MAU256 MAU256 komentáře u knih

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Přiznám se, že mi chvilku trvalo, než jsem se začetla a v jednu chvíli jsem to chtěla i vzdát. Nakonec jsem dočetla, ale vlastně nevím, co si o tom mám myslet - láska, magie, ztráta, osamělost, bylo to takové zvláštní čtení. Bylo mi líto Willi, ale naštěstí jí do života vstoupili Lou a Myra.

03.04.2024 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Melanie Harlow

Tento díl se mi líbil stejně, jako díl předchozí. Bylo to odpočinkové čtení, akorát tady mi Oliver i Chloe moc nesedli. On byl lhář, ona mu vždy podlehla, i když si slibovala, že to příště již neudělá, protože jí tak moc zradil a zlomil srdce. Mezi nimi byla až vražedná soutěživost, a to již od dětství. A jeho poslední výzva...?

Stiskl mi ruku. "No tak, Ďolíčku. Řekni ano. Je to výzva." Také jsem si klekla a vzala jeho tvář do dlaní. "Ano," řekla jsem přes slzy štěstí.

27.03.2024 4 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

Tohle je rodina. A láska. A nenávist. A nepředstavitelné množství trpělivosti. Je to mír se špetkou chaosu, hněv a kejkle, křik a ticho. Tomu všemu chaoticky vládneme. Předvádíme před cizími lidmi šílené kousky, po úderu půlnoci se převlékáme za netvory, ale na konci noci, když se opona zatáhne a show skončí, jme to prostě my. Půlnoční běsnění.

No tak to byl tedy chaos, spojený s šílenstvím. V jednu chvíli jsem se v tom pěkně zamotala, až jsem si část musela přečíst znovu. Před autorkou smekám, protože tohle vymyslet.... Rozhodně byla celá série čtivá a musím souhlasit s komentářem "PetraLI" - to chce panáka :-) ...

18.03.2024 4 z 5

Rozvodové hry Rozvodové hry C. D. Reiss

No musím říci, že ani v tomto díle mi Adam ani Diana nepřirostli k srdci. Ale protože jsem potřebovala po prvním díle vědět, jak to s nimi nakonec dopadne, musela jsem sáhnout i po druhém díle. Knížka je plná emocí, a souhlasím s komentáři, plná chaosu, který byl na mě někdy trochu moc.

17.03.2024 3 z 5

Jenom ne Cade Jenom ne Cade Penelope Bloom

Dumal jsem nad tím, že bych řekl víc, ale když jsem si to pořádně promyslel, neměl jsem k tomu už co dodat. Byl jsem s Iris šťastný. Byl jsem s ní šťastný takovým způsobem, který nevyprchal po pár minutách. Byl to hluboký typ štěstí, který překonal i dopravní zácpy a nakopnuté palce. Byl to ten typ štěstí, o kterém jsem si nikdy nemyslel, že ho někdy zažiju - typ, o nějž jsem nikdy nechtěl přijít.

Další hezké romantické počteníčko, u kterého nemusíte přemýšlet, ale jen relaxovat. Tentokrát se dozvídáme příběh Cadea a jeho přeměnu, když mu do života vstoupil Bear. S jeho pomocí se pokusí získat zpět svojí jedinou lásku, kterou před sedmi lety ztratil. Při čtení jsem se co chvilku uculovala, už se těším na příběh Nicka.

16.03.2024 4 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Nějak jsem se nemohla do této knihy začíst. Pak se to trošku rozjelo, ale tentokrát mě tato kniha do svého děje nevtáhla.

25.02.2024 2 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Zhluboka se nadechla a její tváře zase dostali trochu barvu. "Ty ... ty si mě chceš vzít? Přestože nemám žádný věno a žádné vlivné příbuzné?" "Ano. Na takových věcech mi nezáleží, mám všeho víc než dost. Ty jsi jediná důležitá věc v mém životě. Nikdy bych si nemyslel, že Eskilsnes zdědím, a upřímně si nejsem ani jistý, že jsem ho chtěl. Ale představa, že bych obětoval své štěstí jenom proto, abych rozšířil svůj majetek, je naprosto směšná. Pokud ho nemůžu sdílet s tebou, tak není můj domov. Nemá pro mě žádnou cenu. Prosím tě, vezmeš si mě?"

Stejně jako v prvním díle, i zde se pohybujeme v přítomnosti a v době vikingů. Tentokrát se však Linnea, dcera Haakona, našeho archeologa z prvního dílu, do doby přenese pomocí nalezené brože. A v té jí nalezne Hrafn, který se jí chystá jako otrokyni prodat. Jenže cestou, kterou podnikají za účelem prodeje, se do sebe zamilují. No a jak to celé dopadne? Určitě doporučuji přečetní obou dílů, za mě byl asi tento díl o trochu lepší než první.

20.02.2024 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

"Lolo," řekne důrazněji. "Nechci být bez tebe. Neopustím tě. I když máš moc práce. I když máš strach. I když jsi impulzivní a šílená. Nikdy neodejdu." "Nejde..." "Ale potřebuju vědět, že ani ty neodejdeš. Nemůžu si připadat, že jsem až na druhém místě. Nikdy tě nebudu odvádět od tvoření, ale nikdy si nechci připadat jako nechtěné rozptýlení." "Uvědomil jsem si.... že jsem nikdy pro nikoho nepotřeboval znamenat tolik, co pro tebe."

Tento díl se mi líbil o trošku míň než díly předchozí, ale i tak byl čtivý. Lola měla pěkný bordel v hlavně a potřebovala si udělat pořádek a Oliver, neskutečně trpělivý a zamilovaný, ale i on měl své hranice. Ale nakonec přeci jen našli společnou řeč.

06.02.2024 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Četla jsem el. verzi a musím říci, že zde bylo spousty chyb, ale i přes to byla kniha velmi čtivá. I když příběhů zlobivého kluka a holky, která je jediná, co ho může zachránit před sebou samým, je dost, no tak přiznejme si to, další není na škodu :-). Určitě si přečtu i další díly.

"Myslel jsme si, že jakmile si tě vezmu trochu se zmírní obavy z toho, že tě ztratím. Ale mám pocit, že když nastoupím do tohohle letadla..." "Travisi. Miluji tě. Pojďme domů." Stáhl obočí. "Neopustíš mě, že ne? Ani když jsem tvoje osina v zadku?"

12.12.2023 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Knížka se moc dobře četla. Ze začátku jsem sice měla pocit, že čtení vzdám, ale pak se na scéně objevila Renné a její bratr Cameron a změněný postoj Tommyho. No a pak už prostě nešlo přestat. Bylo to emočně vyčerpávající, ale rozhodně kniha stojí za přečtení.

08.12.2023 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Knížka se moc hezky četla. Očekávat můžete romantiku s malým mafiánským nádechem.
Lucy, se ocitne ve špatné chvíli na špatném místě, a jeden telefonát, který se jí stane osudným. Po měsíci, kdy už si začíná připadat zase v bezpečí, jí však Arsher Black najde. Je bývalý mafián, který jí přiřkne, pro svůj plán, roly své snoubenky. No a jak to celé dopadne?

30.11.2023 3 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

"Je to jenom pár měsíců a doufám, že tak dlouho na mě počkáš." Jeho hlas přitom najednou už nezněl tak sebevědomě. "A potom se přestěhuju sem. Buď do své chaty, nebo ...," nadechl se, "někam s tebou."

Opět nádherné romantické čtení. Zase jsme se ocitly v Green Valley, tentokrát s příběhem automechaničky Annie, která se zotavuje po autonehodě a dlouhých měsíců v kómatu. Od začátku je nám jasné, jak to celé dopadne, ale to vůbec neubírá na čtivosti. Určitě mohu celou sérii jenom doporučit a už se těším na "Nové šance" a příběh Sama.

24.11.2023 5 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

"Miluju tě," řekla jsem. "Pro všechny noci." To nebylo úplně přesné, a tak jsem se opravila: "Pro všechny noci, Silasi, a taky pro všechny dny."

Další velmi čtivý díl této série, tentokrát se zápletkou a velkým odhalením.

22.11.2023 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Musím říci, že se mi první díl líbil víc. V tomto díle bylo více násilí, v jednu chvíli jsem měla myšlenky, že knížku nedočtu, jenže převážila zvědavost, jak to nakonec dopadne a s kým Tori zůstane - Eliah nebo Ruben?

10.11.2023 3 z 5

Padlý anděl Padlý anděl Petra Kamlachová

"Je tu něco, co ti musím říct," začal. "Nemusíš," odvětila a pevně mu stiskla ruku. "Claire, tohle nepočká. Je o to..."

Claire nadaná parapsychologickými schopnostmi, se kterými se stále potýká, smířená s tím, že má na světe pouze svého otce. Byl zatčen a ona se rozhodne rozjet se za ním a prokázat jeho nevinu. Jenže najednou zjišťuje, že už není sama, má nevlastního bratra a otec už v jejích očích není tak čistý a nevinný, jak si myslela. Knížka se mi moc líbila, byla čtivá od začátku až do konce. Určitě doporučuji její přečtení, na své si tu přijdou romantici, i ti, co mají rádi intriky, tajemství a parapsychologii.

09.11.2023 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Pro výjimečnou mladou ženu, bojovnici a hledačku pravdy, která je stejně praktická jako oslnivá. Nikdy nezapomenu na své první boty ... ani na ty poslední. Děkuju, Jules. Ellis

Příběh ztraceného obrazu, který byl za války zabaven nacisty. Obraz, který má na svědomí neskutečnou lásku, nenávist, zradu, smrt, ale nakonec z pohledu Lilian - "ten zatracený obraz prý konečně přinesl něco dobrého a ona to chce vidět na vlastní oči." Napínavá, čtivá. Knížka se mi líbila, můžu jen doporučit.

20.10.2023 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Příběh Keatona, který své přítelkyni k narozeninám chce dát dárek, který si sama přála - trojku. Zapíše se tedy do seznamky Kink, ve které mu odpoví Luke. Jenže ani jeden z nich netuší, kdo ten druhý je, neboť jsou zde pod přezdívkami: HumříKraťasy a Hříšník 3. A začnou si textovat, posléze sextovat. Z přítelkyně se stane přítelkyně bývalá a z Luka? Jak to nakonec dopadne? Určitě knížka stojí za přečtení. Krásná gay romance.

27.09.2023 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Krásná, i když velmi předvídatelná, romantická jednohubka. Jedna noc se záhadným cizincem, která se bohužel neobejde bez následků. Hádejte, kdo se nakonec vyklube ze záhadného budoucího otce, že by princ - jako z pohádky? Romantickým dušičkám určitě mohu jen doporučit, prostě krásná pohádka s tím správným koncem :-).

21.09.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Příběh ženy, která v sobě našla sílu žít i po tom, co prožila. Jako svojí druhou šanci dostala na ranči, který se pro ní stal domovem, i když jeho majitelem byl starý mrzutý Myron. Ona se mu však dostala pod kůži i do jeho srdce. Jenže on umírá, je rozhádán se svými dětmi, ale Olivie nechce dopustit, aby odešel z tohoto světa, aniž by se s nimi neusmířil, a tak jim zavolá. Na základě telefonátu se domnívá, že ani jeden z nich nepřijede, ale Cole - jeho syn, na ranč přiletí. Na ranč dorazí i Burton, bývalý policista, který dal slib dceři. Je přesvědčen, že vrah, kterého kdysi zatkli, není tím, kdo vraždil. Nikdo mu nevěří, vždyť přeci DNA sedělo, takže se pouští do riskantního plánu, vylákat vraha z úkrytu. A ranč, který byl pro Olivii domovem, ve kterém se cítila v bezpečí, se nyní stává místem, které jí začíná stahovat zpět do minulosti, zpět k Sarah, od které se snažila celých 12 let odpoutat. A nastává opět peklo...

Nějak mi nedávalo smysl, když DNA seděla, co se tedy stalo? Ale pak se to vysvětlilo. Mrazilo mě, čeho je člověk schopen.

14.09.2023 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

"Když jsem tě potkal, byl jsem zlomený a nechtěl jsem, aby mě zase někdo dával dohromady. Ty jsi mi poničila auto, pokusila ses mě připravit o práci a nazvalas mě parchantem, a to všechno jen pár hodin poté, co sis to nakráčela k nám do kanceláře. Dělal jsem, co bylo v mých silách, abych tě nesnášel, protože někde hluboko uvnitř jsem věděl, že ohrožuješ mou potřebu cítit se mizerně."

Bennett měl minulost, za kterou se cítil zlomený a s pocitem, že on si štěstí nezaslouží. Annalise měla zlomené srdce, a přesto ho měla dostatek na to, aby ho mohla stále ještě rozdávat. A tito dva se stali konkurenti na místo ve sloučené firme, kde zvítězit mohl jen jeden. Jenže nic není takové, jak si člověk představuje, když si to dopředu naplánoval, věci a nejen ty, se prostě mění.

Bylo to příjemné oddechové čtení. U této autorky se mi zatím nestalo, že bych s výběrem jejích knih mohla sáhnout vedle. U jejích knížek jdu prostě na jistotu.

24.07.2023 5 z 5