LilianaFalcon Online LilianaFalcon komentáře u knih

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Jestli máte rádi německé romantické filmy, tak tohle je rozhodně pro vás :D Dva romantické příběhy, rodinná tragédie, trocha těch nejasností, co se osvětlí, a happy end.
Mě to neurazilo, ale ani nenadchlo.

30.04.2019 3 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Autorku čtu anglicky a překlad ji trochu zkazil.
Každopádně tohle je její typická knížka. Děj je jednoduchý s lehkým čekaným wau efektem. Hodně se toho nakecá a chvílemi to působí rozvlekle. Hlavní hrdinka je hodná holka ulítlá svým vlastním způsobem a hlavní hrdina je grázl. Ale ne takový, kterého lze napravit. Prostě je to sobec :D
Líbí se mi, kolik prostoru autorka věnovala závislosti na drogách a alkoholu, že to nebylo jen přidružené téma.

27.04.2019 5 z 5

Ysobel: srdce z diamantu Ysobel: srdce z diamantu Marie Cordonnier (p)

Super série. Něco takového by se mi líbilo od nějaké jiné autorky :D Třeba Lisa Kleypas nebo Sabrina Jeffries?

23.04.2019 4 z 5

Pán mého srdce Pán mého srdce Jo Beverley

Vysoké hodnocení dávám, protože mě autorka tentokrát mile překvapila.
I když to říkám nerada, knížka byla místy zbytečně zdlouhavá. Pokud by si dal někdo tu práci a seškrtal to, mohlo by to být ještě lepší.

17.04.2019 4 z 5

Naprosto super knížka. Na jedné stránce stručný příběh dívky/ženy z minulosti nebo i současnosti, která by se mohla stát inspirací pro jiné malé rebelky a hned na vedlejší stránce její umělecké zpodobnění.
Vyprávění je to dostatečně jednoduché, aby oslovilo malá děvčátka a neodradilo je to strohými fakty nebo daty. Naopak knížka nechává dostatečný prostor na diskusi s rodičem a dohledávání dalších informací, pokud by někdo obzvlášť zaujal.
Jsou tam hrdinky minulosti i současnosti, takže se řeší i aktuální témata. Líbí se mi zapojení i dívek narozených po roce 1990. To, že jejich příběhy nejsou známé ještě neznaméná, že by v knížce neměly být.
Abecední řazení bych osobně nevytýkala. Líbí se mi, že je díky tomu knížka pestrá a člověk tak neskysne dlouho u jednoho odvětví nebo v jednom období.
A protože mám dva syny, vůbec by mi nevadilo něco podobného pro malé rebely :D

16.04.2019 5 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Charlse s Annou mám strašně ráda. Nebýt jich, dám jen tři hvězdičky, protože zajímavá mi přišla první a poslední část.

15.04.2019 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Docela dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na vzhled některých postav, prostě jsem měla trochu jinou představu.
Zbytek asi neumím moc posoudit, protože komiksy jsem četla kdysi dávno :D A to byl Asterix a Čtyřlístek a spol...
Na to, že je Iko samostatná knížka, mi to přišlo dějově takové nijaké. Příliš rozpracovaných témat-

31.03.2019 3 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Z Vypálené nenávisti mám hodně smíšené pocity. Na mě osobně takový dojem totiž neudělala, ale chápu, proč je okolo ní v rámci YA literatury takové haló.
Asi už na některé věci zkrátka začínám být stará. Za mě tahle knížka nepřišla s ničím novým. Začarovaný kruh: špatné vzdělání, žádná práce, málo peněz, zločin? To není žádná novinka. A neplatí to jen pro ghetta v USA. To, že jsou znepřátelné skupiny, že se někdo cítí být nadřazený druhému, že... To prostě najdete v každé druhé dystopii nebo klidně i fantasy.
Díky reálnému prostředí a zasazení do součanosti si ale knížka může najít cestu k mnohem širšímu okruhu čtenářů. A proto jí hodně fandím. Čím víc teenagerů tohle bude číst tím líp. Ono těhlech příkladů není nikdy dost a třeba přečtení Vypálené nenávisti na někoho udělá větší dojem než výklad učitele při hodině dějepisu.
Bohužel mi ale knížka přišla zdlouhavá. Na můj vkus hlavní hrdinka až moc řešila, jaké nosí kecky, a celkově mi byla chvílema dost nesympatická.

19.03.2019 3 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Bohužel jsem knížku nedočetla. První kapitoly vypadaly slibně. Říkala jsem si, že je to takový pomalejší rozjezd, ale bylo to vtipné, tak proč ne....
Jenže ono se tam stále nic nedělo. Přibývaly postavy, popisy a děj se jen vlekl.

19.03.2019 2 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Nadprůměrně dobře napsaná knížka, která úmyslně nepředhazuje dokonalou hrdinku, která se stala jen nešťastnou obětí. Tohle je o hodně nedokonalé holce, pořádné puberťačce. Která byla šikanovaná a která se do nenávistné pozice sama stavěla. Kterou napadlo, že si všechny ty, co jí pijou krev, začne psát na SEZNAM.
Vyprávění o tom, co se stalo před tím než Nick vytáhl zbraň a začal střílet do spolužáků ze SEZNAMU ve školní kantýně, co se dělo během toho ale i potom. Prostě další knížka o vyrovnávání se s tíhou života.

06.03.2019 4 z 5

Hrdina z hor Hrdina z hor Suzanne Enoch

Občas zdlouhavé, ale jinak moc povedená knížka. Anglický voják, ze kterého se nečekaně stane vévoda? Proč ne... Autorka to ale posunula ještě dál. Tohohle Anglána nahnala do Skotska. Super nápad :-)
Spousta vtipných situací a řekla bych, že i vyvedený překlad (pár překlepů v dnešní době jako vadu na knížce nevidím). Samozřejmě rozuzlení bylo dost předvídatelné, ale je to hlavně romantika ne detektivka, takže to taky jako kaz nevnímám.

22.02.2019 4 z 5

Kumánska princezná Kumánska princezná Jana Pronská

Tak jsem se nechala nachytat vysokým hodnocením. S korekturou textu si moc práce nedali, což vždycky dobrý dojem z knížky kazí. A i když mám historické romance ráda, tak tahle mi nesedla. Na můj vkus byly postavy moc tvrdohlavé. Přestože se toho dá hodně omluvit dobovým smýšlením, nějak jsem se s příběhem ani postavami nedokázala sžít.

16.02.2019 2 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Předvídatelný děj, ale nebylo to na škodu. Čtenář měl více informací než hrdinové a postavy naštěstí nejednaly hloupě. Chyběl tomu Halt a Will - teda spíš humor s nimi spojený, takhle se vtiné scénky omezily na Trkače. Jinak byla knížka super, už se těším na další díl.
Změna překladatele byla bohužel znát. Will Treaty je hodně velký přešlap.

12.02.2019 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Nora Roberts

Na to, jak je knížka krátká, mi připadala zdlouhavá a hrozně ukecaná.

09.02.2019 2 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Z Willa je v tomhle díle na můj vkus moc často hlupák.

06.02.2019 4 z 5

Čest ničemy Čest ničemy Christi Caldwell

Dala bych 5 hvězdiček, ale v knize bylo několik chyb v ději, u kterých si nejsem jistá, jestli byly způsobené špatným překladem nebo předlohou. A to do toho ani nepočítám všechny ty chyby v interpunkci a překlepy! Něco takového bych očekávala u knížky, kterou si autor vydává sám nebo spolunákladem, ale rozhodně ne u většího nakladatelství.
Jinak knížka byla úžasná. Byla to ta správná dávka romantiky a nenápadného humoru, kterou u historických romancí mám tak ráda.

19.01.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak strašně moc jsem si podle ohlasů myslela, že se mi to nebude líbit, až jsem se od toho nemohla odtrhnout :D Ne že by v tom nebylo pár chybek a nesrovnalostí, ne že by mi hlavní hrdinka občas nelezla na nervy, ale...
Čtivě napsané a strašně se mi líbilo, že autorka z Caradana neudělala druhého Rhysanda, spíš naopak :D

05.01.2019 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Knížka o hrdince, která hledá své vlastní já.
Jenže je to děsná nuda! A Cooper mě celou knížku děsně štval.
Ale ne že by tam nebylo i pár hezkých momentů.

30.12.2018 2 z 5

Ve vichru Ve vichru Sabrina Jeffries

Musím se přiznat, že mě to nebavilo. Opět to byl příběh postavený především na nedůvěře a lžích.
Tentokrát to bylo moc dlouhé a nějak jsem tu lásku hlavním hrdinům nevěřila. Připadalo mi, že Evan na Catrin nevhodně dotírá.

21.12.2018 2 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Tak tahle knížka mě nezaujala, i když konec měl dojemnou pointu.

09.12.2018 3 z 5