mariva mariva komentáře u knih

Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Don Miguel Ruiz (p)

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli jménu autora, protože kniha jeho otce je velmi známá. Toltécká moudrost je dnes hodně populární, pro nás ale asi přínosnější v podání Jaroslava Duška. Tahle kniha mi přišla spíš průměrná, i když některé myšlenky jsou zajímavé, ale podání na můj vkus příliš teoretické.

28.10.2014 3 z 5

Smrtící portrét Smrtící portrét J. D. Robb (p)

Nejen další výborná detektivka, ale i zajímavý návrat do Roarkova dětství - jsem zvědavá, jak se budou dál životy hlavních postav vyvíjet.

28.10.2014 5 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Další z výborných detektivek ze série Smrtící, od které jsem se nemohla odtrhnout.

21.10.2014 5 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Už jsem přečetla několik knih ze Smrtící série, tenhle díl jsem sehnala až teď, proto jsem se s chutí vrátila do začátků děje. Opět výborný napínavý příběh. Odhalit vraha se mi sice podařilo docela brzy, ale to knize neubralo na napětí. Prostě autorka umí!

15.10.2014 5 z 5

Vítěz bere vše Vítěz bere vše Nora Roberts

Od autorky jsem zvyklá na více akční příběhy, plné děje. Tyto dvě povídky byly víc psychologické, ale vždycky, když už se mi zdálo, že se děj začíná táhnout, přišlo nějaké zpestření. Prostě Nora Roberts ví, jak zaujmout.

09.10.2014 5 z 5

Španělsko panovníkům Španělsko panovníkům Jean Plaidy (p)

Mám ráda autorčiny historické romány, ale zdá se mi, že ty ze španělských dějin nejsou tak propracované jako z francouzské nebo anglické historie. Každopádně je zajímavé poznávat pozadí historických událostí.

02.10.2014 3 z 5

Smrtící setkání Smrtící setkání J. D. Robb (p)

Knížka mě zase vtáhla do děje natolik, že jsem ji jen těžko odkládala. Napínavý souboj mezi Evou a pachatelkou vražd sice nemohl dopadnout jinak, ale to mu na čtivosti neubralo.

29.09.2014 5 z 5

Smrtící svůdnost Smrtící svůdnost J. D. Robb (p)

Eva Dallasová nikdy nezklame - napětí, humor, prostě výborná četba.

22.09.2014 5 z 5

Smrtící pomsta Smrtící pomsta J. D. Robb (p)

Tentokrát šlo o dost drsnější příběh, ale všechny knížky z této série se výborně čtou, jsou napínavé a i pokračující příběh manželství Evy a Roarka mě baví. Těším se na další díl.

17.09.2014 5 z 5

Cesta povstání Cesta povstání Jean Plaidy (p)

Trochu vážnější četba, ale zajímavým a čtivým způsobem umožňuje poznání francouzské historie. Ráda si takovou četbou doplňuji své znalosti (nebo spíš neznalosti) historie.

10.09.2014 4 z 5

Cesta ke zklidnění mysli Cesta ke zklidnění mysli Osho

Zajímavé čtení, k určitému zamyšlení a zklidnění skutečné vede, ale asi jsem čekala trochu něco jiného.

09.09.2014 3 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Další výborně napsaná detektivka ze Smrtící série, už se těším na další díly.

05.09.2014 5 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Eva Dallasová je prostě báječná. Celá série s touto policistkou mě baví, pokaždé je to něco nového. Myslím, že mám na dlouhou dobu postaráno o četbu, než přelouskám celou sérii.

05.09.2014 5 z 5

Hranice odvahy Hranice odvahy Elizabeth Chadwick

Nebyla to úplně odpočinková četba, chvílemi jsem se v množství historických postav ztrácela, ale hodnotím kladně, že se celkem zábavnou formou dozvídám spoustu informací z anglické historie. Mám tyhle knížky ráda, protože se odehrávají na pozadí skutečných historických událostí.

30.08.2014 4 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Autora jsem zatím znala spíš z novinových článků. Jeho kniha ukazuje zajímavý pohled na různé léčitele a šamany, ale jeho vlastní životní příběh je silnější a určitě inspirující.

19.08.2014 4 z 5

Temné noci Temné noci Nora Roberts

Zajímavé a napínavé příběhy, výborně se čtou, jako ostatně všechny knihy autorky.

18.08.2014 5 z 5

Cesty ke zdraví Cesty ke zdraví Deepak Chopra

Zajímavé myšlenky, ale asi jsem od knihy čekala víc. Hodně odborného a teoretického popisu.

13.08.2014 3 z 5

Šumava - Pláně Vimpersko Šumava - Pláně Vimpersko kolektiv autorů

Výborný průvodce, abecedně řazená místa umožňují snadné vyhledávání, podrobné informace, fotky, mapky - vše v praktické tenké knížečce, která nezabere místo v batohu.

12.08.2014 4 z 5

Průvodce po Čechách, Moravě a Slezsku - Šumava - Lipno 23 Průvodce po Čechách, Moravě a Slezsku - Šumava - Lipno 23 Petr David

Klasický turistický průvodce, umožňuje poznat turisticky zajímavá místa do posledního detailu. Vše velmi podrobně popsáno, zajímavé informace, přehledné mapky i ilustační obrázky. Navíc vejde do kapsy nebo do batohu, takže na cesty přesně to pravé.

12.08.2014 4 z 5

Nejkrásnější výlety autem Nejkrásnější výlety autem Vladimír Soukup

Výborně zpracované trasy pro výlety. Jako plus hodnotím, že na rozdíl od některých jiných podobných knih obsahuje i podrobnou mapu trasy. Jen je škoda, že spousta zajímavých míst už se do knihy nevešla, ale pak už by to nebyla tenká kniha vhodná na cesty, ale hodně tlustá kniha.

12.08.2014 5 z 5