Edwarda x Jacoba ;-) a jedno Stmívání už tu bylo ;-)

16.01.2016 3 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Přiznávám, nepřečetla jsem to celé. Zvládla jsem asi tak prvních 80 stránek (už s přeskakováním) a pak jsem si přečetla posledních 30.
Co o tom říct? Proč mě nikdo nevaroval, že to je telenovela na papíře?!
Na začátku byla patrná jakási snaha udělat to zajímavé, ale kdesi se to vytratilo...

15.01.2016 2 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Knihu jsem se rozhodla nehodnotit, protože chápu, že se to někomu může líbit a že to třeba není v rámci svého žánru tak špatné.
Já se fakt snažila do toho začíst, ale nešlo to, ani jsem to nedočetla. Nevyhovuje mi styl, jakým je to napsané. A hlavně jsem na každé stránce měla s něčím problém.

SPOILER:
Třeba jsem vůbec nechápala Artura s Lilian. V práci se vůbec nebavili, ale byli si sympatičtí. On ji pozval e-mailem na večeři. Jo, to by ještě šlo. Ale když se jí pak na večeři před kolegou prakticky zeptá, jestli spolu budou chodit, ona mu na to kývne. On se pak ovšem při loučení bojí, že Lilian odmítne pozvání na druhé rande, a dá jí jen letmý polibek. V práci ji pak ale objímá nečekaně navíc zezadu, jak kdyby spolu chodili pěkně dlouho... no a to je děj prvních 30 stránek.
Sice se tam stihl objevit náznak detektivní zápletky (chlap co se za nimi plížil ve stínu), navíc tam byl ten prolog, ale bohužel mi to celkově nesedlo.

14.01.2016

Učedník Učedník Taran Matharu

Tak já byla po těch zdejších ovací celkem zklamaná. Ale 3 hvězdičky by byly zase moc málo, když se nad tím tak zamýšlím, protože jsem se od knížky nemohla odtrhnout.
Zklamaná jsem byla hlavně kvůli občasnému pocitu, že je to určeno snad čtenářům od 7 let. Místy prostě hrdina uvažoval a i se choval jako malé dítě a ne 15 letý puberťák, vychovaný těžkou prací, navíc ve společností, kde už je prakticky považovaný za dospělého.
A taky mi to přišlo nedomyšlené. Myslím šlechta x chudý lid a co si teda kdo z nich přeje v rámci invokátorů.
Ale všechno ostatní bylo super :-) Něco mezi Harry Potterem, Hraničářovým učněm a Jak vycvičit draka.

14.01.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nebudu psát, co už všichni psali ;-)
Proč nedávám 5 hvězdiček? Nemám moc ráda, když se střídá děj a postavy. Ocenila bych kratší úseky. Takhle jsem si konečně po 100 stránkách vždycky zvykla na to, koho vlastně sledujeme, a šup, když mě to tedy zajímalo, přeskočili jsme k někomu jinému... a bylo to nanovo... zvykání zvykání a zvykání...
Ale jak jsem hned na začátku uvedla, nebudu psát, co píšou všichni ;-) tak to zestručním. Jednoduše to je dokonale propracované a vymyšlené ;-)

11.01.2016 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Můj nejoblíbenější díl :-) Ale bez mučení přiznávám, že jsem napřed viděla filmy a pak až četla knihy. Takže za oblibu tohohle dílu v mém případě může hlavně filmový Aragorn ;-) a víte co? Ani se za to nestydím :-D
Jinak celé to putování má naprosto dokonalý závěr. A i když jsem napřed viděla filmy, tak knihy mě naprosto dostaly. Jen je škoda, že už jsem měla příliš předsunutou filmovou verzi toho, jak to všechno vypadá...

PS: Taky jste si ve filmu všimli, že když Aragorna umyli a udělali z něj toho krále, už to nebylo ono? ;-)

11.01.2016 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Jsem na rozpacích. Je to pěkné, ale...
Píseň krve si mě získala hlavně díky stylu vyprávění. Druhý díl už je psaný jinak, už to není jen Vélin a kronikář.Teď je to Frentis, Vélin, Lyrna... Normálně by se mi to tím pádem už tolik nelíbilo, ale ono se mi to i tak líbí! ;-)
Je to zajímavé, já jsem zvědavá, co se s každým z nich bude dál dít, jen horko těžko knihu odkládám a strašně se těším, až budu číst dál... Jen nevím, jestli bych z téhle knihy byla tak nadšená, nebýt úžasného prvního dílu-za tu nejistotu ubírám jednu hvězdičku, i když je to možná nespravedlivé.

Ale stejně jako u prvního dílu se musím pozastavovat nad tím, že to v ruce nejspíš neměl žádný korektor a je to děsná škoda... to je druhý důvod, proč to přišlo o jednu hvězdičku. Bylo tam těch chyb už prostě moc.
Jinými slovy nadšená jsem stále a hodně!
Rozhodně to pro mě není propadák jako pro některé. Jen je potřeba se smířit s tím, že se to od prvního dílu dost liší. Ale proč by to mělo být špatně? Kdyby to bylo prašť, jak uhoď, tak taky budou všichni remcat ;-)

11.01.2016 4 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Hezký rozjezd, ale pak to pro mě ztratilo kouzlo. Až konec se zase povedl.
Tohle téma zakázané lásky už bylo tolikrát zpracované, že je těžké k tomu ještě něco dalšího vymyslet. Tentokrát se to prostě podle mě nezdařilo.

09.01.2016 2 z 5