LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Neuvěřitelně špatně napsaná knížka, ve které jedno klišé střídá druhé a hrdinka je neskutečně natvrdlá.

26.08.2018 2 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Nebylo to špatné, ale hlavní hrdinka na mě od začátku byla trochu moc alternativní a pokrytecká.
I když to celé mělo i svá kouzla. Třeba vztah dědy a té čarodějnice od vedle :D a čivava Pinky byla taky hezká vsuvka. Bohužel to zatím považuji za nejslabší díl série.

11.08.2018 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Čekala jsem něco úplně jiného. 2. díly většinou bývají o tom, kolikrát se ti dva na sebe naštvou, jak jim všichni hází klacky pod nohy, kolikrát se rozejdou atp.
Jenže tady se o jejich vztahu nepochybovalo, řešila se Elly psychika a rodina a bylo to prostě nádherné :-)

08.08.2018 5 z 5

Růže v zimě Růže v zimě Kathleen E. Woodiwiss

Začátek sice ta nesnášenlivá klasika, kdy Christopherovi "růžička" jen sprostě a nevybíravě nadává, ale vyklubal se z toho docela pěkný příběh :-) a i když jsem měla obavy, že se to bude občas vyvíjet k mé nelibosti, tak z toho autorka vybruslila velmi pěkně.
Strašně jsem se totiž bála, že až hrdince konečně dojde pravda, bude následovat 200 stran dalšího nadávání a urážek, naštěstí se to nestalo.

18.06.2018 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Pro mě zklamání. 3/4 knihy se v podtatě nic nedělo, jen se řešily vztahy a intrikaření. Osobně tenhle díl považuji za nejslabší z celé série.
Na druhou stranu jsem furt byla zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet a jak to autorka zakončí, takže jsem prostě četla dál :-D

14.05.2018 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

V podobném duchu jako Jeden plus jedna ale o trochu slabší. Jako by tomu něco chybělo. Možná aspoň nějaký náznak humoru nebo nadsázky?
Byl to krásný příběh, poutavý a dojemný, ale autorka mi přišla chvílemi občas "až moc ukecaná", kdyby se to trošku seškrtalo a místo toho přidalo něco trošku nového, bylo by to na 5 hvězdiček.

24.03.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Spíš tak 2,5 hvězdičky. Obměkčilo mě až zařazení do knížek pro děti a mládež a dívčí četby.
Strašně moc zbytečného textu o ničem. Málo dimenzí (když už to má být těch Tisíc kousků) a všeobecně nedotažené. Nevím jak vy, ale třeba z konce jsem byla vyloženě zklamaná a vůbec ne překvapená.

14.03.2018 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Tak tohle mě doopravdy nenadchlo. Začátek ještě vypadal slibně, ale místo toho, aby se to nějak rozjelo, byla to prostě strašná nuda s hromadou tlachání.

08.03.2018 2 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Tak na takovyhle rozvlekly stredoskolsky drama uz jsem asi stara. Nemohla jsem se zacist, prima rec mi rvala usi a celkove mi styl nesedl.

22.11.2017 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Jsem rada, ze nejsem sama, kdo neni Alence ani jejim prevypraveni naklonen.
A vazne me to mrzi, protoze tentokrat to bylo vazne skvele napsane...
Snad i jako omluvu autorce jsem dala aspon 3 hvezdicky.

22.11.2017 3 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Ano, bylo to o neco slabsi nez prvni dil, ale taky to bylo tim, ze uz jsem jednou ten uzasny styl vypraveni zazila a ocekavani byla tudiz lehce premrstena.
Kazdopadne jsem se do Chalida opet zamilovala :-D Knizku jsem precetla skoro na jeden zatah a vubec se mi ji nechtelo odkladat :-)
Libilo se mi, jak se autorka v nicem prilis nenimrala a postavy vse systematicky resili. Hezky problem po problemu :-D Zadny premrsteny chaos, ve kterem by se ctenar ztratil ;-)

08.11.2017 5 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Spoiler: A to mne se zase libi, jak rychle mu odpustila. To mam prave u autorky rada. Nedela z toho dalsi drama na 100 stranek, kdy se musi hlavni hrdina kat a plazit se po kolenou. Hlavni hrdinka je tam od toho, aby pochopila jeho pohnutky a odpustila mu :-) Kez by to takhle fungovalo i ve skutecnosti ;-)

28.10.2017 5 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Jedna z nejlepsich knih autorky. Oba hlavni hrdiny jsem od zacatku milovala, chapala jejich pohnutky a hlavne se mi libilo, jak se umeli prizpusobit situaci a po tom navalu emoci se uklidnit a zkusit si, jak se citil ten druhy...
A jako vzdy umela autorka i do tohohle dila vklinit uzasne vedlejsi postavy.

A kdyz bych spoilovala:
Stejne na me nejvetsi dojem udelalo, kdyz se Thorton rozjel pro titul Markyze, Elizabeth delala pred soudem husicku a Thorton dorazil na zaver do skotska. Kdyby vsechny romanticke knihy mely podobne tri zaverecne pilire, nikdy by se nestalo, ze neni, co cist ;-)

15.10.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Krasne zakonceni serie. I kdyz mi bylo furt tak nejak smutno. A hrozne me stvalo, jak do toho vseho neustale zasahovala Peterova mamka.

05.10.2017 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Začátek byl velmi nadějný, skoro bych řekla, že jsem se rychle začetla. Jenže pak jsem se začala nudit a už mě to nepustilo. Hlavně mi to celé připadalo hodně chaoticky napsané.

19.09.2017 2 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Mně se to teda strašně moc moc líbilo :-)
Anna byla sympaťanda, která dostala pořádnou životní lekci a stejně tak Daniel. Jejich vztah se vyvíjel krásně decentně, žádné hromady hormonů a nekonečný chtíč... Přesně takhle si prostě představuju pravou romanci.
Nešlo se nesmát u pasáží s Anninými svěřenkami, prostě jednorožci a dramatické hry byly super :-)
No a hlavně to mělo i tu napínavou strunu a hrozící nebezpečí...
Pro mě jasných 5 hvězdiček :-)

05.09.2017 5 z 5

Nehanebná Beth Nehanebná Beth Karen Robards

Nejlepší díl série. A strašně se mi líbilo, jak autorka všechny ty příběhy propletla ještě víc.
Niela jsem si velmi rychle zamilovala a Beth byla ze sester má favoritka od úplného začátku :-)
Místy mi příběh sice připadal zdlouhavý, ale závěrečná část knihy vysloužila tomuto dílu 5 hvězdiček.

04.09.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Byly i předchozí díly spíš pro mladší čtenáře? Nebo to až tady tak moc bilo do očí?
Opět to bylo vtipné (a to fakt hodně, miluju autorky smysl pro humor), občas i napínavé, ale kromě Secrecy mně to tak grandiózní, jak slibuje přebal, nepřipadlo.
A hlavně jsem tak nějak doufala, že když je to závěr, že nám autorka celý ten svět a jeho fungování nějak osvětlí.
Těch necelých 390 stránek prostě bylo moc na to, jak se tam vlastně nic nedělo.

28.08.2017 3 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Hlavní hrdinka byla prostě otřesná...

21.07.2017 1 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Čekala jsem to horší :-D Takže jsem nakonec mile překvapená. Byla to taková klasika, i když hlavní hrdinka asi špatně napsaná, protože mi nepřišlo, že by měla až tak oslnivě prořízlou pusu...

09.06.2017 4 z 5