LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Nebylo to tak hrozné, jak jsem podle recenzí očekávala.
Samozřejmě to bylo hodně sladké (ještě aby ne, když tam má být 10 mega romantických momentů), zápletka zcela klasická a prvoplánový konec... ale proto to snad všichni četli, ne? ;-)
Jen mi to připadalo zbytečně zdlouhavé, nějak mě to ne a ne víc vtáhnout do děje.

03.03.2016 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

První 3/4 knihy jsou pro mě doslova MUST READ! Jude a Noah, dvě časové roviny, dvě dějové linky, jedna před a jedna po. Stejně jako u jedné z mých nej nej knih -Ugly love (Odvrácená tvář lásky). "Duchařina", babiččina bible, všechny ty pověry, rady, nemoci, ty obrazy, které Noah v duchu maloval... Prostě dokonalý!!!

Bohužel mi ta poslední čtvrtina k tomu všemu nějak nesedla. Chápu, proč to takhle v knížce muselo být. Chápu všechnu tu osudovost a ten úžasný propletenec, který autorka vytvořila. Jenže mi i přes to připadal přehnaný.

23.02.2016 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Bylo to čtivé, forma vyprávění zajímavá. Ale tyhle "virové" zápletky mám radši rovnou zfilmované ;-)
Kdo to naopak vyhledává, tak se mu to nejspíš bude hodně líbit. Ehm, pokud spadá tak trochu k young adult/new adult.

21.02.2016 3 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

"Finn by vám rozložil vagínu a dokázal by ji složit zpátky."
Takže asi tak :-D Z Vášnivého svůdníka jsem byla zklamaná, ale u Vášnivého sprosťáka mám pocit, že jsou autorky zpět v plné síle :-) Zajímaví hrdinové, dobře zvolené osobní problémy, je to psina... Prostě přesně to, co od takovéhohle typu románu čekáte, taky dostanete.
I když toho sexu v erotických románech na mě začíná být už prostě moc.

19.02.2016 4 z 5

Nečekaný návrat Nečekaný návrat Gayle Callen

Nalákala mě docela dobře znějící zápletka. Ale Emily i Matthew byly hrozně neslané a nemastné postavy. To, že to občas bylo přitažené za vlasy, se dalo čekat. Přece jen to není detektivka, ale pravá červená knihovna ;-) Ale ten konec byl tak překombinovaný... že s čistým svědomím tomu nemůžu dát ani ty 3 hvězdičky.
PS: ani jsem netušila, že to má i jiné díly ;-)

17.02.2016 2 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Žádný literární skvost. Povinná četba pro ty, co volí komunismus nebo zapomínají, co se dělo. Hlavně je to pro někoho, kdo se o Korejskou problematiku nikdy nezajímal. Místy to totiž působí spíše jako učebnice dějepisu. Vím, že opakování je matka moudrosti, ale...
A proč tedy 4 hvězdičky? Protože přesně takovéhle příběhy je potřeba vydávat, aby lidi nezapomněli...

10.02.2016 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Nenechte se zmást obálkou, která zavání cílovkou holčičky 10-13 let. Obsah nemá chybu. Takhle jsem si představovala Všechny malé zázraky, které mě nakonec dost zklamaly. V podstatě je to o tom samém, že někdy už je prostě pozdě.
Celou dobu jsem se říkala, jak jsem ráda, že v Čechách jsou ty střední školy menší a snad i smířlivější.

Spoiler: A happy end tam byl, jediné o co mi šlo, bylo, aby Clay nakonec nebyl prevít jako všichni ostatní.

30.01.2016 5 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Knihu jsem se rozhodla nehodnotit, protože chápu, že se to někomu může líbit a že to třeba není v rámci svého žánru tak špatné.
Já se fakt snažila do toho začíst, ale nešlo to, ani jsem to nedočetla. Nevyhovuje mi styl, jakým je to napsané. A hlavně jsem na každé stránce měla s něčím problém.

SPOILER:
Třeba jsem vůbec nechápala Artura s Lilian. V práci se vůbec nebavili, ale byli si sympatičtí. On ji pozval e-mailem na večeři. Jo, to by ještě šlo. Ale když se jí pak na večeři před kolegou prakticky zeptá, jestli spolu budou chodit, ona mu na to kývne. On se pak ovšem při loučení bojí, že Lilian odmítne pozvání na druhé rande, a dá jí jen letmý polibek. V práci ji pak ale objímá nečekaně navíc zezadu, jak kdyby spolu chodili pěkně dlouho... no a to je děj prvních 30 stránek.
Sice se tam stihl objevit náznak detektivní zápletky (chlap co se za nimi plížil ve stínu), navíc tam byl ten prolog, ale bohužel mi to celkově nesedlo.

14.01.2016

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nebudu psát, co už všichni psali ;-)
Proč nedávám 5 hvězdiček? Nemám moc ráda, když se střídá děj a postavy. Ocenila bych kratší úseky. Takhle jsem si konečně po 100 stránkách vždycky zvykla na to, koho vlastně sledujeme, a šup, když mě to tedy zajímalo, přeskočili jsme k někomu jinému... a bylo to nanovo... zvykání zvykání a zvykání...
Ale jak jsem hned na začátku uvedla, nebudu psát, co píšou všichni ;-) tak to zestručním. Jednoduše to je dokonale propracované a vymyšlené ;-)

11.01.2016 4 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

No nevím nevím... sice mi to taky přijde o fous lepší než jiné podobné romanťárny, ale nějak nemůžu přijít na to, v čem spočívala ta vtipnost.

02.01.2016 2 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Musím se k něčemu přiznat ;-) Po prvních 15 stránkách jsem byla odhodlaná knihu odložit a přiklepnout jí 1 hvězdičku, v podstatě jen za nápad, protože mi styl psaní zkrátka nesedl... Jenže pak nastala knižní nouze, já za tuhle knihu neměla náhradu a tak jsem četla dál...
Celé "to"(knihu, děj, postavy,...) definují hlavně vnitřní konflikty, pokusy o nastavení nějakých etických měřítek, pokusy o přesvědčování čtenáře, že svět není jen černo-bílý... Ve výsledku tam pro mě je až moc velká snaha autorky o moralizování, snaha o vytvoření trojúhelníku, vlastně spíš čtverce ;-) a i když se autorka pokoušela o detektivní zápletku a vetkat do děje nápovědy na rozuzlení... prostě to bylo až moc přitažené za vlasy a předem pro čtenáře neuchopitelné. Ale knihu jsem dočetla a nakonec jsem se ani nemusela tak přemáhat.
2 hvězdičky dávám za pojídání hříchů, to mi přišlo jako zajímavé téma :-)
Ale už jen podle tohohle mého komentáře můžu prohlásit, že podle mě se autorka převážně jen marně snažila...
PS: Jméno Twylla se mi vážně nelíbí ;-) a vážně nechápu, proč celý děj stojí na popírání nadpřirozena a pak je závěr knihy takový, jaký je...

15.12.2015 2 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Přemrštěné a přitažené za vlasy ;-)

10.12.2015 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

A mně se to líbilo!
Možná jsem ke knize byla předem moc skeptická, tak mě nakonec překvapila. Možná jsem poslední dobou četla moc romanťáren a young adult, možná je to mým současným rozpoložením, nevím... ale tuhle jízdu jsem si vážně užila.
Samozřejmě se to moc nedá srovnat s předchozími díly, je to podobné a přece úplně jiné a jsem ráda, že se snad máme i dál na co těšit ;-)

02.10.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Jop, takhle nějak bych si představovala závěr série ;-) Přiměřeně akční, přiměřeně napínavé... dobré zápletky, pohnutky hrdinů... prostě to splnilo svůj účel. Jen to nebylo tak strhující, aby to dostalo i pátou hvězdičku. Očekávala bych, že se od knížky nebudu moct odtrhnout, ale odtrhávala jsem se docela snadno.

01.10.2015 4 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Pro mě zatím nejlepší ze série, i když jsem dost často měla problém hlavním hrdinům věřit jejich pohnutky a pocity. Ale četlo se to úplně samo, knížku se mi příliš nechtělo odkládat a musím říct, že elegantní rozuzlení se Samem bylo úplně na jedničku :-)
Ale souhlasím s P.ary, někdo tomu chyběl ;-)

04.09.2015 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Upřímně? Moc se mi to nelíbilo. A proč teda dávám 3 hvězdičky? Protože styl psaní i vyprávění byl super a díky těmhle dvěma věcem, jsem tu knihu vůbec dočetla.
Spoiler!!!:
Jen si prostě nedovedu představit, že to naštvání na Harriet, mělo tak malou setrvačnost, a manžel by jí to takhle rychle přestal zazlívat. Prostě mi nepřišlo, že by ty postavy s tím, jak byly vykreslené jejich charaktery, reagovaly tím autorčiným způsobem. A i to vyústění mi připadalo přitažené za vlasy...
Pro mě sice dobře zvolené téma, které je zajímavé a nabízí spoustu možností, ale autorka ho (za mě) nezvládla.

26.08.2015 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Jak mně se po Harrym Potterovi stýskalo :-D
Tohle do něj sice má hodně daleko, ale je to taková malá náplast. Hodně podobností v ději, ve volbě postav... svět, ale není ani z daleka tak propracovaný a celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí.
Na druhou stranu se mi líbila celková zápletka a konec. Jsem zvědavá, jak to bude dál. Kdybych nebyla, tak to ocením jen 3 hvězdičkami ;-)
PS: autorky se Harrym inspirovaly úmyslně a i to deklarovaly ;-) už jen to, že se to ani trochu nesnažily zamaskovat, mluví za vše ;-)

14.08.2015 4 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Do čtveřice všeho ehm... dobrého??? to asi ne. Ale pro mě kupodivu nejpřijatelnější díl. Ne že by se mi to vyloženě líbilo. Musela jsem přeskakovat, protože opravdu nesnáším, když na jedné stránce najdu jednu a tu samou informaci čtyřikrát - dvakrát si to hrdina myslí a dvakrát o tom mluví - hrůza.
Ale jak říkám, z celé série to bylo to nejsnesitelnější :-D
Za co tři hvězdičky? Jedna za milé překvapení, druhá za to, že Roxy pracovala v kavárně a 3. za to, že její chování neodráželo nějakou přihlouplou sázku.
Ale jinak? Psychologie postav - děs, nedovedu si představit takhle "fungující" lidi a dost dobře do teď nechápu to propojení rodin.

13.08.2015 3 z 5

Za černými dveřmi Za černými dveřmi Velvet

Na první pohled aspoň trochu zajímavá zápletka (za tu je ta hvězdička) jinak hrozná nuda. Ze všech úhlů pohledu. Možná, že v rámci žánru by to bylo aspoň na dvě hvězdičky, ale tahle kniha se prostě suverénně řadí k těm nejhorším, co jsem četla.

09.08.2015 1 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Mnoho povyku pro nic.
Sem tam něco úsměvného, sem tam nějaká ta hloubavější myšlenka...
Ale do čtení jsem se musela nutit a celkově mě to vůbec nebavilo ani nedojímalo ani...

05.08.2015 2 z 5