Márinka Márinka komentáře u knih

Skvělý příběh o věčném sváru dobra a zla v nás.

Tři lásky z Bejrútu Tři lásky z Bejrútu Anna Žídková

Jediné, co lze na této knize pochválit, je napětí. Ačkoli je čeština "věkovitá" a zejména v ústech dvacetileté studentky působí velmi kostnatě, čtenář je lákán do dalších kapitol neustálou otázkou "jak to dopadne?". V knize se objevuje velmi mnoho reálií, zajímalo by mne, zda má příběh reálný základ ...

30.11.-0001 2 z 5

Čas ani myš nezastaví Čas ani myš nezastaví Michael Hoeye

Opět jeden z mých oblíbených "zvířecích" příběhů.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velmi hezký příběh, který nutí čtenáře přemýšlet o napsaném.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Příběh mi vyrazil dech ... napsaný tak, že člověk dostává strach ... z člověka ...

Devětkrát jeden vrah Devětkrát jeden vrah Anna Žídková

Jelikož právě pročítám soutěžní práce zaslané do literární soutěže seniorů, mohu v tomto případě vyjádřit jen úctu, že více než sedmdesátiletá autorka poprvé publikovala. Vzkaz seniorům - pište. Vzkaz vydavatelům - buďte soudní. Přesto si přečtu i druhou autorčinu knihu. Třeba mne překvapí :o)

Poslední přednáška Poslední přednáška Randy Pausch

Knihy "radičky" moc nemusím. Ale tato je laskavá a uvěřitelná.

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Milena Holcová patří k mým oblíbeným autorkám. Píše skvěle pro ženy, ale nejsou to cajdáky, z kterých kane ...

Legenda o pistolnici Murphyové Legenda o pistolnici Murphyové Eoin Colfer

Kniha je sice určena pro děti, ale vřele doporučuji i dospělákům věnovat ji necelou hodinku. :o)

Rychlé lodě do pekel Rychlé lodě do pekel Petr Eisner

Knihu jsem četla a jako dárek bych ji rozhodně nedoporučila. Dvě třetiny příběhu se nic neděje a v poslední třetině se popisují zvěrstva. Srovnání s králem horroru Stephenem Kingem kulhá na obě nohy!

30.11.-0001 1 z 5

Jednadvacet magnólií aneb O lásce a jiných násilích Jednadvacet magnólií aneb O lásce a jiných násilích Kateřina Richterová

V roce 2008 vyšlo v České republice 18 520 knižních titulů. Což je do roku 1993 nejvíce. Lépe by bylo méně a bez takovýchto slátanin ...

Rakovinu nevyléčíš Rakovinu nevyléčíš Denis Leary

"Dramatická četba" této knihy v podání herců z projektu www.listovani.cz měla obrovský úspěch mezi našimi studenty. Tři měsíce poté jsme v knihovně potkávali nezvykle velké množství mladých lidí :o))

Tvořivost: Techniky a cvičení Tvořivost: Techniky a cvičení Marie Königová

Úžasná kniha pro všechny, kdo jsou ú touží být kreativní.

23.07.2023 5 z 5

Terapie tmou Terapie tmou Andrew Alois Urbiš

Velmi inspirující.

15.05.2022 4 z 5

Přerušovaný půst Přerušovaný půst Nicole Poirierová

Teorie je v pořádku. Recepty jsou však - alespoň pro mě - příliš exotické. Chtělo by to naše obyčejné suroviny.

05.01.2022 2 z 5

Skorkoviny Skorkoviny Jarmila Novotná

Skvělé čtení o životě.

19.07.2021 5 z 5

Jak potkat děti Jak potkat děti Zuzana Maléřová

Kniha textů popisujících „obyčejný“ rodinný život mě zaujala. Krátké příběhy doplňují černobílé fotografie, které nejen znamenitě navozují devadesátá léta, ale také emotivně zobrazují dětský svět. Škoda jen, že i dětské kresby, které ilustrují některé kapitoly, jsou též černobílé. K dětem, podle mého, patří duha.

Tak, jak děti rostly, měnila se i otázka. Druhá kniha nese název Proč kluci milují fotbal. Samotná autorka tomuto sportu propadla už v dětství a ve své knize zpovídá skutečné chlapce, které poznala na fotbalových hřištích.

Volnou trilogii pak uzavírá neméně intimní a cituplná kniha Kdy se dotknout dospělosti.

12.06.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Anotace skutečně neodpovídá obsahu. Místo fantaskna se čtenářům dostane nálož emocí. Druhá polovina je skutečně čtivější, než první. Stojí za to vydržet.

08.06.2021 3 z 5

Klapy klap Klapy klap Honza Čáp

Už dlouho jsem neviděla knihu (beletrii) s takovou spoustou velmi pěkných ilustrací. Je na nich znát, že Dominik Drábek je grafický designer, a právě ty čisté linie a barevnost na mě při čtení působily velmi příjemně. (Za to hvězdička navíc.)

Hned první kapitola mě zavedla do důvěrného prostředí, do mých dětských, tj. do konce 60. a 70. let. Paráda! Cirkus, letní slavnosti, hudebka, občanská nauka, prázdniny u prarodičů, staré gramodesky … Je úplně jedno, odkud jste byli, za socialismu bylo všude stejně. U kapitoly Náš uran je pro mír, ale máme smolinec jsem si vzpomněla na jiný „výživný“ slogan: Naše šrouby, opora socialismu :o).

23.04.2021 4 z 5

Letecká pohádka Letecká pohádka Michael Doubek

Zajímavost této pohádky tkví nejen v tom, že si ji autor sám ilustroval, ale pro malé zájemce o létání ji doplnil také o část nenásilně naučnou – srozumitelnými nákresy a popisy strojů a procesů. Jsem si jistá, že nejeden malý čtenář, či čtenářka, této knihy zatouží navštívit například, sice malé, ale naše, letiště, odkud na své výlety odlétává i pan profesor.

25.03.2021 3 z 5