luboskniha luboskniha komentáře u knih

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

ÚŽASNÉ....zatím pro mě nejlepší díl. Opět se kniha čte s lehkostí a člověk od ní nemůže odlepit oči. Přečtete si jednu kapitolu a hned musíte číst další, abyste věděli co se stane. A to mě přesně na knihách baví - vtáhnutí do děje, bojíte se o hlavní postavy a na padouchy jste naštvaný. To všechno tahle kniha nabízí. Těším se na další díl.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ a znovu ÚŽASNÉ. Tyto slova bych použil nejen k tomuto dílu, ale k celé sérii. Děj opět skvělý, spousta zábavy, akce a napětí. V podstatě to není ani konec že :). Nemůžu dát nic jiného než plný počet * a začít číst další sérii pro mě skvělého spisovatele.

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Přeskočil jsem Percyho Jacksona a rovnou se vrhl na sérii o Magnusovi. Sice tahle série patří pro jinou věkovou kategorii než jsem já, přesto mne kniha uchvátila. Přečetl jsem jí na jeden nádech a vím na 100%, že jsem neudělal chybu, když jsem si koupil celou serii.

Stín věcí ztracených Stín věcí ztracených James Islington

Tuto knihu jsem si přímo zamiloval. Knize nemám co vytknout, naprosto mě pohltila. Po dlouhé době kniha od které jsem nemohly odlepit oči. Za mě naprosto (a kéž by šlo i více) 5*. Jsem rád, že už vyšel i druhý díl. Takže hurá do e-knihkupectví :).

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

SUPER, SUPER a znova SUPER. Tato kniha mě neskutečně pohltila a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Plno akce, zvratů a po dlouhé době to je kniha, která je pro mě celkem nepředvídatelná. Už se klepu na druhý díl, na nic nečekám a začínám číst.

10.03.2019 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Knihu jsem dostal k Vánocům a až teď jsem se přemluvil si jí přečíst (částečně i kvůli recenzím). Knihy od Flanagana mám rád, i když už to není co to bývalo. Po hodině čtení jsem věděl kdo je padouch a mrzí mě i nulový vývoj postav (ten se snad týká jenom věku). Kniha je opět předvídatelná, ale zároveň jsem rád, že jsem opět mohl prožít dobrodružství v království Araluen. Co se týče překladu, tak mi to nepřišlo až tak strašné jak níže spousta čtenářů píše (pravděpodobně jsem si na to zvykl jelikož jsem četl i Bratrstvo - Kaldera). I když u Willa Treatyho jsem se musel smát - to je opravdu hrůza. Opět je to odpočinková kniha na zkrácení dlouhé chvíle, která neurazí. Budu se těšit na další díl.

02.02.2019 4 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Tuhle sérii jsem si naprosto oblíbil a právem má místo v mé knihovně. Poslední díl byl pro mě opět úžasný. Děj ubíhal rychle, hodně akce, magie, zvratů i přešlapů. Nerad se loučím s některými postavami, které mi přirostly k srdci. Je veliká škoda, že to končí. Ale kdo ví, třeba se s Reichisem a i s Kelenem, ze kterého už není takový ufňukánek ještě někdy uvidíme. Nechám tomu nějakou dobu a celou sérii si s radostí přečtu znova.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Po Magnusi Baneovi jsem se vrhl i na sérii o Percym. Neskutečně mě tato kniha pohltila, i když je to pro mladší čtenáře než jsem já. Kniha je čtivá, děj rychle ubíhá....prostě paráda. Nemůžu než dát 5*.

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Poslední díl přečten a můžu říct, že mě kniha ani samotný děj nijak nepřekvapil. Celkově je celá série dobrá jako odpočinkové nenáročné čtení a jsem rád, že jsem jí mohl přečíst.Od autorek jsem přečetl už hodně knih a myslím si, že by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Celou sérii doporučuji.

10.08.2019 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Brisingr je zatím pro mě nejlepší ze série. Kniha mí spád, vůbec se u ní nenudíte. Na každém kroku je nějaká akce a zvrat. Příběh Vás chytne tak, že pomalu zapomenete na okolní svět (u mě, když jsem blokoval záchod hodinu, protože jsem nemohl přestat číst :D). Některé recenze zde uvádějí, že čtenářům přišla kniha zdlouhavá a roztahaná. V mém případě to tak nebylo. Užíval jsem si každou stránku. Těším se na celé vyvrcholení celé série.

10.04.2019 5 z 5

Zrádcův měsíc Zrádcův měsíc Lynn Flewelling

Třetí díl hodnotím velice kladně. Kniha byla čtivá, plná akce, zvratů, intrik a pro mě i po dlouhé době nepředvídatelná. Líbilo se mi, že se děj odehrává v jiné zemi, i když občas jsem se přestal orientovat ve jménech postav. Chybělo mi tam i více popisu průběhu války mezi Skalou a Plenimarem. Opět mi ani nevadil vztah mezi hlavními postavami (opakuji se - naštěstí nejsem homofob). Rád si přečtu další díl této série, která se mi zatím velice líbí.

23.02.2019 4 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Urban fantasy mě moc nebaví, ale u této knihy to neplatí. Je to celkem zajímavé čtení, trochu jiné než jsem zvyklý. Pro mě jednoznačně oddechová fantasy - nenadchne, ale i neurazí. Další díl si také přečtu, ale spíše z zvědavosti, jak to dopadne.

23.04.2021 4 z 5

Exillium Exillium Shannon Messenger

Opět dobrý díl (i když 1. byl pro mě lepší) a opět škoda, že nejsem mladší čtenář, který by si užil mnohem více. Zatím mě tato série baví. Kniha se čte velice dobře, děj ubíhá rychle a je nabytý akcí, zvraty, láskou, humorem a bůh ví čím ještě. Jsem velice rád, že jsem tuto sérii objevil. Hurá na další díl.

Ozvěna věcí budoucích Ozvěna věcí budoucích James Islington

Zatím mě tato série baví. Druhý díl je podle mě mnohem lepší. Odkrývá stále více tajemství a odpovídá na otázky, které si čtenář pokládal u prvního dílu. Chvíli mi sice trvalo se začít a po roční pauze jsem si někdy nemohl vzpomenout na odkazy z prvního dílu, ale stejně mě kniha nakonec pohltila a nemohl jsem od ní odtrhnout oči. Těším se na další díl.

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Už to prostě není ono. Vždy si rád přečtu další díl od Flanagana, ale čím jsem starší, tím více mě ty knihy nebaví. Děj ubíhá rychle, kniha se čte dobře a je předvídatelná. Klasická Flanaganovka. Až vyjde další díl, určitě si ho přečtu (byl bych rád, kdyby mě po letech něčím překvapil).

23.04.2021 3 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Kniha opět zábavná, napínavá a hlavně velice čtivá. Nápad, že se labyrint v podstatě nachází všude se mi velice líbil. Za mě tedy slabší než předchozí díly, ale čtení jsem si náramně užil. Opět plný počet *.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Pro mě zatím nejlepší díl ze série a opět přečteno na jeden nádech. Na nic nečekám a vrhám se do čtení dalšího dílu :).

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl opět nezklamal a jak zde psalo už mnoho čtenářů, tato série mě naprosto uchvátila. Je to pohodové čtení na zkrácení dlouhé chvíle. Moc jsem si neoblíbil Tysona, ale třeba se to změní. Opět plný počet hvězd.

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Dlouho jsem nečetl příběh, kde je antihrdina a upřímně, tady se to povedlo. Trochu mi k tomu nesedí jeho věk, ale budiž. Kniha se četla dobře, nic složitého na čtení. Jenom mě trochu kniha zklamala ke konci vyprávění (proto jedna * dolů) - probudí se z kómatu, útěk, boj.... tramtadáda a konec. I přesto jsem si tuhle přisprotlou sérii oblíbil a těším se Trnového krále.

22.03.2020 4 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Nějak mi uteklo, že vyšla tahle kniha a protože mám celou sérii, tahle nemohla v mé sbírce chybět. Kniha se mi líbila. Byla čtivá, děj rychle utíkal a já byl naprosto pohlcen. Za mě naprostá spokojenost.