Lolila Lolila komentáře u knih

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Bruno Nardini

Pekne spracovaný životopis. Nie je to román. Kniha je napísaná na základe známych faktov z Da Vinciho života, keďže sa veľa dokumentov nezachovalo. Je to pokus o jeho rekonštrukciu. Dej dopĺňa veľa fotiek zo seriálu a tiež krásne obrazy a rôzne kresby.

13.01.2018 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Mám rada Reachera, ale táto časť bola slabšia. Začalo to dobre, ale potom stále pobehoval medzi dvoma mestami, stále niečo hľadal a nevedel čo, stále preratával vzdialenosti:-)....., ale aj napriek tomu prečítam ďalšie časti série:-)

03.12.2017 3 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Táto časť bola oveľa lepšia ako predchádzajúca. Celkovo - originálne, napínavé, vtipné, mysteriózne....

27.10.2017 5 z 5

Krvná pomsta Krvná pomsta Michael Connelly

Už sa budem opakovať, ale opäť výborný Connelly. Píše skvelé detektívky. Žiadny superman hrdina, ale "pekne odvedená" detektívna práca:-). Určite odporúčam.

22.10.2017 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Výborná detektívka. Napätie od začiatku až do konca.

10.07.2017 5 z 5

Zomrieť znova Zomrieť znova Tess Gerritsen

Táto séria ma baví. Opäť zaujímavá téma, prebieha v dvoch časových úsekoch, na dvoch rozdielnych miestach. Napínavé od začiatku do konca. Skvelá spisovateľka. Vie ako zaujať.

21.06.2017 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Ďalšia dobrá detektívka od tohto autora. Nie je to síce top, čo napísal, ale baví ma jeho štýl písania. Zábavné sú slovné prestrelky medzi "vraždármi", možno niekedy to trochu preháňa s hrubým vyjadrovanim, ale keby boli všetky knihy na jedno kopyto........

18.06.2017 4 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Určite ďalšia dobrá detektívka. Každá kniha v sérii je o niečom inom. V tomto príbehu sa dozviete niečo o čínskej histórii a mytológii. Možno je tak trochu rozprávková, ale zápletka je zaujímavá a takisto nechýba napätie.

22.02.2017 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opäť výborná kniha. Dej bol napínavý od začiatku až do konca. Žiadne nudné strany. Spisovateľka je proste skvelá, jej štýl písania........ - určite odporúčam.

04.02.2017 5 z 5

Civilizácia. Západ a zvyšok sveta Civilizácia. Západ a zvyšok sveta Niall Ferguson

Výborne napísaná kniha. Množstvo faktov podložených rozsiahlou literatúrou, ktoré objasňujú rôzne súvislosti. Postupne charakterizuje rozvoj západu v šiestich témach - prečo západná civilizácia, ktorá bola do 15. storočia taká zaostalá, dokázala predbehnúť vyspelé východné kultúry? Stojí za prečítanie....

23.01.2017 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Veľmi dobrá detektívka. Zaujímavý dej, až na konci sa dozviete o čo vlastne ide a kto je vrah. Príjemnou zmenou je, že hlavnými postavami série sú ženy:-), obidve sympatické. Táto časť je zameraná viac na patologičku Mauru. Určite odporúčam tým, ktorí majú radi dobre napísané detektívky.

06.12.2016 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Veľmi dobrá detektívka, napínavá od začiatku až do konca. Autorka píše štýlom, ktorý vás "priklincuje" ku knihe:-) a vy musíte čítať a čítať.....

30.11.2016 5 z 5

Ohniská napätia Ohniská napätia George Friedman

Skvelý opis historických udalostí. Spisovateľ rozoberá konflikty v jednotlivých zónach Európy a aj vo svete, analyzuje minulosť jednotlivých území a jej vplyv na ďalší vývoj blízkej budúcnosti. Opisuje príčiny vzniku EÚ a dôvody jej pomalého rozpadu. Je to zaujímavý pohľad na dianie vo svete v súvislostiach, ktoré nie sú viditeľné pre bežného človeka.

11.10.2016 5 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Určite sa nájdu lepšie reacherovky, ale bolo to opäť pohodové čítanie. Koniec trošku neuveriteľný, ale beriem to s nadhľadom. Je to typ kníh, v ktorých máte svojho neohrozeného hrdinu - všetko zvládne, všetkých prekabáti a premôže. Proste oddychovka, nič náročné.

05.10.2016 4 z 5

Pevnosť s deviatimi vežami Pevnosť s deviatimi vežami Qais Akbar Omar

Kniha na mňa dosť zapôsobila. Silný príbeh. Quais opisuje život jeho veľkej rodiny v priebehu niekoľkých rokov od odchodu Rusov, bojmi medzi rôznymi frakciami, príchodu Talibanu. Pri tom všetkom nešťastí musíte obdivovať ich vzájomnú úctu, zmysel pre zodpovednosť a vytrvalosť s akou sa nevzdávali. Je ťažké pochopiť ich spôsob života, ich mentalitu. Preto si myslím, že takéto príbehy (aj keď chvíľami máte pocit, že toto sa predsa nemohlo naozaj stať!), nám poskytujú predstavu života, ktorý je tak odlišný od nášho.

03.08.2016 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Znovu dobrý Jack Reacher. Zaujímavá zápletka, neviete sa dočkať konca, pretože netušíte ako to ten vrah robí!

19.07.2016 4 z 5

Moderná komédia Moderná komédia John Galsworthy

Anglicko v medzivojnovom období a pokračovanie osudov členov rodiny Forsytovcov. Nevedela som, čo mám od tejto časti očakávať, ale bola som milo prekvapená. Soames je oproti predchádzajúcej časti sympatickejší, ohľaduplnejší, ľudskejší. Svet "starých" Forsytovcov sa zmenil, snaží sa byť modernejší. Prostredníctvom Michaela Monta poukazuje na politické a sociálne problémy, na chudobu. Výborne vykreslené postavy, ich charaktery, obdobie,... Jednoducho stará anglická klasika.

18.07.2019 5 z 5

Mezi červenou a černou Mezi červenou a černou Jan Guillou

Zaujímavá kniha - história podaná z pohľadu Švéda. Dozviete sa veľa z histórie, politiky a kultúry v medzivojnovom období z inej strany. Uvidím čo prinesie ďalší diel.

24.04.2018 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Tento diel je iný ako prvý, ale nehodnotila by som ho ako slabší. Zobrazuje prostredie Anglicka pred 1.svetovou vojnou prostredníctvom tretieho brata Sverreho a jeho "neprípustného" vzťahu. Zaujímavé sú časti týkajúce sa výtvarného umenia. Je to určite iné čítanie, na aké som doteraz bola zvyknutá - iný pohľad na udalosti v tomto období.

15.04.2018 4 z 5

Zářivý anděl Zářivý anděl Nelson DeMille

Slabší diel, trochu neuveriteľný, ale aj napriek tomu sa čítal dobre. John je sympatický týpek so svojským humorom a potrebou vytvárať si vlastné pravidlá:-). Taká oddychovka, kde cieľom je nájsť a zneškodniť malú atomku:-).

16.03.2018 4 z 5