Lolila Lolila komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Veľmi dobre napísaná detektívka. Mrazivé napätie od prvej stránky.

01.09.2016 4 z 5

Impérium Impérium Robert Harris

Čítala som rozsiahlu Rímsku ságu od Colleen McCullough, ktorá bola výborne a hlavne dosť podrobne napísaná. Cicero mal v nej samozrejme svoje miesto. Aj preto som bola zvedavá ako sa s udalosťami v tejto dobe stotožní iný spisovateľ. Robert Harris sa zameral na Cicera, ktorého život, jeho rast na rímskom spoločenskom a politickom rebríčku opisuje prostredníctvom pamätí jeho otroka. Dej sa odohráva hlavne na rečníckych pódiách, keďže Cicero bol hlavne právnik. Ale bolo to pútavé a uveriteľné čítanie. :-) Takže sa pustím do ďalšej časti.

21.05.2024 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Ďalšia dobrá historická detektívka. Tentokrát Oldřich z Chlumu ostane spolu s Otom na hrade Krašov, kde vyšetrujú úmrtia spojené so starým tajomstvom. Oddychové čítanie:-)

22.04.2024 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Stále výborné čítanie.... akčné, napínavé, .... Viera, z ktorej sála taká nenávisť ? ...až to mrazí.

09.04.2024 5 z 5

Kosmické proudy Kosmické proudy Isaac Asimov

Nemám veľmi čo dodať.... stále výborné čítanie. Na začiatku sa stratí kosmoanalytik a od toho sa odvíja dej, kde nechýba politika, akcia a aj detektívna práca.

22.03.2024 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Aj tento diel pokračuje v rovnakom duchu ako predchádzajúce - história, politika, dobro a zlo, smutné aj šťastné chvíle,... Stredovek bolo kruté obdobie.

12.02.2024 4 z 5

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa Arthur Conan Doyle

Výborná zbierka dvanástich poviedok. Je to klasika, ktorá ma neprestane baviť čítať:-)

06.02.2024 5 z 5

Orlové v bouři Orlové v bouři Ben Kane

Ani tento diel nesklamal. Opäť pútavé, akčné, napínavé, autentické,.... Určite sa pustím do ďalších sérií tohto autora.

21.07.2022 5 z 5

Drak Znovuzrozený Drak Znovuzrozený Robert Jordan (p)

Táto časť je menej zameraná na hlavnú postavu Randa, viac sa venuje osudom ďalších hrdinov, čo sa mi tiež páči.:-) Dej sa posúva dopredu, osudy sa pomaly prepájajú, veľa liniek, postáv, prepracovaný fantasy svet...všetko čo má mať skvelé fantasy:-)
Som zvedavá na pokračovanie....

19.05.2021 5 z 5

Tajemství dne D Tajemství dne D Gilles Perrault

Skvele napísané. Je až neuveriteľné do akých detailov bolo potrebné naplánovať najväčšiu operáciu 2. svetovej vojny. V tejto knihe je pútavo opísané pozadie príprav na túto akciu a jej uskutočnenie.

26.04.2021 5 z 5

Zpovědník Zpovědník Daniel Silva

Napínavé, akčné, zaujímavé,... Špionážny román, v ktorom hlavný hrdina odhaľuje temné tajomstvo Vatikánu za druhej svetovej vojny.

24.02.2021 5 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Román je autentický, postavený na skutočných udalostiach, literatúre a vychádza hlavne z dopisov, ktoré Van Gogh napísal svojmu bratovi Theovi. Namaľoval veľmi veľa obrazov, ale počas svojho života predal len jeden. Fascinovali ho farby, ktorými chcel vyjadriť vo svojich maľbách vlastné pocity. Z umeleckého hľadiska významne ovplyvnil najmä umenie prvej polovice 20. storočia a stal sa jednou z najväčších osobností svetového výtvarného umenia. Život Vincenta Van Gogha je tiež skvele zobrazený v knihe Irvinga Stona - Smäd po živote. Nádherné romány, ktoré stoja za prečítanie.....

05.02.2021 5 z 5

Tvar noci Tvar noci Tess Gerritsen

Stále som sa tešila na knihy od tejto spisovateľky, patrí medzi moje obľúbené. Ale toto bolo sklamanie. Nevydarená ducharina s krimi zápletkou. Nič to, dúfam, že ďalšia bude opäť výborná.

01.12.2020 3 z 5

Krvaví havrani Krvaví havrani Simon Scarrow

Cato a Macro sa vracajú do Británie, tešia sa, že odchádzajú z Ríma a od politiky, kde si narobili mocných nepriateľov. Ale ako postupne zistia, ani vzdialenosť ich nechráni pred intrigami.... :-) Opäť akčné, dobrodružné, výborné čítanie.

30.11.2020 5 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

K tejto sérii som sa dostala úplnou náhodou. Prvý diel je síce trochu opisný a dej sa rozbieha pomalšie, ale beriem to tak, že je to úvod do dlhej série a ďalšie časti už budú akčnejšie. Ale najskôr je potrebné sa oboznámiť s prostredím, hlavnými hrdinami a ich úlohou a motívmi v tomto vymyslenom svete. Určite tomu dám šancu a prečítam ďalšie časti.

23.11.2020 4 z 5

Obránce Říma Obránce Říma Robert Fabbri

Dobrodružné, oddychové čítanie zo starého Ríma. Nevyčerpateľná téma:-)....tentokrát hlavnou postavou je Vespasián (budúci cisár), jeho vstup do armády, .... politika, intrigy, boje,....
Určite prečítam ďalšie.

16.11.2020 4 z 5

Pretorián Pretorián Simon Scarrow

Scarrow nesklamal. Cato s Macronom sa ocitnú v inej situácii ako doteraz - priamo v Ríme v centre intríg. Snažia sa odhaliť skupinu sprisahancov..... Zaujímavé, dobrodružné, akčné, vtipné,.... jednoducho dobré čítanie, taká oddychovka:-).

12.10.2020 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Napínavé, tajomné, akčné,...iné ako séria s Jane a Maurou, ale veľmi dobre napísané. Spisovateľka patrí medzi moje obľúbené, takže si rada prečítam od nej aj ďalšie knihy.

03.06.2020 4 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Ďalšie skvelé pokračovanie, tentokrát sa dej odohráva na východe Rímskej ríše.
Macro a Cato sú postavy, ktoré si čitateľ musí obľúbiť:-). Poradia si v každej situácii svojským prístupom. Nechýba akcia, napätie, humor,.... Zaujímavú historickú bodku dodáva deju na záver knihy opis mesta Petry. Určite prečítam aj ďalšie časti.

14.04.2020 5 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Poviedky veľmi nemusím, ale na doplnenie nejakých informácií o Reacherovi celkom dobré čítanie. Niektoré boli zaujímavejšie, niektoré veľmi krátke........, v komentároch je to presne vystihnuté. Len by som opakovala, čo bolo už povedané:-).

10.05.2019 4 z 5