MadameR MadameR komentáře u knih

Dcery měsíce I. – Bohyně noci Dcery měsíce I. – Bohyně noci Lynne Ewing

Docela pěkné ale velké minus za to že nebudou přeložené další pokračovaní..

01.07.2014 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Fantastická kniha pro děti.. plná baječných zážitků

01.07.2014 5 z 5

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Brigitte Yerna

Krásná knížka, pěkné obrázky.. moje oblíbená

01.07.2014 5 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

Příběh se mi celkem líbil, ale našla jsem v něm maličkosti, které mě po čase začali vadit. Nejvíce mě zaráželo to jak Emily při každé příležitosti plakala. Snad v každé kapitole jí tekli slzy. Ano, život se sní nepáře, ale možná by jí tyto zkušenosti měli spíše posílit než srazit, tím by se její postava nějakým stylem posunula. Zatím co Gavin byl jak vždy úžasný - takový princ na bílem koni. Nedokážu si představit co by si bez něj Emily počala. Každopádně závěr byl pěkný a dopadl dle mého očekávání.

23.07.2017 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Gay tématiku jsem nikdy nevyhledávala ale mnoho pozitivních ohlasů vzbudilo mojí zvědavost, proto jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. A mile mě překvapila. Simon je velký sympaťák a má skvělí smysl pro humor! Už od prvních řádků jsem si ho zamilovala. Podle mě by každá holka měla mít takového kámoše gaye, to by bylo super!

02.06.2017 5 z 5

Pro lásku k dceři Pro lásku k dceři Sarah Taylor

Příběh který zasáhne a vede k zamyšlení. Matka která bojuje jako lev za to, aby získala svou dceru zpět domů. Stále mě nepřestává udivovat, že i v jednadvacátém století se dějí takové věci.

22.05.2017 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Tak už je vážně konec? Je mi z toho smutno. Zamilovala jsem si Florencii a celkově Itálii. I když musím uznat, že jsem hrdě zajásala , když se tam autor zmiňuje o Praze a dokonce ji knihu věnuje.
Děj uháněl strašnou rychlostí a já knihu zvládla přečíst za jedno odpoledne, což se mi ještě nestalo. I když mě překvapil konec, tak jsem si uvědomila, že tohle je přesně spisovatelův styl a jinak by to dopadnout ani nešlo. Skvělá série, moc doporučuji.

26.04.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Jak bych si chtěla tuto knihu přečíst ale nepřečtu, protože u nás nevyjde 3 díl. To opravdu nemá cenu jí mít rozečtenou a nevědět jak to dopadne.

05.02.2017

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Hned po dočtení knihy jsem byla nadšená, příběh se mi líbil a nemohla jsem se dočkat pokračování. S odstupem 3 měsíců jsem se vrhla na Křišťálový meč a zjistila jsem, že si z předchozí knihy ani moc nepamatuji. Příběh ve mě neuchoval takové správné pocity a docela mě to mrzí.

16.11.2016

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Ve druhém díle se nám děj začíná projasňovat, některé postavy se více projeví a některé jsou stále zahaleny tajemnem. Velice mě nadchlo zakomponování doby před překročením, Lily, Williama a Jonathana jsem si velice oblíbila a kdyby vyšla kniha jejich příběhů samostatně určitě bych si jí pořídila. Mě se tento díl velice líbil!

26.08.2016 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Ze začátku mě v knize začala štvát povaha Julie, opravdu byla ukňouranější než dřív, třeba když něco vyčítala Gabrielovi a vzápětí udělala to samé co on. Ke konci si u mě ale zase zvedla reputaci. Jinak se mi příběh líbil ale musím uznat, že z celé trilogie se jedná o nejslabší knihu. Kdybych knihu měla shrnout tak by vyšla klidně na 200 stránek zbytek bylo jen prodlužování konce.

09.12.2015 3 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Lord v nesnázích je úžasně čtivá kniha. Příběh je vsazen do doby, kterou mám moc ráda. Děj se zbytečně netáhne spíše naopak. První kniha celkové série Ztracených lordů byla prostě báječná.

05.08.2015 3 z 5

Falešná nevěsta Falešná nevěsta Barbara Cartland

Příběh to byl hezky, nápaditý a romanticky ale přišel mi trochu nereálný, pochybuji že v té době by jim něco takového prošlo. Kniha byla podle mého názoru velmi stručná mela jen 150 stránek. Klidně bych ještě 100 stránek přidala abych děj nějak zakončila. Avšak nepřekvapuje mě to, že to skončilo tak nenadále protože jsem na to u této spisovatelky zvykla.

27.07.2015 2 z 5

Nebezpečná svůdnice Nebezpečná svůdnice Bertrice Small

Moc pěkná kniha.

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Mě moc nezaujala a ani jsem jí nedočetla

06.04.2015 2 z 5

Kdysi dávno Kdysi dávno Sandra Lanczová

No čekala jsem více.

06.04.2015 2 z 5

Důkazy z onoho světa Důkazy z onoho světa Ernst Meckelburg

Mrazivé čtení pro dlouhé zimní večery.

Kroky v temnotě Kroky v temnotě Michelle Paver

První půlka knihy byla na mě moc protáhlá, myslela jsem si, že knihu odložím ale vydržela jsem to a nelituji. Druhá půlka se slušně rozjela a já se od ní nemohla odtrhnout. Je to spíše psychologický román s opravdu temnou zápletkou.

Cesta za láskou Cesta za láskou Barbara Cartland

Příběh se mi moc líbil a děj rychle ubyhal jen me trochu mrzi , ze konec přišel moc brzo, klidně bych četla dal.

05.04.2015 2 z 5

Závod lásky Závod lásky Barbara Cartland

Příběh se mi moc líbil a děj rychle plynul jen me trochu mrzi , ze konec přišel moc brzo, klidně bych četla dal.

13.03.2015 2 z 5