martineden martineden komentáře u knih

Opožděné vzpomínky Opožděné vzpomínky Evelina Merová

Čtu ráda příběhy lidí, kteří zažili holocaust. Paní Merová je skvělá vypravěčka a statečný člověk, je obdivuhodná. Byla jsem na několika akcích, kde předčítala z knihy a diskutovala. Přeju jí mnoho zdraví do dalších let!

05.01.2021 5 z 5

Méně je více Méně je více Cait Flanders

Knihu jsem četla dlouho, i když je velmi tenká. Čekala jsem trochu něco jiného, něco ve stylu jak dosáhnout minimalismu snadno a rychle, dostala jsem osobní příběh jedné mladé ženy a vůbec to nebylo špatný! Ale výtka pro českou redakci - slovo standard je dycinky s D! (str.24)

02.01.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jsem ráda, že jsem dala této sérii ještě šanci, Kanibal mě totiž velmi zklamal, ale Mlha už zase starý dobrý Bryndza. Doporučuji! A těším se na další pokračování.

29.12.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mě to hrozně nebavilo. Připadalo mi, že obdobných knih jsem četla xy, připadalo mi, že tam jsou samá klišé. A to jsem se tolik na knihu těšila.

24.12.2020 2 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Není to špatné, ale tak nějak klišovité...

23.12.2020 3 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Kniha mě potkala asi v ten pravý čas, kdy potřebuju udělat ve svém životě změny. Určitě doporučuju. Ale škoda pravopisných chyb (str.90- knihy, které vám něco předali, uf!) . A pak tzv. otomování, to mě bolí. Minimalismus není o tom, co vlastníme...

21.12.2020 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Čtivá kniha - aspoň na začátku. Pak se zvrhne v kýč, čtivý, ale přesto kýč. Taková Ordinace v růžové zahradě. Ale bez té ordinace.

07.12.2020 2 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Četla jsem už před lety, teď si to poslechla jako audio. Paráda!

06.12.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Ty různé identity, to je na mé cesty metrem poněkud náročné. Moje první kniha od tohoto autora, ale nejsem si jistá, zda chci číst o další. Méně je prostě někdy více.

25.11.2020 3 z 5

Její pastorkyňa (drama) Její pastorkyňa (drama) Gabriela Preissová

Tak se žilo.. Dobrá pověst víc než cokoliv jiného a bohatí synci nedotknutelní. Je dobré si to připomínat. A v divadle Na Vinohradech vynikající představení.

Gazdina roba Gazdina roba Gabriela Preissová

Klasika, to já ráda!

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Vynikající drama, doporučuji též inscenaci Bezručova divadla v Ostravě.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Líbí se mi ženská hrdinka v podání autora muže. Ale samozřejmě nejen to. Tesknota po zbytečně zrušené vesnici, smutek krajiny, který nikdy nezmizí. Miluju tuhle atmosféru.

19.11.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Ta kniha je vynikající, úplně jsem hltala stránku za stránkou, užívala si drásavě napínavou atmosféru, jazyk, výbornou stylistiku... Ale těch posledních pár stránek? Ty snad patří k jiné knize! Klopotně mudrlantský závěr jak z Alchymisty od Coelha. Škoda!

19.11.2020 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Velmi čtivá kniha, které ale bohužel trošku spadl asi po straně 100 řemen. Už jsem byla trochu naštvaná, jak pořád dokola on jí to chtěl řilct, ona jemu zas něco jinýho, už už si to řekli, pak zas ne.. Ale téma jinak dobrý, to zas jo.

14.11.2020 3 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Naprosto autentická kniha, novinářka Judita Matyášová má cit pro příběh, vytrvalost v hledání a dobré srdce. I film je moc pěkný. Bravo!

14.11.2020 5 z 5

Po proudu života (1) Po proudu života (1) Zdeněk Kalista

Vynikající memoárová literatura.

10.11.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Úplná antická tragédie! Doporučuji! A teď netrpělivě vyhlížet další knihu paní Klevisové.

10.11.2020 5 z 5

Dějiny zemí Koruny české I. Dějiny zemí Koruny české I. Vratislav Vaníček

Skvělá příručka

08.11.2020 5 z 5

Václav, kníže Čechů Václav, kníže Čechů Petr Charvát

Profesor Charvát píše odborné historické knihy velmi čtivou formou. A kdo jiný než svatý Václav stojí za přečtení?

08.11.2020 5 z 5