Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Pronikavý smích Pronikavý smích Hana Militká

Nesedl mi způsob psaní autorky, text sestával často z holých vět, měla jsem dojem, že čtu telegram...neučesané, trochu vtipné, zkrátka nic moc.

07.01.2022 2 z 5

Zvěrolékař na sál! Zvěrolékař na sál! David Grant

Dozvěděla jsem se mnoho o různých zdravotních problémech, které mohou potkat naše mazlíčky. Děj to nemělo.

18.12.2021 3 z 5

Krypta Krypta Ruth Rendell

Ve sklepě se zazděným vchodem jsou nalezeny pozůstatky čtyř osob, dvou žen a dvou mužů. Zjistit jejich totožnost a způsob smrti se stane úkolem pro penzionovaného šéfinspektora Wexforda. Vyšetřování je celkem zajímavé, ale neskonale pomalé až uspávající.

03.12.2021 2 z 5

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Ani jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Příjemný příběh s happyendem není při nastávajícím podzimu vůbec špatný!

19.10.2021 4 z 5

Návrat Pařížana Návrat Pařížana Julia Stagg

Velmi příjemné čtení i s trochou napětí, zajímavé postavy i postavičky a happy end - co víc si přát v letním odpoledni.

30.08.2021 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Robert B. Parker

Taková intelektuální detektivka, spousta vtipných řečí, ale i napětí, hlavně ke konci. Malá Mattie byla vážně drsná holka...

17.05.2021 4 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Kniha o přátelství a lásce - trošku zdlouhavé, ale nebylo to špatné. I jsem se zasmála.

11.05.2021 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tak detektivka to není, napínavé taky ne, ale táááák sladké...

16.03.2021 3 z 5

Šógunova dcera Šógunova dcera Laura Joh Rowland

Tento díl se mi zdál nejnapínavější, chvílemi to vypadalo pro Sana a jeho nejbližší opravdu bezvýchodně...nikdy mě nepřestane udivovat krutost některých zásad, podle kterých se řídí.

25.01.2021 5 z 5

Trojkoruna Trojkoruna Felix Francis

Je to snad spíše příručka, hromada pro čtenáře nedůležitých informaci, táta Dick by to napsal podstatně šťavnatěji.

27.12.2020 3 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Julie je mladá žena, která má pochybnosti o sobě samé, snáší nepříjemného šéfa i slabomyslnou kolegyni a velmi touží najít toho pravého muže svých snů. Pak se přistěhuje do jejího domu neznámý mladík a ona zatouží ho poznat nebo ho alespoň uvidět...následuje řada neskutečně praštěných situací, Julie si vymýšlí nespočet bláznivých nápadů, jak se s Rikem sblížit a čtenářům se svěřuje se svými myšlenkami i smyšlenkami. Asi to nikoho nepřekvapí, ale na konci je happy-end.

11.11.2020 3 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Strašidelná pohádka pro dospělé čtenářky doplněná trochou lechtivosti, vůbec ne špatná.

28.10.2020 4 z 5

Maškaráda kolem smrti Maškaráda kolem smrti Tivadar Soros

Obdivuhodný příběh člověka, jeho blízkých a přátel v těžké době okupace a vyhlazování Židů ke konci války.

01.10.2020 4 z 5

Zabouchnutá do tebe Zabouchnutá do tebe Carole Matthews

Neumím si dost dobře představit, jak si vyjedu na týden do Afriky a přivezu si celoživotní lásku - Masajského náčelníka.

21.09.2020 3 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

opět Patterson ve své obvyklé formě - čtivé a napínavé až do konce

08.08.2020 4 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Knihy Magdy Váňové mám ráda, jsou ze života a v příběhu je vždy nějaké překvapení nakonec. Tahle se mi zdála trochu slabší, ale není špatná.

07.06.2020 3 z 5

Zákeřná vichřice Zákeřná vichřice Miloš Smetana

Nenáročná klasická detektivka s pouze jednou mrtvolou :).

26.05.2020 3 z 5

Rabín a čarodějnice Rabín a čarodějnice Isaac Bashevis Singer

Povídky-pohádky s ponaučením, velmi milé.

07.05.2020 4 z 5

...ale nebyla to nuda - poznámky pod čarou života ...ale nebyla to nuda - poznámky pod čarou života Zdeněk Mahler

Pan Mahler je velmi moudrý a zkušený člověk, čtení této knihy pro mne nebylo úplně hladké a jednoduché. Dozvěděla jsem se dost zajímavých detailů, o kterých jsem neměla tušení. Knihu určitě doporučuji k přečtení.

03.05.2020 4 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Rozsáhlý román, velmi čtivý, lehký. Prostě román pro ženy v oddychovém provedení.

22.04.2020 4 z 5