LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Vzpurná se mi líbila mnohem víc než Kočovná nevěstka.
Nebylo to tak morbidní a působilo to více jako pohádka, kde dobro vítězí nad zlem.
Bohužel to na můj vkus bylo moc rozvleklé, popisné a styl psaní mi nevyhovoval.

16.07.2020 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Takové středoškolské intrikaření a rodinná tajmeství jen v historických kulisách.

10.06.2020 2 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Dokud nedošlo na rozuzlení, tak kniha byla skvělá. Čtivá, rychle to utíkalo, byla jsem napnutá,...
Jenže konec byl až moc přitažený za vlasy. Vzhledem k tomu, že pachatel byl už ve 12 letech odborníky považovaný za psychopata, tak si nedovedu představit, že by mu všechno takhle dlouho procházelo. Nehledě na to, že ten jeho "zvrácenej" koníček je hodně časově náročný.

06.06.2020 2 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Na jednu stranu dojemný příběh, na který jsem se strašně těšila, na druhou stranu děsná nuda :-( Škoda, tohle mohl být nejlepší díl série.

02.06.2020 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Některé pasáže mě moc nebavily, ale Nikolaj je skvělá postava :-)

26.05.2020 4 z 5

Sázka na věno Sázka na věno Jo Beverley

Téhle autorce asi nikdy nepřijdu pořádně na chuť. Na to, jak jednoduchý dej to mělo, to bylo strašně dlouhé. Všechno se tam omílalo stále do kola. A mezi hlavními postavami to nejiskřilo.

22.05.2020 2 z 5

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Aneb další důvod proč mě YA vážně přestávají bavit.
Jako by to bylo psané pouze na efekt. Bez nějaké hlubší myšlenky. Celkově mi to nesedlo.

22.05.2020 2 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Kéž by to nebylo tak zdlouhavé. Protože jinak to byl opravdu originálně uchopený Robin Hood. A ta romantická linka byla nádherná.

14.05.2020 4 z 5

Nevěsta jeho bratra Nevěsta jeho bratra Rachael Anderson

Krásný a dojemný příběh. Abigail to opravdu neměla jednoduché, ale je vážně škoda, že jsme se nedozvěděli něco víc o Jasperových pohnutkách.
Autorka píše krásné příběhy, které by si zasloužily i více stránek. Pak věřím, že by to mohlo být i na plný počet. Takhle to působí nedotaženě.

11.05.2020 4 z 5

Odvážný lord Brant Odvážný lord Brant Hannah Howell

Nijak mě neohromila, ale Brnatův i Olympiin osud byl dobře vymyšlený a hezky nakombinovaný.
Jen mi tam nějak nesedí ty fantayt prvky. Bez těch by se to úplně oboešlo a příběh by to posílilo.

11.05.2020 4 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

I druhý díl pro mě byl milé překvapení. Fakt se mi líbilo, jak se to tam všechno prolínalo, minulost s přítomností, výslechy. Fakt autorku obdivuju, že to zvládla ukočírovat tak, aniž bych se v tom všem ztratila. Nejsem totiž osoba, která by vlastnila účet na twitteru nebo snapchatu atp.

09.05.2020 4 z 5

Síla lásky Síla lásky Jude Deveraux (p)

Jude Deveraux se povídka docela povedla. Škoda, že do toho začala tahat sny. Stačilo by víc propracovat vztah hlavních hrdinů a přidat tam trochu víc nebezpečí z její minulosti a nemělo by to chybu.
A pak byla celkem pěkná i poslední povídka. Začátek byl na povídku moc propracovaný. To by se šiklo spíš do nějaké knihy a i tam by se to muselo proložit zpestřením. Pak už to bylo pěkné a závěr i napínavý. Jen by si pár věcí zasloužilo dovysvětlit.

08.05.2020 3 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Tak vám nevím, jestli je špatně něco se mnou nebo s YA knížkama. Tohle byla taková nuda!
Kromě toho, že to bylo strašně rozvleklé a příběh byl neskutečně prvoplánový, tak hrdinka byla přelétavá. A to já vážně nemám ráda. Během chvíle 3x "zamilovaná". Teda spíš racionálně poblouzněná, ale to je fuk.
Autorka dokázala úplně zkazit jediný hezký moment (s Bearem), který v knížce byl. A i když ten byl taky prvoplánový, tak takovým roztomilým dojmem. No nic... Třeba se ještě někdy dočkám nějaké hezké YA knížky. Naděje umírá poslední.

01.05.2020 2 z 5

Divoká láska Divoká láska Bertrice Small

Mám radši pohádkovější příběhy, kde se všichni jen neku*ví, nenadávají si do děvek, atp.
Vkusné romance Kleypas, Quinn, Quick (ty její historické jsou úžasné),...

29.04.2020 3 z 5

Sametový anděl Sametový anděl Jude Deveraux (p)

No konečně jim došlo, jak ty rody spojit :D
I když to znásilnění Mary bych Elizabethinu bratru nikdy neodpustila...

10.04.2020 4 z 5

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

A mně se to líbilo. Možná trošičku proškrtat, ale jinak to bylo skvělé. Bavilo mě jejich škádlení i soupeření, i všechny jejich nedostaky...
Ona i on mi lezli na nervy tak akorát. Detektivní zápletka sice prvoplánová, ale co už, v tomhle žánru si člověk nemůže vybírat :D

26.03.2020 4 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Z nějakého důvodu mi tenhle díl tak nesedl. Nebavily mě bojové akce, kterých tam najednou bylo strašně moc. Nebo mi to tak aspoň připadalo.
Mezi Curranem a Kate to zase fungovalo dobře, nechyběly obvyklé vtípky. Detektivní zápletka taky nebyla tak špatná, do toho Mahon a Roland... To taky bylo super.
Ale i tak to nebylo ono.

16.03.2020 3 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Na můj vkus je tu moc potav. I když je to propojené, působí to dost roztříštěné, nějak prostě autorce nemůžu přijít na chuť..

29.02.2020 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Knížka je skvělá. Jen jsem doufala, že se toho rozlouskne víc. Takhle se to celé vlastně ještě víc zamotalo, až mě děsí, jestli z toho vůbec bude nějaká cesta ven.

22.02.2020 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

No konečně jsou spolu! :-D A celé to začíná být promyšlené a mít grády...

14.02.2020 4 z 5