Lolila Lolila komentáře u knih

Vyhnanství Vyhnanství Simon Scarrow

Ďalší skvelý diel z tejto série. Macro odchádza do Británie, takže Cato si musí na Sardínii poradiť sám. Som zvedavá, čo prinesie ďalšia časť :-)

16.02.2022 5 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Druhý diel opäť výborne napísaný. Nekonečné boje o trón, rozdelenie rodov, pomsty za mŕtvych, intrigy, ... to všetko pokračuje ďalej v dramatickom príbehu a výrazne ovplyvňuje anglické dejiny. Určite odporúčam všetkým, čo majú radi tento druh kníh.

03.02.2022 5 z 5

Zrádcové Říma Zrádcové Říma Simon Scarrow

Táto séria ma stále baví. Cato a Macro sa v tejto časti rozdelia, každý plní inú úlohu. V prvej časti prevláda skôr diplomacia, ale potom sa dej rozbehne a nechýba napätie a akcia. :-) Už sa teším na ďalšiu časť.

08.11.2021 5 z 5

Lilie a lev Lilie a lev Maurice Druon

Všetky diely tejto série sú výborne napísané. Veľa histórie, dráma, napätie, zvraty ..... koniec dynastie kapetovcov a nástup dynastie Valois, .... udalosti, ktoré predchádzali sto ročnej vojne.

20.08.2021 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Reacher sa ocitne blízko miesta, kde sa narodil jeho otec. Takže prečo by sa nevybral práve tam? Samozrejme, že problémy nedajú na seba dlho čakať. :-) Neďaleko sa v rovnakom čase ocitne pár mladých ľudí, ktorí sa dostanú tiež do problémov. A zápletka je na svete.
Opäť pohodové (rozprávkové) čítanie pre dospelých:-).

01.06.2020 4 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Ako vždy Connelly nesklamal, výborná detektívka. Opäť je to klasické, uveriteľné vyšetrovanie prípadov. Dvojica Bosch - Ballardová funguje rovnako dobre ako Bosch - Haller.
Harry a Renée sa navzájom dopĺňajú, zároveň obaja sú "zažratí" do svojej práce - otvárať staré prípady, chytať vrahov. Takže dúfam, že sa máme ešte na čo tešiť:-)

13.01.2020 5 z 5

Grécky poklad Grécky poklad Irving Stone (p)

Ďalší výborný životný príbeh od I. Stona. Opisuje život svetobežníka a amatérskeho archeológa Heinricha Schliemanna, ktorého snom bolo objavenie Tróje. Prostredníctvom jeho druhej ženy Sofie sa dozviete o ceste, ktorú museli prejsť, prekonávaní prekážok, ťažkých podmienkach, v ktorých pracovali,.... Stone tiež zobrazuje život Grékov, ich náturu, zvyky.
V knihe je veľa opisovania, možno sa niekomu bude zdať dej zbytočne zdĺhavý, ale ak sa vám páčia životopisné romány spojené s autorovou fantáziou, bude sa vám páčiť:-)

02.01.2020 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Ďalšia skvelá kniha od Kinga. Psychológia postáv, emócie, napätie, zvraty v deji....jednoducho strhujúci príbeh.

13.11.2019 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Opäť skvelé. Hynek je znovu o niečo starší, ale stále verný svojim zásadám. V tejto časti sa striedajú dve časové línie, ktoré vás držia v napätí - čo sa stalo a ako to dopadne:-)
Zaujímavo podané husitské obdobie, každý sa bojí každého, nikomu sa nedá veriť,....
a časť, ktorá mi pripomenula rozprávku "Soľ nad zlato", nemá chybu:-), aj strany, ktoré stoja proti sebe, sa vedia zrazu dohodnúť....
Teším sa na pokračovanie.

16.09.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Výborný Carter, nesklamal! Opäť skvelá detektívka, skvelá zápletka. Už ani neviem, čo mám napísať, opakovala by som sa. Začnete čítať a ste v tom až po uši:-)
A koniec - tak ten nemal chybu, som zvedavá na pokračovanie:-)
Určite odporúčam.

22.08.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Perfektné, originálne, desivé....od začiatku do konca, žiadne hluché miesta, sympatické hlavné postavy, stupňujúce napätie....
Na konci sa dozviete, prečo sa to vlastne všetko deje, motív vraha a chvíľu máte aj pocit, že ho chápete,....ale...niečo také nemôže byť ospravedlniteľné.
Výborná psychológia postáv, ich správania sa...... Chris Carter je skvelý spisovateľ.

08.08.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opäť niečo pre silnejšie žalúdky... Ako to ten spisovateľ robí?...Kde na to chodí?...Skvelý príbeh plný napätia, zvratov, prekvapenia .....je to desivé, mrazivé a morbídne. Začnete čítať a neviete prestať. CH. Carter jednoducho vie napísať skvelý thriller!!!

01.08.2019 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Mám veľmi rada detektívky A.CH. Jednoducho sú milé, nenásilné (aj keď samozrejme vraždy sú na dennom poriadku v každej časti:-), ale spôsob rozprávania je vlastne daný obdobím, kedy spisovateľka písala. Keď sa potrebujem odreagovať od "náročnejších tém", prečítam si jej knihy, ešte šťastie, že ich tak veľa napísala:-).
V tejto časti opäť prejaví svoje nadanie slečna Marplová, tentokrát na dovolenke v Karibiku.

15.04.2019 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Krásne ukončenie trilógie. Nádherne prepracovaný fantasy svet s krásnym príbehom, v ktorom sa stretlo toľko úžasných postáv. A záver milo prekvapil. Tam, kde sa začal príbeh, autor ho zaujímavo aj ukončil. Vo filme ho nenájdete. Ale aj napriek tomu, je to jeden z mála sfilmovaných príbehov, ktorý sa naozaj vydaril.

Jednoznačne - Top kniha v rebríčku!!!

17.01.2017 5 z 5

Hrobár a dievčina Hrobár a dievčina Oliver Pötzsch

Druhý diel tiež výborný, možno aj o trochu lepší ako prvý. Polícia rieši viac prípadov naraz, ktoré sa prelínajú a Leo sa poriadne zapotí:-) Našťastie má pomocníkov ako je hrobár Augustín, ktorý príbeh robí zaujímavejším a tiež Leova priateľka Júlia, ktorá nemá záujem stáť stranou. Veľmi rada si prečítam ďalšie prípady z historickej Viedne.... ak bude spisovateľ pokračovať:-)

26.02.2024 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Tento diel bol skôr zameraný na amišskú kultúru a návrat do minulosti ako detektívne vyšetrovanie. Ale ináč v pohode čítanie.

03.01.2024 4 z 5

Perlová sestra Perlová sestra Lucinda Riley

Bola som veľmi zvedavá, čo môžem očakávať od minulosti CeCe, aké má korene, kam patrí. Dej nás zavedie do vnútrozemia Austrálie, k dedičom perlového impéria. Obidve dejové linky boli zaujímavé, Kitty aj CeCe, aj keď niektoré "odhalenia" ma zaskočili, takže som ich radšej nerozoberala:-). Ale spisovateľka vie zaujať prostredím, vytvoriť atmosféru,...

08.11.2023 4 z 5

Tieňová sestra Tieňová sestra Lucinda Riley

Ďalšie príjemné oddychové čítanie. Páčili sa mi obidve linky - historická aj súčasná.

03.08.2023 4 z 5

Tvář zrady Tvář zrady Iris Johansen

Trochu rozťahané so zbytočnými emočnými vsuvkami, ktoré sa veľa krát opakovali. Keď si toto odmyslím, malo to zaujímavý dej, napätie, konšpiráciu a veľmi dobré zvraty.

17.07.2023 4 z 5

Búrková sestra Búrková sestra Lucinda Riley

Pekné pokračovanie, také oddychové:-).
Druhá sestra Ally sa rozhodne pátrať po svojej minulosti a odchádza do Nórska. Páči sa mi prelínanie dvoch dejových liniek. Príbeh je zaujímavý, pútavo prepája historické postavy s fiktívnymi, postupne odhaľuje rodinné tajomstvá. Tiež sa venuje tvorbe skladateľa Edvarda Griega, ktorý je súčasťou príbehu. Vypočula som si Peera Gynta, ikonické.... ako je uvedené v obsahu knihy.
Určite si prečítam aj ďalšie diely. Som zvedavá na ostatné sestry, odkiaľ pochádzajú, aké tajomstvá odhalia.:-)

22.06.2023 4 z 5