Marla Marla komentáře u knih

Svědomí Svědomí Anthony Trollope

Upovídaná a moc hezká knížka o chamtivosti, závisti, omezenosti, zbabělosti a dalších celkem běžných lidských vlastnostech. Samozřejmě se tam také vyskytla statečnost, skromnost, pravdivost a nějaká ta láska, aby to bylo vyvážené! Velice příjemné čtení!

26.02.2021 5 z 5

Poklad byzantského kupce / Dialogy pro klarinet cimbál a bicí nástroje Poklad byzantského kupce / Dialogy pro klarinet cimbál a bicí nástroje Václav Erben

Dialogy pro klarinet, cimbál a bicí nástroje, pamatuji se na televizní verzi, myslím že dokonce černobílou. Toto je spíše povídka, na rozdíl od ostatních exnerovek opravdu krátká, ale napínavá je stejně a Michal Exner opět exceluje.

09.01.2021 5 z 5

Vražda na Den smíření Vražda na Den smíření Lee Harris (p)

Tuhle sérii čtu napřeskáčku, jak se mi podaří jednotlivé knihy sehnat. Není to špatné čtení, oddychové a moc se u něj nesmí přemýšlet, jinak by si člověk ukroutil hlavu nad některými nelogičnostmi. No ale - u pohádek se také nehledá logika, což?

21.12.2020 3 z 5

Vražda na den Svatého Patrika Vražda na den Svatého Patrika Lee Harris (p)

Pomalu se prokousávám sérií a jednotlivé příhody mě baví. Občas je to tedy trochu těžkopádně čtení, někdy kroutim hlavou nad tím, co si bývalá řádová sestra dovolí, ale jako oddychovka, proč ne.

21.12.2020 3 z 5

Sádlonoška Sádlonoška Alena Čálková

Tedy humorné to nebylo ani za mák, spíš nudné a hlavní hrdinka byla hrozná pipina....knížka mě nebavila a spíš jsem ji jen prolistovala.

23.07.2020 1 z 5

Doktor a duchové Doktor a duchové Richard Gordon (p)

Při tom, co se dnes děje ve světě, je to taková docela uvěřitelná fantasmagorie. Celkem se člověk i zasměje, pokud ho ovšem nechytne křeč do krku, od poměrně častého kroucení hlavou....

09.06.2020 3 z 5

Rovers patriot story Rovers patriot story Michael Antony

Ach fantazie lidská jak jsi krásná a co všechno dokážeš! Útlou knížečku jsi tak naplnila dobrodružstvím, přírodou, literárními hrdiny a hrdinnými trampy, že vzniklo dílo, nemající v poslední době sobě rovného, dílo jež způsobilo, že jsem se při jeho četbě na jedné straně valela smíchy a na straně druhé mne trochu mrazilo. Kdo četl a ví, pochopí....

29.05.2020 5 z 5

Případy doktora Dvořáka Případy doktora Dvořáka Jan Cimický

Ale jo, přečíst se to dalo, stačilo mi na to jedno odpoledne..

18.04.2020 4 z 5

Pražské a jiné historie Pražské a jiné historie Eduard Bass (p)

Báječné čtení. Obzvláště doporučuji ctěné obci čtenářské povídku Výtečný berní objekt. Slovní obrat princezna na luštěnině u mě způsobil hlasitý řehot, taktéž mnohé další slovní obraty. Knížka útlá, velmi zábavná, jsem ráda, že jsem ji objevila.

12.04.2020 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Jan Cimický

Nenáročné a vcelku milé a odpočinkové čtení .

04.04.2020 4 z 5

Noc na Arnwaysu Noc na Arnwaysu Eduard Fiker

Těžká nuda, připadalo mi, jako by to ani nepsal Eduard Fiker. Dočetla jsem s vypětím všech sil a bez výčitek odhodila do e-koše.

19.11.2019 2 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Divná kniha, po dočtení jsem měla trochu zneklidňující pocit, že jsem něco přehlédla, něco, co by mi pomohlo lépe pochopit celý příběh. A rozhodně jsem nezahlédla ani stopu avizovaného humoru, ale možná jsem jen špatně četla.

11.11.2019 3 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Tak jsem se nechala nachytat na hezkou obálku a s vidinou, že bych neměla co číst na dovolené jsem toto dílko zakoupila. No a na konci krásné dovolené jsem knihu zanechala v pronajaté chatě pro další čtenáře....Nebylo to špatné čtení, ale takové nějak ztracené, nedodělané, něco chybělo, abych si knížku odvezla s sebou domů.

07.08.2019 3 z 5

Silikonové blues Silikonové blues Kathy Lette

Depresivní a smutná kniha o stárnutí, vráskách a všem, co k tomu patří. Že bych se u ní válela smíchy, o tom nemůže být řeč, jediná osoba, která stála za pousmání byla Britney Amore. Ta tedy stála za to!

02.07.2019 2 z 5

Jak si neudělat z domova cirkus jako na Piccadilly Jak si neudělat z domova cirkus jako na Piccadilly Hana Parkánová-Whitton

Zvláštní, jak dobrodružný může být život v malinkaté vísce kdesi v Anglii, kam pořádně nejezdí ani autobus. Žádná z autorčiných knih o obyvatelích Kingstonu mě zatím nezklamala a i tuto jsem si zařadila do knihovny na místo s knihami, po kterých často sahám.

25.06.2019 5 z 5

Tři panáky pro Evženku Tři panáky pro Evženku Juan Zamora

Propánakrále, kam to spěje česká detektivka? Dočetla jsem před pár dny a už jsem raději zapomněla, o čem to bylo.....

17.06.2019 1 z 5

Osmero pohádek nejen pro trempulata Osmero pohádek nejen pro trempulata Tomáš Racek

Osm líbezných pohádek nejen pro děti pravověrných trampů. Knížka je doplněná o obrázky přírodnin, které je možné si vybarvit/poté co děti poznají, co na obrázku je/ a celá knížka vlastně může fungovat jako úplně první cancák pro malé trempíky.

02.06.2019 5 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Tak nevím, už dlouho se mi nestalo, že bych knihu odložila aniž bych ji dočetla....Možná jsem nebyla v té správné náladě, ale připadalo mi to jako plácání od ničeho k ničemu, takové plačtivé a depresivní....asi ji pošlu dále do světa.

17.02.2019 2 z 5

Šéfkuchaři také milují toasty: Šéfkuchařův průvodce světem moderních toustů Šéfkuchaři také milují toasty: Šéfkuchařův průvodce světem moderních toustů Darren Purchese

Hmm a mňam, vybrala jsem správnou knížku. Člověk by nevěřil, co vše lze vytvořit z obsahu lednice a toustového chleba!

13.02.2019 5 z 5

Vzpomínky kočičího doktora Vzpomínky kočičího doktora Louis Camuti

Příjemné a s láskou ke svému povolání a pacientům psané vzpomínky. Našemu kocourovi Salazárovi by se tenhle pan doktor určitě líbil....

23.01.2019 4 z 5