martiline martiline komentáře u knih

Kočka, která se znala s kardinálem Kočka, která se znala s kardinálem Lilian Jackson Braun

Kočičí detektívky mne nikdy nepřestanou bavit :-).

25.11.2016 5 z 5

Sasanka Sasanka Tamara McKinley

Román se mi líbil. Život v Austrálii popsán bez příkras a přitom v něm vše obsaženo. Zápletku jsem tak trochu tušila od začátku ... možná jsem ani nedoufala ve šťastný konec ... a tak mne mile překvapilo rozuzlení a spravedlnost.

22.11.2016 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

U této knihy jsem četla jako na vlnách. Chvílemi rychle, abych se dostala dál a dál a chvílemi se mi "nechtělo" :-). Příběhy šesti lidí (plus ostatních, včetně Kitty) připomínají, že každý z nás má nějaký příběh, každý život stojí za knižní i filmové zpracování. Kniha je dobře napsaná. A také je pěkná obálka knihy ... 100 jmen a zahalení jednotlivých neznámých. Za mne tedy spokojenost. :-)

07.11.2016 4 z 5

Kočka, která čichala lepidlo Kočka, která čichala lepidlo Lilian Jackson Braun

Ty "kočkovité detektívky" mne baví víc a víc. :-)

03.11.2016 5 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Hezky a vkusně napsané dva příběhy. Zaujal mne víc Stroj na vzpomínky, kde vlastně podstatou je, že i vzpomínky můžeme přeměnit tím, že na ně nově nahlížíme ... nebo k nim právě něco přidáme. V tom okamžiku se mění i emoce spojené se vzpomínkou. :-)

28.10.2016 4 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Vyložené taková optimistická "nakopávací" kniha. Při jejím čtení jsem dostávala vždy chuť něco podniknout, přeměnit, uklidit nebo pracovat. :-) Pracovitost všech aktérek dění byla prostě nakažlivá. Mně se kniha líbila moc a četla jsem ji téměř jedním dechem. :-)

27.10.2016 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Nejdříve jsem se nemohla "začíst". Asi za to mohou vysoká očekávání, protože jsem od autorky přečetla několik jejích knih. Navíc jsem si přečetla "o čem ta kniha je", takže jsem do půl knihy tak nějak čekala, kdy přijde podarovávání a děkování za život. :-)
Ale pak jsem se začetla a kniha mne těšila víc a víc. A měla moc hezké zakončení ... :-)

24.10.2016 4 z 5

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Měla bych být asi ztrápená osudem hlavní hrdinky, když lásku vlastně "zatím" nenašla, ale pro mne to byl dokonalý a úsměvný příběh a čím víc kniha pokračovala, tím víc mne bavila až jsem se nad tím vším musela usmívat.
Nehledě na to, že když jsem si četla v posteli večer, trpěla jsem jako zvíře. A stejně tak i manžel, kterému jsem předčítala pasáže o všech těch laskominách, které při každé příležitosti i nepříležitosti ženské osazenstvo připravovalo, vařilo, peklo a konzumovalo.
Pěkné, lehké, úsměvné. :-)

12.10.2016 4 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Ach. Prostě nádherné. :-)
Úžasný příběh probíhající v horizontu desítek let. Hezky se mi četlo. Až je mi líto, že kniha končí. Psaní formou dopisů jsem si ani nedokázala představit, ale autorka si s románem pohrála a dovedla ho k naprosté dokonalosti. :-) Úplně snadno jsem byla vtažena do děje, aniž bych si musela pomáhat představami nebo čímkoliv jiným jako u některých jiných knih. Silně na mne působila i citově, psaní o smrti tatínka, maminky, životního koloběhu.
Prostě jsem moc spokojená, že jsem na tuto knihu natrefila. :-)

09.09.2016 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Kouzelná kniha. :-) Zamilovala jsem si ten "příběh na pláži" a dychtivost po životě jako takovém. Do léta tato kniha jako stvořená. :-)

04.09.2016 5 z 5

Francouzky umí žít Francouzky umí žít Mireille Guiliano

Bohužel ... ani ji nedočtu. Neoslovila mne. Sice mám ráda "pozitivní" čtení, ale po pár stránkách mám pocit, že každá Francouzka je nadčlověk, jehož výšin nelze nikdy dosáhnout. :-) Z receptů lze užít málo z nich ... a když už jsme u toho ... česká kuchyně dokáže také vykouzlit lehká a dobrá jídla, česká krajina je také krásná a okouzlující ... a i my Češky umíme být krásné, něžné a elegantní. Dle mého je to napsaná kniha s pozlátkem a přehnaným optimismem. Věřím, že spoustě ženám pomůže "na začátku cesty" sama k sobě, jak myslet víc na sebe, poslouchat své tělo ... ale také možná zanechá beznaděj, že když nejsme Francouzky, nejsme nic :-) ...
A konečně ... nemám ráda víno :-). Tahle kniha byl pro mne "přehmat", naštěstí jen vypůjčená v knihovně. :-)

30.08.2016 2 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Moje první kniha od této autorky ... a spokojenost. Červená knihovna, ale žádný kýč ... prostě příjemné čtení na léto. Líbila se mi. :-)
"S tebou i bez tebe zůstávám svá" :-) ...

28.08.2016 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Ten příběh se hezky čte. Vlastně vše hraničí až s nadpřirozeností. Svázanost dvou životů, ne-li celých rodin. Měla jsem ji přečtenou za tři dny.

17.08.2016 5 z 5

Píseň slunečné země Píseň slunečné země Julie Peters

Pěkné čtení. Nemohla jsem se odpoutat.

31.07.2016 5 z 5

Dvaadvacet centimetrů něžnosti Dvaadvacet centimetrů něžnosti Johannes Mario Simmel

Povídky a krátké příběhy jsou moc pěkně, čtivé. Plné naděje a také optimismu. Vlastně i uklidňují. Nejlepší povídka pro mne byla DOCELA MALÉ A DOCELA VELKÉ TAJEMSTVÍ. Někdy člověk potřebuje takové malé uklidňující povídky. :-)

28.07.2016 4 z 5

Takhle to končí Takhle to končí Kathleen MacMahon

Nejdříve mi trvalo, abych se něčeho chytila a dychtivě četla. To přišlo až ke konci knihy, kdy se začalo rozvíjet "takhle to končí". Vlastně mne pak ovládl jen pláč, ale i pocit vcítění se a pochopení. Smutné. Ale trošku to i pomáhá po zavření knihy se rozhlédnout a ... vážit si všeho dobrého ... a hlavně žít.

15.07.2016 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Moc hezké čtení. Krásně napsané. Sice smutné, ale prodchnuté láskou, nadějí a nakonec i chuti vstoupit do dalšího života. :-)

08.07.2016 5 z 5

Kočka, která věděla kudy kam Kočka, která věděla kudy kam Lilian Jackson Braun

Příjemné čtení. :-) Je to moje první četba knihy "Kočka, která ......", ale byla jsem mile překvapena. Doufám, že se brzy k dostanu k nějaké další "Kočka, která ...". Za mne pět hvězdiček. :-)

25.05.2016 5 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Nádherná kniha. Nedá se na ni jen tak zapomenout. :-)

12.05.2016 5 z 5

Šlechetná duše Šlechetná duše Madge Swindells

I když mne nikdy romány a příběhy s válečnou tematikou "nebraly", tak tyto osudy jednotlivých lidí mne oslovily. Kniha se skvěle čte a vnímá.

12.05.2016 4 z 5