mariva mariva komentáře u knih

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Eva Dallasová nezklame. Jen mě mrzí, že vydavatelé přeskočili dva díly a v ději se tak odkazuje na dřívější vyřešené případy, o kterých jsme si ještě nemohli přečíst. Snad to vydavatelé doženou. Škoda, že se změnily i názvy a už to nejsou Smrtící...
Ta pasáž, kterou cituje Terry11 mi připadala povědomá, měla jsem pocit, že podobná byla už v některém dřívějším díle. Eva s Roarkem dost často létají "proti času", tenkrát to bylo, myslím, do nějakých lázní, kde se pohybovala vražedkyně.

01.03.2015 5 z 5

Odvážným (ženám) patří svět Odvážným (ženám) patří svět Katarina Michel

Kniha nijak nevybočuje z řady ostatních motivačních knih, pár zajímavých rad se v ní dá najít, takže to snad nebyla ztráta času. Sama se považuji za "odvážnou" a kniha mi potvrdila, že má smysl pouštět se do "odvážných" rozhodnutí - pokud není např. zřízení knihkupectví v dnešní době a konkurenci spíš bláznovství než odvaha :o)

28.02.2015 4 z 5

Smrtící hrátky Smrtící hrátky J. D. Robb (p)

Výborná detektivka, četla jsem jedním dechem, jak dopadne napínavý souboj mezii Evou a vražedkyní a Eva opět zabodovala!

22.02.2015 5 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Skvělý napínavý příběh, který se četl jedním dechem, jako ostatně všechny díly série Smrtící.

12.02.2015 5 z 5

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

Z knihy dýchá klid a pohoda, provensálské sluníčko prohřeje zimní večery a láká na dovolenou do prosluněné Provence.

06.02.2015 4 z 5

Podfuk jako víno Podfuk jako víno Peter Mayle

Mám ráda knížky, u kterých si lépe dokážu představit prostředí, v němž se děj odehrává, protože jsem ho měla možnost navštívit. Tady jsem očekávala Provence, jako v ostatních knihách autora, ale byla jsem příjemně překvapena prostředím Marseille. Výhled od basiliky Notre-Dame de la Garde k Friolským ostrovům a pevnosti IF jsem si užívala společně s hlavním hrdinou. Navíc jsou autorovy knížky takové lehké, příjemné a vlídné a při čtení přinášejí pohodu a atmosféru Francie a francouzské kuchyně.

02.02.2015 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Oddechová a zábavná knížka, ani jsem nečekala, že mě bude tak bavit.

20.01.2015 5 z 5

Srdce oceánu Srdce oceánu Nora Roberts

V poslední době jsem se vrhla na autorčinu sérii Smrtící a proto mi chvilku trvalo, než jsem se přeladila do romantické polohy této knížky. Pak už jsem ale zase naplno propadla kouzlu irské přírody i romantice irských legend a po celou dobu čtení mě mrzelo, že jsem v Irsku ještě nebyla.

17.01.2015 5 z 5

Honba za Cézannem Honba za Cézannem Peter Mayle

Knížky autora jsem začala vyhledávat, když jsem se chtěla dozvědět víc o Provence a po návštěvě Provence mě přitahují ještě víc. Tahle se mi moc líbila, zajímavý napínavý příběh propojený s autorovou zálibou ve francouzské kuchyni mě vtáhl nejen do děje, ale i do atmosféry prosluněného francouzského jihu. Určitě si zase ráda přečtu některou jeho další knihu.

11.01.2015 5 z 5

Krásná rebelka Krásná rebelka Linda Needham

Docela příjemná odpočinková četba.

04.01.2015 5 z 5

Francouzské hodokvasy Francouzské hodokvasy Peter Mayle

Docela zábavné čtení na to, že se píše většinou o jídle. Ale místy je autor tak přesvědčivý, že jsem při čtení dostávala chuť i na ta popisovaná žabí stehýnka. Každopádně příjemné přenesení z mrazivého počasí do slunné Provence.

31.12.2014 3 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Další výborný díl, tentokrát ještě zajímavější, protože ukázal další detaily z minulosti Evy Dallasové. K tomu volné dny o svátcích, takže nebylo nutné knížku odkládat a dala se přečíst téměř na jeden zátah. Vynikající!

28.12.2014 5 z 5

Smrtící zrada Smrtící zrada J. D. Robb (p)

Z nedostatku času před svátky jsem se začítala pomaleji a po kouskách, ale stačil jeden volný den a knihu jsem dočetla na jeden zátah. Prostě, knihy o Evě Dallasové chytnou a nepustí. Už se těším na další díl.

26.12.2014 5 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Knížky Lanczové čtu už od jejích prvních knih a je určitě dobře, že autorka posunuje věk svých hrdinek. Odhaduji, že podle toho, jak postupně rostou její děti. Určitě to vítám, protože dnešní náctiletí jsou už zase někde jinde a možná by se hůř trefovala do jejich života a vztahů, než když je sama měla doma. Pořád to jsou zajímavé a čtivé knížky, které obvykle přelouskám jedním dechem.

18.12.2014 5 z 5

Smrtící věrnost Smrtící věrnost J. D. Robb (p)

V sérii Smrtící se ještě nenašla knížka, která by se mi nelíbila.

18.12.2014 5 z 5

Smrtící svátky Smrtící svátky J. D. Robb (p)

Další výborná detektivka, shodou okolností jsem ji četla právě před blížícími se vánočními svátky. Ještě štěstí, že u nás nechodí Santa Claus.

04.12.2014 5 z 5

Smrtící spiknutí Smrtící spiknutí J. D. Robb (p)

Zase další výborná detektivka. Eva Dallasová je prostě jednička a každý její příběh je důkazem neobyčejné fantazie autorky. Už mám připravené další díly a nemůžu se dočkat pokračování.

26.11.2014 5 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Odpočinková, nenáročná četba, v podstatě červená knihovna.

21.11.2014 4 z 5

Hříšné sny Hříšné sny Nicole Jordan

Odpočinková, nenáročná četba pro chvíle, kdy chce člověk vypnout a nemuset se soustředit na složitý děj. Ideální četba na dovolenou nebo jako v mém případě po dobu nemoci.

17.11.2014 4 z 5

Smrtící vize Smrtící vize J. D. Robb (p)

Zase jednou mě Eva Dallasová dostala a já knížku přečetla skoro na jeden zátah. Výborná strhující četba, která člověka nutí číst tak dlouho, dokud nechytí vraha. A když už si jeden myslí, že je konec a všechno je jasné, ještě jeden nečekaný překvapivý zvrat na závěr. Škoda, že momentálně nemám po ruce nějaký další díl.

13.11.2014 5 z 5