LucySmile LucySmile komentáře u knih

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Konečně jsem se dočkala! Sága Stmívání je pro mě celoživotní srdcovkou a díky ní jsem se do čtení zamilovala. Celou sérii jsem četla snad milionkrát a na Edwardův pohled jsem se strašně těšila. Po přečtení Midnight Sun v originále jsem se pustila i do překladu a poprvé jsem zklamaná. Překlad je naprosto příšerný a ze začátku mi dost kazil požitek z knížky. Když nebudu psát o některých dost zvláštně přeložených větách, je tam dost chyb. Chybí slova, ve slovech chybí nebo přebývají písmenka a celkově to vypadá, že si to překladatelka po sobě vůbec nepřečetla. Tohle odevzdat, tak bych se styděla. Každopádně, knížka je skvělá, ještě lepší, než jsem čekala. V některých pasážích bylo toho rozjímání až moc, ale jsem ráda za nahlídnutí do Edwardovy mysli. Číst to v době, když jsem poprvé četla Stmívání, ocenila bych to víc.

08.04.2021 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

To už je konec? Přesně tohle jsem si pomyslela, když jsem otočila na další stránku a našla poděkování :D Takhle knížka nemá ani začátek, ani konec. Prostě je o 4 sestrách a jejich rozdílných životech. Někdy se hádají, ale pořád se mají rádi. Dost mi to připomínalo vztah s mojí sestrou. Celkem rychle jsem se začetla a jména mi nedělala problém, jak tu někteří píšou. Čtení jsem si užila. Myslím, že se mi to líbilo víc, než série After. Nebylo to nic světového, jen milé a oddechové čtení během karantény. :)

08.11.2020 4 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Na to, že fantasy obvykle nečtu, se mi tahle kniha celkem zalíbila. Ze začátku jsem byla trochu zmatená o co jde, ale postupem času jsem tomu přišla na kloub. Střídání minulosti a současnosti mi vůbec nevadilo, naopak se to k tomu velmi hodilo. Autor chtěl postupně odhalovat, co se stalo a to se mu povedlo. Všechny 3 hlavní postavy jsou velmi sympatické, Tereza je ale zlo samo a určitě se v dalším díle ještě vybarví. Konec byl fakt smutný...

07.06.2020 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Awww! Druhá přečtená kniha od této autorky a jsem opět nadšená a mile překvapená. Knížka se četla téměř sama, nenáročná, s rychlým spádem a šťastným koncem. Konec jsem malinko tušila předem ale to na kráse příběhu neubralo.

19.02.2020 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Moje nejméně oblíbená knížka z Twilight ságy, ale i přesto jsem jí přečetla snad 100x. Poslední dobou však tu část s depresivní Bello - dost to na mě působí a pak to kazí celkový dojem z knížky.

23.01.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hezký, milý příběh pro young adults. Není to žádná bomba, ale rozhodně potěší.

27.09.2019 4 z 5

Papírový dům: Profesorův deník Papírový dům: Profesorův deník Ivan Tapia

Moje první kniha únikovka, takže mi trvalo to pochopit, ale užila jsem si to
Nedoporučuji číst před shlédnutím seriálu

31.12.2023 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Krásná kniha o lásce a prosazování vlastních snů. Trochu mi tam vyřadily zápisky z deníku.

07.05.2023 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Moje první kniha od tohoto autora a jsem z toho taková rozpačitá... Kniha už představila zajímavé a ne nereálné téma, ale na můj vkus mohla být klidně kratší. Ge začátku jsem se v tom hrozně ztrácela, střed asi nejlepší a konec jsem úplně nepochopila a byl takový nedokončený.

28.03.2022 3 z 5

Mikroekonomie: středně pokročilý kurz Mikroekonomie: středně pokročilý kurz Robert Holman

Na příklady skvělá kniha, ale z hlediska teorie nedostačující.

30.01.2022 3 z 5

Mikroekonomie Mikroekonomie Libuše Macáková

Rozsáhlá a velmi podrobná pro studium mikroekonomie na inženýrském studiu. Líbí se mi znázornění důležitých informací, grafy i příklady, které jsou potřebné pro složení zkoušky.

13.01.2022 4 z 5

Disident Václav Havel Disident Václav Havel Daniel Kaiser

Asi nejlepší kniha o V. Havlovi co jsem četla. Autor popisuje velmi čtivě a srozumitelně. I přesto, že autor je jistým fanouškem Havla, nezatají drobnou kritiku jeho osoby. Ráda si přečtu i jeho druhou knihu.

27.12.2021 5 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Další přečtená knížka od Lydie Strong a zase jsem nadšená. Všechny knížky jsou napsány tak jemně a citlivě... Nedokážu to ani popsat. Tuto knížku jsem přečetla za den a půl a už teď lituju že jsem si jí nešetřila. Je to přesně ten příběh, kdy chcete být jednou z postav a prožívat to s nimi. Alespoň že autorka napsala 3 další doplňující povídky na své webové stránky. Určitě se ráda k této knize zase někdy vrátím a těším se na další autorky výtvory.

29.11.2021 5 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

Panebože, to bylo něco! Začátek se mi vůbec nelíbil a chtěla jsem toho nechat, ale pak mě to chytlo a už nepustilo. Oba může jsem si strašně oblíbila a libil se mi, jak se postupně vyvíjel jejich vztah. Co mi úplně nesedlo, byl styl psaní a vyprávění o práci, které jsem přeskakovala. Ale ten konec? To takhle rozhodně němuže skončit! Nutně potřebuju pokračování!

24.11.2021 4 z 5

Hniloba v kořenech Hniloba v kořenech Theo Addair (p)

Theo Addair je můj nejoblíbenější autor a jeho knihy nadevše miluju. Tato kniha mě však nezaujala a ani jsem ji nedočetla do konce. Fantasy není úplně pro mě.

19.08.2021

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Docela jsem se musela di čtení nutit. Vtipy se opakují, příběh celkem o ničem. Po prvním díle docela zklamání. Další knihy si už asi nepřečtu.

30.06.2021 3 z 5

Pro tentokrát jsem tuto knihu nedočetla. Vybrala jsem si ji na základě čtenářské výzvy a nějak mi nesedla. Viděla jsem již dříve film, ale knižní zpracování jsem četla až teď. Možná ji zkusím časem znovu, nyní jsem ji však musela odložit.

28.10.2020 1 z 5

Jíme zdravě: Vánoční speciál Jíme zdravě: Vánoční speciál kolektiv autorů

Skvělé recepty, už jich mám pár vybraných, které budu v nejbližší době dělat :)

15.10.2020 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Musím říct, že jsem celkem zklamaná. Po přečtení Nabíječe jsem čekala opět takovou bombu a tohle byl slabý průměr. První polovina knihy vypadala, že ji nepsala ani ta samá autorka, druhá polovina už byla lepší. Knihu jsem si nakonec užila, ale znovu bych se k ní už nevrátila.

07.04.2020 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Mám z této knihy rozporuplné pocity. Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale jsem ráda, že už to mám za sebou. Knížka se čte dost špatně. Děj téměř žádný a samé hodnocení výrazu, slov, co má dělat aby to nevydalo tak či onak. Asi střed knihy mě na chvíli bavil, ale konec to úplně zkazil. Absolutně to nechápu a ocenila bych, kdyby mi to nějaká dobrá duše vysvětlila. Na tohle jsem se moc těšila a mrzí mě, že mě to neoslovilo. Možná někdy v budoucnu se k ní vrátím a pochopím ji...

05.01.2020 3 z 5