Lofda Lofda komentáře u knih

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Knihy této autorky nezklamou. Tentokrát to bylo jiné, víc vtipné, i když chvilkama to byla už trošku parodie ;-) Vraha jsem skoro uhádla, při slovních přestřelkách těch dvou jsem se dobře bavila, takže za mě spokojenost.

04.12.2023 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Mám ráda historii, Švédsko patří k zemím, jejichž návštěvu bych si ráda zopakovala, mám totiž na návštěvu ve Stockholmu jen samé hezké vzpomínky, no a když se příběhem vine romantická linka? Co víc si přát! Archeologie byla velkým bonusem a trochu těch "záhad mezi nebem a zemí" se mi také líbilo - já tomu vlastně věřím, že s našimi předky nás pojí to Něco.. Trochu zklamáním byl konec, tak nějak celou dobu pomalu graduje děj a pak všechno šmahem vyřízeno? Třeba zápletka s Ivarovým otcem?! Škoda. Každopádně pokud v sérii vyjde další příběh, ráda si ho přečtu, už jen proto, že jsem se o období Vikingů dozvěděla zase spoustu zajímavostí.

11.06.2023 4 z 5

Všechno a tebe Všechno a tebe Simona Ahrnstedt

Děkuji autorce za další výlet do mého oblíbeného Stockholmu. Jak mě baví při čtení hledat v mapách jednotlivá, v knize zmíněná, místa ;-).. Tentokrát se příběh otočil, za drsňáka byla ona "křehčí" polovina, o to bylo čtení možná i zajímavější. A já si to opět hodně užila. Váhala jsem trochu s hodnocením (předchozí díl mě bavil o maličko víc), ale dávám zase plný počet, ta poslední hvězdička je za nádhernou obálku.

11.02.2023 5 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

Budu možná příliš kritická.. Hodnotím půl na půl - samotný příběh byl zajímavý, dozvěděla jsem se spoustu pro mě nového, rozhodně neupírám autorce práci, která za knihou stojí. Plus opravdu krásná obálka. Každopádně já nevím, měla jsem pocit, že vyprávění začíná Antoinette jako malá holka a ani vypravěčka jako kdyby nedospěla? Takové poněkud naivně podané. Nicméně nelituji, že jsem se do čtení pustila, donutilo mě to najít si o Coco další informace a jsem možná zase o něco chytřejší..

26.09.2022 3 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Sérii Božských a Vášnivých jsem četla už dávno, teď jsem se k autorkám vrátila a rozhodně to všechno fungovalo. Bavila mě celá tahle partička, párkrát jsem se s nimi zasmála, Mel mě naopak rozplakala a Reid? Na takového chlapa netřeba komentář.. Krásná oddychovka na dovolenou, se mnou projela celé Portugalsko ;-) Ráda si přečtu další knížky od těchto autorek, baví mě.

11.07.2022 5 z 5

Země Nory Robertsové Země Nory Robertsové Ava Miles

Já asi zase nevím jak hodnotit.. 3,5* je za mě maximum. Hlavní dvojice mě bavila, ale ono Meredithino povídání s RŽ ne. On mi trochu nesedl i styl vyprávění, jen neumím říct přesně čím?? Příběh fajn, očividně velká inspirace u Nory Robertsové, ale její knížky téměř neznám (i na J. D. Robb se už dlouho chystám), takže odkazy na její knížky mi moc neřekly (bohužel).. Moc se mi líbila místní komunita a přiznávám, že těch pár okamžiků mezi Jill a Brianem mě nalákalo, abych si přečetla i jejich příběh.

14.05.2022 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Já vlastně nevím, jak knihu ohodnotit, ale asi budu přísná, víc než 3* dát nemůžu. Obal krásný, ale zavádějící, evokuje spíš teen romantiku. Věk obou postav kolem 40let, jako vážně? Uberte 10 let a pak tomu uvěřím.. Ale nebudu jen kritizovat, občas to bylo milé, vtipné.. Úvodní hašteření mě bavilo asi nejvíc, vlastně další celkem pěkná kancelářská romantika. Tentokrát ale spíš z kategorie Neurazí/nenadchne..

19.04.2022 3 z 5

Dlouhán odnaproti Dlouhán odnaproti Táňa Kubátová

Ráda se k autorce vracím kdykoliv si chci přečíst příjemnou oddychovku z českého prostředí. Ústřední dvojice vlastně podobná jako v předchozích knihách, mladší sourozenci pobavili, i když dvojčata se zdála na svůj věk přeci jen trochu moudrá ;-) Časem si určitě ráda přečtu další knížku..

15.04.2022 3 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Tahle knížka nebyla lepší než první díl série, ale byla skoro tak dobrá, takže plný počet dávám i tentokrát. Trochu jsem se ztrácela v místech pobytu, na můj vkus až moc jezdili sem tam a i to podsvětí nám to celé už dost zamotalo ;-) Hlavní dvojka jsou opět drsňáci, i když "správňáci" na té lepší straně zákona a já se opět bavila. Nemusí se mnou každý souhlasit, ale tohle jsou vážně dobrý "detektivky pro holky".. Takže rovnou pokračuji dalším dílem, potřebuji vědět, jak to se všemi dopadne ;-)

01.04.2022 5 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Tak dobře, není to žádná vážná krásná literatura, ale mě to bavilo, a to hodně ;-) Z předchozí série už si moc nepamatuji a i tahle knížka bude za nějaký čas nejspíš jen další z mnoha, kdy vlastně zapomenu o čem že přesně byla, ale svůj účel rozhodně splnila, proto dávám plný počet. Olka ani Piotrek nejsou svatoušci a žádnou velkou romantiku nečekejte, tihle dva žijí na hraně (a vlastně i za hranou - v tomto případě zákona), navíc jsem vůbec nechápala manželství ani jednoho z nich, ale co? Bylo to zábavné, napínavé, čtivé.. Nemusím souhlasit s tím, co postavy v knize dělají, já chtěla vypnout, a to se mi díky autorce povedlo :-) Mmch. fakt běžně Poláci pijou takovou extraligu??

29.03.2022 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

S hodnocením váhám. Od této autorky je to má první kniha a asi jsme si úplně nesedly. Kostra příběhu je výborná a rozhodně zajímavá, ale přiznávám, že jsem se v tom množství postav začala ztrácet a chvílemi jsem si nebyla jistá, zda knihu neodložit úplně. Jsem ráda, že jsem to neudělala, závěr dal tomu všemu smysl, ale celkově z mé strany žádné velké nadšení, bohužel. Prostě mi nesedl styl vyprávění.

23.03.2022 2 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Okamžiky, které určují váš život, většinou přicházejí nečekaně. Někdy kolem vás proklouznou a vy si jich všimnete, až když je po všem, jestli vůbec.

Moje první knížka od autorky a já rozhodně zklamaná nejsem. Už po přečtení předmluvy ve mě zatrnulo, protože bylo jasné, jak silný příběh mě čeká. Je to kniha o ztrátě, ale i o rodině a přátelství a o tom, jak najít sílu a žít dál.. Uznávám, že i pro mě byly některé části trochu zdlouhavé a chvílemi jsem tak nějak postrádála smysl toho všeho. Ale nakonec najdete naději, uzdravení i šťastné konce a já jsem moc ráda, že jsem čtení v počátku nevzdala..

09.02.2022 4 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Když vidím všechny ty nadšené komentáře, tak si říkám, že jsem možná četla úplně jinou knížku? Idol mě bavil, hrozně moc. Manažer? Já nevím, přišlo mi to uvzdychané, bez nápadu, překvapivé momenty přesně dva, jinak jedno klišé za druhým.. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale jak kdyby tentokrát autorka použila to co už tolikrát někdo předtím, ta energie prvního dílu se někam ztratila.. Třeba to další díly napraví??

09.12.2021 2 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Tak nevím, asi jsem po knížce nesáhla ve správnou dobu. Četla jsem ji poměrně dlouho a čím déle jsem četla.. No nic, za mě zbytečně překombinované, málo uvěřitelné. Je mi líto, tohle čtení mi nesedlo a nespraví to ani ta krásná obálka.

26.11.2021 2 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Celá série mě baví, ale tentokrát mi něco chybělo. Cole je skvělý, na jeho příběh jsem byla zvědavá už z předchozích dílů, ale Shannon mi bohužel nesedla.. No, budu doufat, že poslední knihou série si spravím chuť ;-)

14.08.2021 3 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Asi jsem četla jinou knížku než většina tady..? Moc jsem se na ní těšila, ale za mě jedno velké zklamání. Nebudu vypisovat co všechno bylo špatně, každopádně v rámci žánru najdete určitě lepší (lépe odvyprávěné) příběhy. Dočetla jsem až do konce, takže aspoň jedna hvězdička. A tu druhou dávám za obálku, ta se mi líbila možná ze všeho nejvíc ;-)

29.05.2021 2 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Od autorky to není první knížka, ale tentokrát jsem asi trošku zklamaná. Hezké čtení, ale všechny ty zápletky byly průhledné a jasné od samého začátku. Bohužel pro mě úplně všechny, mám ráda aspoň nějaké překvapení. Pohodová oddychovka, ale tady asi opravdu rychle zapomenu o čem byla. Škoda.

19.01.2021 3 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Hodnotím 4,5*, trochu mi vadil ten politický podtext, ale vlastně to tam patřilo.. Tam odkud pocházím to máme na Šumavu kousek, ale v posledních letech nás to táhne čím dál víc do Krušných hor a bavilo mě spolu s ústřední dvojicí sednout do auta (v mém případě teď k mapám v mobilu) a objevovat další místa, příp. se o místech, co jsme už navštívili, dozvědět zase něco nového. Bavila mě i ta romantická linka, takže za mě ano, doporučuji a teď si ještě plánuji k žehlení pustit jeden ze zmíněných seriálů, nějak se mi ten sever nechce tak rychle opustit. Jo a tímto děkuji alzbeta4340, že mě na knihu přivedla ;-)

25.11.2020 5 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Hotovo, přečteno. Druhý díl série a nejdřív trochu jakoby ztratil tu šťávu předchozí části. Pak se ale začala odhalovat jednotlivá tajemství a byla to zase celkem jízda, měla jsem radost, že velká část tipů na "zlosyny" mi vyšla ;-) Romantika se spoustou záhad z minulosti a Irsko, pro mě skvělá kombinace. Většina těch tajemství byla vlastně taková lidská a uvěřitelná, takže ano, za sebe mohu doporučit k přečtení.

07.11.2020 4 z 5

Obětovaná Obětovaná Táňa Kubátová

Další příjemná knížka od paní Kubátové. Mám její romantické příběhy moc ráda, ani tentokrát nezklamala, i když trochu jsem si říkala, že je to opravdu vyprávění z červené knihovny a takhle "starosvětský" pár aby jeden pohledal.. Každopádně vyprávění z Alp paráda, všechny ty výlety jsem si prošla na mapách v mobilu a nemůžu se dočkat, až se svět zase vrátí do normálu a my se vypravíme do hor, možná třeba k jezeru Achensee.

31.10.2020 3 z 5