Lolila Lolila komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Spisovateľ nesklamal. Opäť výborné čítanie...... zaujímavá zápletka, sympatické hlavné postavy, napätie vyvážené vtipnými dialógmi, prekvapivý koniec.....Určite prečítam ďalší diel.

22.10.2018 5 z 5

Pátý svědek Pátý svědek Michael Connelly

Séria s Mickeym Hallerom je zisťovanie ako to funguje v americkej súdnej sieni a v oblasti trestného práva. Možno niekedy sa zdá, že celý ten proces je zdĺhavý a nudný, ale nie je to tak. Všetko, čo sa deje, postupne do seba zapadá. No a záver....tak ten nemal chybu!!! Vždy prekvapí.

22.06.2018 5 z 5

Dějiny 20. století Dějiny 20. století Paul Johnson

Tak toto je otrasné čítanie - keďže ide o skutočnosť, žiadnu beletriu. Podstatou knihy sú dejiny sveta 20. storočia podložené obrovským množstvom informácií. Koľko beznádeje, krutostí, zverstiev a klamstiev sa odohralo v 20.stor.!!! V dobe, ktorá sa oháňa slovami ako pokrok, sloboda, demokracia a pod. Obávala som sa, že Johnson bude obhajovať Američanov, ale nič také sa nedialo. Ukazuje ako dochádzalo k zneužívaniu moci a ľudskej naivnosti, ktorá to umožňovala. Že metlou 20.stor. sa stali politici (Wilson, Roosevelt, Stalin, Hitler a ďalší) a svojím konaním umožňovali rozvíjať teror v Afrike, Číne, Vietname, Kambodži, na Kube,.....Že celý svet je prepojený a čokoľvek sa udeje na jednej strane sveta, prejaví sa ako dôsledok inde. Tam, kde sa objaví ideológia, upadá mravnosť. Ideológia nahrádza morálku a je hlavnou príčinou ľudského utrpenia a biedy. To je niekoľko záverov Johnsonovej knihy, ktorá stojí za prečítanie.

02.06.2018 5 z 5

Temné proudy Temné proudy Michael Connelly

Connellyho knihy čítam postupne ako ich písal, čiže striedam aj série. Takže osudy postáv sledujem postupne ako sa vyvíjajú. V niektorých knihách sa objavia postavy z viac sérií ako je to aj v tejto časti. Len zamrzelo, že táto časť je postavená na smrti Terryho. Ale výborne napísaná ako vždy. Napätie od začiatku do konca, jednoducho (a to sa už opakujem) výborná detektívka. Záver vždy prekvapí. Určite odporúčam, ale najskôr si treba prečítať knihu Básnik smrti, keďže dej v tejto knihe na Básnika nadväzuje.

10.03.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Výborná historická detektívka. Najskôr som si myslela, že to nebude celkom "ok" bez Steina a Jaroša. Ale vôbec nevadilo, že v tomto diely viedol vyšetrovanie len Barbarič a až na konci sa objavil Jaroš:-). Dej bol napínavý a akčný, len veľmi krátky:-). Určite stojí za prečítanie.

26.02.2018 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Opäť výborné čítanie. V deji nie je hluché miesto, celý čas sa niečo deje. Aj keď si myslíte, že viete kto za tým všetkým stojí, koniec vás určite prekvapí.

15.02.2018 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Skvelá detektívka zo slovenského prostredia. Zaujímavé prostredie, postavy, zápletka - stále sa niečo deje. A samozrejme prekvapujúci koniec. Určite stojí za prečítanie.

02.02.2018 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvelý príbeh, kde sa prelína minulosť so súčasnosťou. Spisovateľ vie krásne zachytiť atmosféru ostrovov, životy a osudy obyčajných ľudí. Príbeh z minulosti vás určite dostane:-). Detektívna zápletka mi pripadala skôr ako spôsob spojenia oboch dejových línií, ale nepokazila celkový dojem z knihy - výborne napísané.

22.09.2017 4 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Nádherný príbeh. Keď začnete čítať, už vás nepustí. Zatiaľ je to len druhá kniha, ktorú som prečítala od tejto spisovateľky, ale určite si prečítam aj ďalšie knihy. Krásne....Odporúčam túto knihu.

09.05.2016 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Ďalšia výborná časť z amišského prostredia. Zaujímavé, napínavé,.... aj keď Kate sa stále dostáva do situácií, z ktorých sa niekedy až neuveriteľne dostane. Ale aj napriek tomu je to veľmi dobré čítanie.

26.06.2024 5 z 5

Lustrum Lustrum Robert Harris

V druhej časti série je Rím bližšie ku koncu republiky. Životný príbeh Cicerona pokračuje jeho konzulským obdobím, úspechmi, ale tiež chybami a prehrami. Pokračujú intrigy, boj o moc, zrady, .... a pomaly a nenápadne sa dostáva do popredia Július Caesar. Určite stojí za prečítanie.

27.05.2024 5 z 5

Posledná poklona Posledná poklona Arthur Conan Doyle

Niektoré príbehu sú viac zaujímavé, niektoré menej, ale stále je to klasika. Na tom sa nič nemení.:-)

06.05.2024 5 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Na túto sériu sa už chystám veľmi dlho. Skvelý začiatok. Neskutočne veľa podrobností z technickej oblasti, bojov a tiež charakteru jednotlivých postáv. Určite sa pustím aj do ďalšej časti.

17.04.2024 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Veľmi dobrá časť. Z historickej romantiky sa dostávame viac k historickému románu. Život v stredoveku nebol ľahký, hlavne ak sa k moci dostane také zlo ako predstavoval Albert a jemu podobní. Zaujímavá časť bola, kde spisovateľka popisuje krížovú výpravu a podmienky za akých prebiehala. Určite som zvedavá ako sa uzavrú osudy jednotlivých postáv.

20.02.2024 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Aj druhý diel z 12. storočia je zaujímavý. Láska, priateľstvo, česť, ... a samozrejme intrigy, nenávisť, politika,..... Som zvedavá ako sa budú ďalej vyvíjať osudy hlavných hrdinov. Je to také oddychové čítanie s romantikou v temnom stredoveku:-).

26.01.2024 4 z 5

Hrdina a hriešnik: Sága o Winstonovi Churchillovi, jeho rodine a bitke o Britániu Hrdina a hriešnik: Sága o Winstonovi Churchillovi, jeho rodine a bitke o Britániu Erik Larson

Veľmi dobre napísané. Spisovateľ sa zameral na obdobie, keď sa W. Churchill stal premiérom v r. 1940 - 1941, na jeho osobné aj politické rozhodnutia, na jeho blízke okolie a aj rodinu počas nepretržitého bombardovania Anglicka. Literatúra faktu napísaná skôr štýlom beletrie..... - zaujímavé čítanie.

02.11.2022 5 z 5

Křižovatka soumraku Křižovatka soumraku Robert Jordan (p)

Slabšia časť série. Takmer nič sa nedialo. Pribudli ďalšie postavy, rozhovorov bolo veľa.... Ale predpokladám, že to má svoj účel a niekde sme sa mali týmto "nič dokopy dejúcim" sa dejom:-) dostať. Dúfam, že v ďalších častiach sa pohneme (výraznejšie) ďalej:-).

22.06.2022 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Začiatok ďalšej trilógie? Hlavný hrdinovia sa tentokrát ocitnú v Amerike, kde sa snažia splynúť s "obyčajnými". Popritom sa znovu dostanú do problémov, objavia ďalších neobyčajných..... Začiatok bol zdĺhavý, ale od polovice knihy sa dej rozbehol. Pohodové čítanie.

15.04.2021 4 z 5

Smrt ve Vídni Smrt ve Vídni Daniel Silva

Tentokrát Gabriel Allon pátra po vojnovom zločincovi. Časť zameraná na holocaust, pochod smrti, koncentračné tábory....

06.04.2021 5 z 5

Římský popravčí Římský popravčí Robert Fabbri

Ani druhý diel nesklamal. Vespasián je opäť vtiahnutý do politických intríg. Dej na začiatku je tak trochu pomalý, ale neskôr naberie spád a už to ide.... história, láska, zrada, neustále boje o moc, intrigy, ....veľmi dobrý historický román.

18.03.2021 5 z 5