luksky luksky komentáře u knih

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Mám vcelku rád cokoli ohledně Star wars, mělo to své chyby, ale četlo se to dobře, děj to mělo fajn, s postavami jsem byl spokojen. Škoda, že z tohoto období není více knih...

14.05.2024 4 z 5

Thrawn: Velezrada Thrawn: Velezrada Timothy Zahn

Finále této trilogie mě bavilo nejvíce, propojení s Povstalci a poznání více o novém nepříteli. Návrat Eliho a hlavně mé oblíbenkyně z Ascendence Aralani mě hodně potěšilo a měli oba dost prostoru. A Thrawn, jedna z nejzajímavějších postav SW univerza. Super, uvidíme čeho se v budoucnu dočkáme dál o těchto postavách.

21.11.2023 4 z 5

Thrawn: Spojenectví Thrawn: Spojenectví Timothy Zahn

Těšil jsem se pokračování, že se to více rozjede, ale jsem zklamán. Linka ohledně Padmé byla dost nudná. Bavil mě až konec knihy a ten byl hodně rychlý. Snad bude pokračování lepší.

09.11.2023 2 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Po přečtení Ascendence je tato kniha spíše slabší. Snad se to více rozjede v dalším díle Ale jsem rád, že to fajn navazuje a taky za nějaké to propojení s Rebely.

26.10.2023 3 z 5

Kompletní příběh Def Leppard Kompletní příběh Def Leppard kolektiv autorů

Magazín o mé oblíbené kapele, kdy jsem se dozvěděl pro nových věcí a četlo se mi to dobře. Jediná výtka je prvních 13stran které jsou o NWOBHM..kde sic DF přiřadili, ale ani oni sami se k této vlně nehlásí a v těchto stránkách je o DF zmínek málo. Jinak pro fanoušky doporučuji.

26.08.2023 5 z 5

J.V. Stalin J.V. Stalin Nigel Blundell

Zpracování bylo nějaké podivné.

25.06.2023 2 z 5

Králové a královny - Fascinující životy panovníků od starověku po současnost Králové a královny - Fascinující životy panovníků od starověku po současnost kolektiv autorů

Sic jsem se dozvěděl pár zajímavých informací, ale jak to napsat, asi stačilo přečíst do časové období dole, neboť ten hlavní text nepřinesl nic moc vic podstatnějšího. Jsem spíše zpracováním zklamán.

15.06.2023 2 z 5

Všichni panovníci českých zemí - od roku 623 až po současnost Všichni panovníci českých zemí - od roku 623 až po současnost Helena Plocková

Bylo fajn si zopáknout naše dějiny. Pěkně udělaná encyklopedie.

20.05.2023 4 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Vracím se zpět k Deaverovým starším knihám, některé mě baví více, některé méně a tady bych spíše napsal méně. Vyvrcholení bylo fajn, ale dalo se tipnout, že to nějak tak bude. Hlavní kladné postavy pro mě nebyly zajímavé, agent o ničem a Melániiny výpravy do svého mozku jsem nejraději chtěl přeskočit, spíše byl lepší příběh záporné postavy.

09.05.2023 2 z 5

Menší zlo Menší zlo Timothy Zahn

Závěr Ascendence navazuje na předchozí díl, vstupy do minulosti mě tentokrát bavily. Zápletka je plná soubojů, konfliktu a zrady i přátelství a četlo se to "jedním dechem" . Paráda.

23.04.2023 4 z 5

Větší dobro Větší dobro Timothy Zahn

Děj přímo navazuje na první díl. Příběh mě bavil mnohem více než předchozí a již jsem se v zapletce neztrácel jako u 1 dilu. Super, těším se na pokračování

09.04.2023 4 z 5

Chaos na vzestupu Chaos na vzestupu Timothy Zahn

Trošku se mi motala minulost a současnost , ale jinak zajímavé čtení a fajn rozjezd. Uvidíme co bude dál :-) Nejvíc mě potěšil vstup mé oblíbené postavy z klasické linky SW :-)

30.03.2023 3 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Jsem rád, že jsem si zakoupil reedici této knihy a vrátil se po letech ke Star wars a mému "dětství". Příběh mě bavil. Jsem rád za vstupy některých mých oblíbených postav. Fajn čtení.

14.03.2023 4 z 5

Metallica: Kompletní příběh Metallica: Kompletní příběh kolektiv autorů

Metallicu mám rád, hlavně starší alba, rád jsem si početl tento magazín, ale místy jsem byl zklamán. Fanoušek se toho nového moc nedozví. Některá alba se moc neprobírají.

14.03.2023 3 z 5

Vesmír: Kompletní průvodce Sluneční soustavou a vesmírem, v němž žijeme Vesmír: Kompletní průvodce Sluneční soustavou a vesmírem, v němž žijeme kolektiv autorů

Bookmagazín se skládá ze 4 částí: Sluneční soustava, výzkum, vesmír a astronomie.

15.02.2023 4 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Zajímavý příběh, mě to bavilo od začátku do konce. Fajň dějové zvraty. Vždy se najdou nějaké nedostatky, nebudu spoilerovat, ale neva.

26.01.2023 4 z 5

Čtyři po půlnoci II - Policajt z knihovny / Sluneční pes Čtyři po půlnoci II - Policajt z knihovny / Sluneční pes Stephen King

Policajt z knihovny - *
Sluneční pes - ***

24.01.2023 2 z 5

Milenka spravedlnosti Milenka spravedlnosti Jeffery Deaver

Tak za mě to tedy nebyla vůbec klasická Deaverovka, ale spíše jsem koukal, zda jsem nesáhl o poličku vedle a nevzal nějakou knihu od Grishama, kterou jsem ještě nečetl. Ale jelikož nemám nic proti právnickým příběhům, tak se mi kniha četla dobře. Byly tam i nějaké krimi věci, ale pomálu. Nevím jak hodnotit :-) Hold od Deavera asi čekám něco jiného, proto hvězdička dolu.

12.01.2023 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Nejhorší Kingovka co jsem četl, i když já jí nedočetl, nemám na to sílu. :-(

11.01.2023 odpad!

Přiznání Přiznání John Grisham

Určitě jedna z těch lepších knih od Grishama. Dost napínavý začátek i střed knihy, jen poslední čtvrtinu mohl ubrat na pár stránek a minimálně jednu část ukončit jinak, nějak vice dramatičtěji.

23.12.2022 4 z 5