lucakuca lucakuca komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Čtivé. Autorka píše opradu čtivě.
K ději.
Jakože všechno bez následků? Ach, tenhle královskej typek je hezkej, toho chci. Juuu, udělal na mě bububu. Co teď?
Jeee, tenhle týpeček je taky hezkej, prej jsem skvělá a úžasná, heč! Tak to já chci teď jeho. A královskej typek vzkazuje, ať jsem šťastná, že to vlastně nevadí a posílá truhličku kačáků.
Žádné uražené ego? Žádné následky? Ale no tak! I když je to pro mládež, tak je jasný, že tady chybí příběhová matika:
PŘÍČINA=NÁSLEDEK.

06.02.2022 3 z 5

Smrtící portrét Smrtící portrét J. D. Robb (p)

Jak řekla Peabodyová: " Jsem celá napjatá a špicuji své zvoněnívzdorné uši," jistotu mám, já oběť nebudu. Díky za ty dary.
Umírají mladí (uf jsem v rozpuku k popuku), krásní (hm) a nevinní (uf já zlodušnice veliká).
Proto fandím drsné D a vtipné P, že v blízké budoucnosti, už kol roku 2053, budu v noci v klidu spát. Čtivé.

19.12.2021 4 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Překvapivá. Zastrčená neprávem ve skladě, objevená díky dalším vydaným dílům a já zásadně nečtu na přeskáčku.
Začátek nezvyklý.
Když se to tak hezky rozjíždělo, proč se tam začal motat další hrdina/antihrdina? A pak to sedlo jak ryba na háček a zbytek knihy jsem byla zdolávána....

20.11.2021 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Poslední díl? To ne!!!! Co bude teď? Co se mnou bude teď? Kde najdu sérii, která má všechno? Vtipnou hrdinku, upíry, vlkodlaky, čaroděje, druidy, víly, bohy, draky, lásku, přátelství a další blabla..... No kde?
Truchlím.

30.10.2021 4 z 5

Načmáranec Načmáranec Serge Lehman

Na jeden zátah..... jako když vcucnu makarónu - je to jízda, co se nedívá napravo nalevo a frčí si to až do konce, kde se rozline tím správným fantasy způsobem :-)

27.09.2021 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Pohádka, která by měla na víc. Když už autorka napíná, tak by měla vydržet v napínáčku až do konce a neodhalovat záhadu 5. člena tak brzo.... však víte, co tím myslím... natahovat natahovat natahovat.....

27.09.2021 3 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Fakt hodně jako český HP. Měl tam Rona, dvě Hermiony, Hagrida i zákeřného průsvitného Malfoye. A taky se tam hrálo velmi oblíbené sportovní utkání v gravibalu....
Samozřejmě vesmírná dobrodružství a nečekaná rozuzlení. Proč ne?

31.08.2021 3 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

No pěkné to bylo! Sladké akorát, humorné povícero, nudné minimo. Kniha vhodná na letní hrátky, kdy špiclujete zpoza knihy sexy boha!
Obálka dost klame a vysílá špatné signály. Když jsem na ni klepala a obočím naznačovala, objektu svých pohledů, co chci, tak mi donesl cukr. Žádnej polibek jako dezert. :-( Tak bacha, ať nenaletíte!

27.07.2021 4 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Nina versus Vanessa. Bohatá versus chudá.
Vanessa - Nic nedělání je těžká dřina. Člověk sám nepozná, kdy má hotovo.
Nina - Lidskou blbost nezastavíš, ale cihlou mezi oči ji aspoň trochu zpomalíš.
A přece je něco spojuje :-). Čtivé. Ze světa influencerky a obyčejné nuly. Kdo je vlastně větší nicka?

23.07.2021 4 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Páni!
O této knize budu ještě dlouho přemýšlet. Dostala mě na kolena, rozplakala - průtrž slz - zrovna v práci. Slzy s úsměvem. Plná dojmů. Plačka největší,... Nemám slov....

15.07.2021 5 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Spokojená! Moc! To se zase moje dušička napapala! Román podle skutečné události. Četla jsem pomalu, vychutnávala si knihu a hlavně jsem pořád hledala fakta, zda to tak opravdu bylo... Takže zdržovačka hadr! :-)

12.07.2021 5 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

Jako návštěva indické restaurace! Pěkně vostrý čtení! Je to žůžo dobrodrůžo, další partička dětí to pěkně rozjíždí. :-)

11.07.2021 4 z 5

Zákaznice si kupuje knihu Třináct způsobů, jak se zbavit mrtvoly a prodavačce vážně zašeptá: "Víte, ve skutečnosti je jich čtrnáct."
Rychlé čtivé občas šokující :-)

03.07.2021 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

To se jako fakt děje?

Zákazník: "Přečetla jste všechny knihy, co tu máte?"
Prodavačka: "Nemyslím si."
Zákazník: "To tedy nejste příliš dobrá v tom, co děláte, viďte?"

Zákazník: "Hledám asi takhle širokou knihu (ukáže rozpětí). Mám v knihovně místo, které potřebuji zaplnit. Hrozně mi leze na nervy."
Prodavačka: "A jakou knihu byste rád?"
Zákazník: "To je jedno, jen aby tam seděla."

02.07.2021 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Prej že, rejže! :-)
Tak to už se blížilo trošku k detektivním výšinám jisté klasiky Mord v asiapendolínu od A. Christie. Hromada lidí na jednom místě a spousta nevyřešeného. Pepík zase jinak. Fajn čtení!

23.05.2021 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Prvních 20 stránek bylo pro mě utrpením. Neee, to bude cukrová vata a karamelky zalité Pikaem!!!! Ale pak se to napraví. Ano, je to sladké. Ano, je to romantické. Ano, je to dokonalé. Ale co, líbilo se mi to.

Když je na obálce knihy srdce z květin, nebude to vyvražďovačka, že jo? :-) Tak co si vlastně na začátku stěžuju,že ano!?

13.04.2021 4 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Pěkně zašmodrchané klubíčko ta kniha byla, ale autorka z něj dokázala nějakým způsobem uplést svetr tak, že příběh měl i dva rukávy a díru na hlavu. :-) 1.díl měl více akce, tento více romantiky a více handrkování o lásce, jak to vlastně ten druhé myslel? Čtivé.

13.03.2021 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Hnus ta naše politika. :-(
"Zeman vstoupí do dějin jako jeden z nejúspěšnějších politiků polistopadové historie. Avšak podle mého názoru je to batmanovský Joker české politiky s prořízlou pusou a smrtelným úsměvem na tváři."

08.03.2021 4 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

Spoiler: Ach ach, myslím si, že on si určitě myslí, že já si myslím tohle, ale já si myslím jenom tohle. Jenže když si myslí tohle, tak si myslí, že já si myslím, tudíž si nemůže myslet, že to takhle přece nemyslím!!! Bum! Aha, takže takhle to je.

09.12.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Čte se to dobře, o tom žádná. Ale takové achich a ochich a taky ochichach. Žádný drajf to nemělo. Odreagovačka, na kterou si časem nevzpomenu.

20.10.2020 3 z 5