lucygreen lucygreen komentáře u knih

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Čteno podruhé a v myšlenkách se k ní vracím i několik měsíců po dočtení, protože ta atmosféra příběhu je opravdu poutavá. Občas jsem se i nahlas zasmála. Krásný svět a podle mě bude bavit nejen mladší čtenáře ale klidně všechny generace v rodině.

14.09.2024 4 z 5

Karty hvězdných duší Karty hvězdných duší Rebecca Campbell

Upřímně karet mám docela dost, tyto jsem si přála jako jedny z prvních a i přes opravdu nádherné zpracování barevných ilustrací, jsem si s nimi nedokázala utvořit pevné pouto. Asi to bude kvůli názvům a významům karet, protože jejich téma mi přijde vysoce specifické a občas až trochu neprakticky vysvětlené. Zkrátka jsem občas ani nepochopila, jak by karta mohla souviset s mou otázkou. Například karty The healing waters oracle od autorky (dostupné pouze v aj) je o dost lepší a pro mě použitelnější. Plánuji také zkusit Orákulum posvátné růže a snad mi tématika bude sedět lépe. Karty vězdných duší asi budou hledat nového majitele.

14.09.2024 2 z 5

Frankie Steinová a nová ghúlka ve škole Frankie Steinová a nová ghúlka ve škole Nessi Monstrata

Sice nejsem cílová skupina, ale čtu knihy s touto tématikou protože Monster high jsem vždycky milovala. Ale deníček Lagoony mě bavil opravdu hodně a tato dějová linka mě zkrátka moc nezaujala.

07.09.2024 2 z 5

Andělské tarotové karty Andělské tarotové karty Doreen Virtue

Tyto karty nejsou jedny z mých nejoblíbenějších. Vyznamy mi přijdou takové nevypovídající a nepřesné (ano jsou upravené aby, byly pozitivnější, ale podle mě klasický tarot má svůj význam a není to jenom o negativních nebo pozitivních významech, protože každá karta může obsahovat oboje). Obrázky mi přijdou občas přeplácané i když hezky obsáhnou hodně fantasy říší, což je nápadité a velmi barevné.

07.09.2024 3 z 5

MUŽ + ŽENA - Návod k přežití MUŽ + ŽENA - Návod k přežití Martin Baxendale

Blbost hodící se spíš jen tak do hospody nebo někam když někdo nevydrží bez zábavy na záchodě tak možná. Takové nevtipné v tipy o toxickém manželství.

03.09.2024 odpad!

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Radši mám knihy, které napsala překladatelka Mamaniho, Lucie Chaya. Dýchá na mě z nic mnohem více zdravé ženskosti a krásného všedního i nevšedního magična. Takže doporučuji zkusit spíš ty.

03.09.2024 3 z 5

Moderní kurandera II: Nemožné lásky Moderní kurandera II: Nemožné lásky Lucie Chaya (p)

Hodně popsané cestovatelské památky, což se mi občas četlo více zdlouhavě, ale celkově požitek z knihy ve mně hluboce přetrvává a byl to proste super prožitek, magicky napsáno.

Střípky času Střípky času Petra Slováková

No bylo to celkem dobré, ale na mě jsem to četla nějak dlouho. Na začátku mě to hodně chytlo a říkala jsem si super. Pak to ale nějak vychladlo a prostě mi to teď přijde jako průměrný zážitek a nevím, jestli se pustím do dalšího dílu i kvůli tloušťce. Ke konci jsem jim prostě nevěřila tak silná vztahová pouta, bylo to docela zvláštní.

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Už několik let jsem plánovala přečíst tuto knihu protože se mi moc líbil obal a námět se sociálními sítěmi mi přišel lákavý. Vůbec toho nelituji, asi i po několika letech se mi podařilo knihu dočíst za 3 dny a nemohla jsem zkrátka přestat ve čtení a musela jsem zjistit, jak se to rozuzlí. No taky se to zpět zauzlilo a já se těším na 2. díl.

03.09.2024 5 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Do dalších dílů se radši nebudu pouštět, ale dalo se to snést.

350 tipů pro nejlepší sex 350 tipů pro nejlepší sex Lisa Sussman

Bavila mě ještě míň, než autorčina druhá kniha. Pošlu dál.

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Příjemné prostředí, hezký odpočinkový příběh, sympatická hrdinka. Četlo se rychle.

03.09.2024 4 z 5

Návrat k porodu jako k přechodovému rituálu Návrat k porodu jako k přechodovému rituálu Rachel Reed

Úžasná kniha, úžasný prožitek, mnoho cenných informací. Boží obálka, poklad uvnitř. Jsem velmi vděčná a spokojená že vyšla.

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Mám moc ráda tuto sérii, příjemně mrazivá, velmi originální a zajímavá. Doporučuji a určitě se vrhnu na 3. díl.

Velké holky a sex Velké holky a sex Helena a Klaudie Kamarádky z Letné

Mě to překvapivě bavilo. Pěkně svižné.

Sex nejen ve městě Sex nejen ve městě Lisa Sussman

Nějak ne moc zajímavé, ale na chvilkovou zábavu stačilo. Hezká grafika.

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Spoustu dobrých myšlenek k inspiraci. Podle mě by se dalo číst stále dokola.

Karty pravé lásky Karty pravé lásky Belinda Grace

Takové jednoduše ilustrované (ne jako většina moderních) a hodně duhové kartičky. Ráda je opakovaně používám a zatím jsou pro mě v téhle vztahové oblasti nejlepší. Prostě laskavé, jednoduché a cenově dostupné, takže neuděláte špatně, když si je pořídíte.

02.06.2024 4 z 5

Lagoona Blueová a zlovolená na moři Lagoona Blueová a zlovolená na moři Nessi Monstrata

Milý příběh :). Vracím se do dětských let, kdy pro mě Monster high byly to nejlepší a nestydím se za to.

14.04.2024 5 z 5

Ex, grogy a rock'n'roll! Ex, grogy a rock'n'roll! Maryse Dubuc

I když už jsem si myslela, že mám komiks už přečtený, četla jsem ho poprvé a hodně věcí mě překvapilo. Doufám, že někdy budu číst pokračování.

14.04.2024 4 z 5