LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Na březích švestkového potoka Na březích švestkového potoka Laura Ingalls Wilder

Tuhle knihu jsem dostala ve druhé třídě základky za vzorné plnění svých povinností a vynikající práci. Paní učitelka se už v té době nemohla strefit lépe ;-) Jedna z prvních knížek, které jsem četla a která mě přivedla k mému bookoholismu ;-)

06.03.2016 5 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Bylo to napínavé, úžasně to dokázalo vtáhnout do děje, došlo tam k výborným zvratům, řešilo se tam nejedno morální dilema, i když tentokrát si hrdinové v Magisteriu moc nepobyli...
Tyhle knížky by měli číst i všichni dospělí ;-)
Kéž by takovýhlech knížek pro děti a mládež vycházelo víc :-) Aspoň mi to zpestří žánrové rozpětí.

04.03.2016 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Další hezký román o spletitosti času a touze napravit vlastní chyby ;-) Trochu mi to připomínalo filmového Kida s Brucem Willisem, ale za to mohl i ten labrador ;-)
Ze začátku mi styl psaní příliš nevyhovoval, nakonec jsem si přece jen zvykla ;-) a četla a četla a četla, dokud jsem to nedočetla ;-)
Trošku jsem doufala, že tam narazím i na nějakou hlubší myšlenku a že nad závěrem budu polemizovat ještě hodně dlouho... nic takového se bohužel nekoná.

29.02.2016 4 z 5

První láska První láska James Patterson

Kdybych si napřed nepřečetla konec, tak to asi vzdám.
Axi mi nepřišla skutečná. Premiantka, co se sebere a uteče, a její problém s kradením dopravních prostředků je spíš "problém"? Ještě k tomu se nerozloučí s tátou, který je lehký alkoholik, umřela mu jedna dcera a utekla mu manželka? Ne prostě tomu ani teď nevěřím.
Road trip knížky mám ráda, ale tahle se Amy a Rogerovi ani Na hraně zapomnění prostě nemohla rovnat.
Ale šibeniční humor neměl chybu. Kdyby to nebyly současně spoilery, tak je sem snad všechny vypíšu ;-)

19.02.2016 3 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Bylo to prostě přechválené. Tak moc jsem se těšila, že budu napnutá jak kšandy, že se nebudu moct odtrhnout, že to vážně bude stát za to...
Až mi to celé připadalo nijaké. Ne že by to bylo vyloženě špatné, chápu, co se na tom může líbit, ale já čekala něco víc.

17.02.2016 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Super nápad, zajímavé postavy, ehm. Lily mi ze začátku tak uťápnutá nepřipadala, to až pak v průběhu...
Ale bohužel jsem se ke konci spíš pronudila než cokoliv jinýho..
Takovou knihu o Dashovi bych si ale ráda přečetla ;-)

11.02.2016 3 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Vážně nechápu, proč ještě dávám některým erotickým románům šanci... moc sexu, prakticky žádný příběh a dva hrdinové, kteří mi lezli na nervy...

10.02.2016 2 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Rozjezd úžasný, pak už to začínalo být zdlouhavé ;-)

02.02.2016 4 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Trojúhelníkům nefandím a takovémuhle už vůbec ne.
Tru mi absolutně nesedla. Jake mi přišel lépe napsaný než ona, přece jen bohatý rocker s manýry-od toho se prostě očekává, že vám chvílemi poleze krkem.
Ona byla prostě pipina :-D I když v jednom místě knihy doufala, že se tak nechová. Pro mě se tak chovala celou dobu.
A i kdyby byli hlavní hrdinové lepší, tak se v knize všechno milionkrát opakuje. Jak kdyby byl čtenář hlupák a potřeboval všechno připomínat.
Ale konec se povedl ;-) za to je ta 3. hvězdička. V rámci žánru to totiž zase taková katastrofa nebyla ;-)

SPOILER: Toto říká svému bývalému, kterého podváděla dost nehezkým způsobem:
"Kus mého já po tobě taky touží, ale patřím k Jakeovi..."
Tohle prostě není pro mě :-D Až moc mi to připomíná Bellu x Edwarda x Jacoba ;-) a jedno Stmívání už tu bylo ;-)

16.01.2016 3 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Hezký rozjezd, ale pak to pro mě ztratilo kouzlo. Až konec se zase povedl.
Tohle téma zakázané lásky už bylo tolikrát zpracované, že je těžké k tomu ještě něco dalšího vymyslet. Tentokrát se to prostě podle mě nezdařilo.

09.01.2016 2 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Stále super- vtipné, svižné, výborné náboženské narážky, ale příliš se to od prvního dílu nelišilo.

07.01.2016 4 z 5

Signál Signál Patrick Lee

Netuším, proč byl Sam ve 2. díle překvapený, že existuje přístroj, co přináší zprávy z budoucnosti, když v 1. díle téhle série, zachraňoval dívku, která slyšela myšlenky a byla pomocí mysli schopná ovládat jiné lidi... ;-)
Ale jako 1. díl se ani tento s ničím nepáral, šlo se rychle na věc, nikde se to zbytečně nezdržovalo,... zkrátka a dobře jsem to opět přečetla prakticky na jeden zátah :-) Rozhodně lepší než sledovat posledního Jamese Bonda ;-)
PS: Hvězdičkami hodnotím, jak si kniha vede v mých očích v rámci svého žánru. Žádný skrytý Dostojevský na vás tady nevyskočí ;-)

31.12.2015 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Mohlo to být delší a propracovanější. Škoda, že tam více nevyužila Svena.
Ale jinak to bylo opět vtipné, povedené, nezdržovalo se to a zbytečně nekličkovalo.

07.12.2015 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Tak tohle je z těch lepších a méně okoukaných dračích příběhu. Fantasy, ve kterém je láska odsunutá na druhou kolej kvůli vyšším prioritám. Detektivní zápletka, priority, láska... hodně zajímavé a jsem vážně zvědavá na pokračování. Spíš to řadím k "vyššímu fantasy", jak si to pro sebe nazývám :-D v něm je prostě hodně názvů, které člověku dají zabrat, než se v nich zorientuje.
Působilo to na mě neotřele a svěže.

28.11.2015 4 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

První část byla na 5 hvězdiček. Druhá maximálně na 2. Bohužel 2. část byla strašně dlouhá, tak to nešlo zprůměrovat ;-)
Škoda, že to autorka nezvládla líp rozvinout... takový potenciál :-( zamilovat se do bratra bývalého přítele,... ale největší problém pro mě byla stejně celá ta věc s Coltonem coby bezdomovcem atp. prostě tomu nějak nešlo věřit.

27.11.2015 2 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Jsem tak mile překvapená, že přes všechny výhrady dám 3 hvězdičky. Tahle série rozhodně nepatří k mým oblibeným, vlastně spíš jsem do teď nechápala, co se na ni komu kdy mohlo líbit. Ale v tomhle díle bylo rychlé vyřešení klišovitého nedorozumění, postavy byly vcelku sympatické a hlavně lehce detektivní zápletka celý děj (na můj vkus moc sexu, ještě rozvlekle popsaného) osvěžila, nemluvě pak o Charliem a Henrym, taky super vedlejší příběh. Takže jo... Tohle se docela dalo číst ;-)

06.11.2015 3 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Nuda. Přišlo mi to jak průměrně napsaný scénář nějaké televizní seriálové kriminálky. A to jsem se tak těšila!
Když jsem zjistila, že autory knihy jsou fanoušci žánru (thrilleru-bacha tohle ale s thrillerem nemělo nic společného!), čekala jsem vyšperkované dílo, jenže...
Hlavní hrdinka zavání stereotypy až běda a ostatní postavy to samé.
Mrazivé, jak od thrillerů očekávám, to nebylo, napínavé taky ne, zapletené sice jo, ale tak neobratně, že mě ani nebavilo odhadovat, co se z koho vyklube... no a konec? Ten komentovat nebudu :-D A nebo jo,... otevřené konce mám ráda, ale tenhle se tak nepovedl, že se do dalšího dílu v žádném případě hrnout nebudu. To bych opravdu nemohla mít po ruce nic jiného.

24.10.2015 2 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tenhle žánr normálně nevyhledávám. Vlastně to na mě působilo jako u "kolegů" filmů tohohle thrillero-hororového typu - když je dobrý, tak to vážně stojí za to. Ale už průměr je totální odpad.
Rozhodně je to jedna z nejlepších knih tohohle žánru, co jsem četla. Takže jo, bylo to super. I když na můj vkus trochu moc dlouhé ;-) Ale je to jen tím žánrem :-D normálně u mě platí, že čím delší kniha tím je to lepší ;-)
A co o tom jinak říct? Zajímavé a i dost klasické. Virus, pokusy, vymkne se to kontrole... Nic objevného, ale skvěle řemeslně vyvedené.

17.10.2015 4 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Žádný strhující ani dech beroucí příběh ale prostě příběh. O dvou lidech, dvou rodinách, dvou zcela odlišných světech...
Dvěma slovy? Morální dilema.
Děj? Jednoduchý. Bez nastavování, bez překombinovaných zápletek.

01.10.2015 4 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Opět krásný příběh. Takový milý, který vás pohltí... Ale musím říct, že se k němu asi vracet nebudu. Na to tomu něco chybělo. Vlastně všechny knížky od Stephanie jsem si užila, ale... prostě ne natolik, abych si příběh potřebovala osvěžit a aby to ve mně něčím pohnulo.
Všechny hlavní postavy se mi líbily. Hodně jsem si užívala všechny druhy vztahů, jak ty milostné, sesterské tak i ty kamarádské.

15.09.2015 4 z 5